Yardım Aod kapalı ama pil tüketiyor

Erenkorkma

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren Korkmaz
Cihazım
Mi A3
Konular
5
Mi cc9e xiaomi.eunun mi a3'e port edilmiş halini kullanıyorum aod çok pil tüketiyor diye kapattım ama kapalı iken pil ve performans bölümunde %35 sarj harcamış diye gösteriyor

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Aod anahtarı kapalı olsa dahi arkaplanda çalışmaya devam eder.

Erenkorkma

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren Korkmaz
Cihazım
Mi A3
Konular
5
Aod anahtarı kapalı olsa dahi arkaplanda çalışmaya devam eder.
çok fazla tüketiyor ama mesela açık iken 1 saatte %5 üzerinde pili tüketiyordu özelliği kapattım 5 saatte %35 tüketmiş

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
çok fazla tüketiyor ama mesela açık iken 1 saatte %5 üzerinde pili tüketiyordu özelliği kapattım 5 saatte %35 tüketmiş
Bu kötü portlanmış romlarda görülen bir durumdur. Bir ek özellik için settings.apk içerisine menü eklendiğinde olur.
Uygulamayı durdursanız veya sdmaid vb kullanarak dondurursanız, settings.apk yı kapatamayacagınız için sürekli o menüyü tetikler ve uygulama açılmaya çalışır, sistem zorla durdurur, böylece telefon derin uyku dediğimiz doze kipine giremez.
Programlama biliyorsanız if-then-else hatası gibi bir şeydir (sonsuz bir döngüye girme). Kötü bir kabus gibidir, bazen birkaç saat veya gün durup tekrar hortlar.
Yapabileceğiniz fazla bir şey yok. Settings.apk yı editlemeniz, bu menüyü, ona ait smaliyi bulmalı ve kapatıp smaliyi çıkarıp tekrar derlemek gerekir ki buda sıradan kullanıcının başarıyla yapacağı bir şey değildir. Rom değiştirin.

eren_626

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro Mi10
Konular
16
Telefona IMEI atılmış ise çok şarj yer

Furkan Tekinşen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan T.
Cihazım
Mi9se
Konular
28
Bekleme modunda bataryayı tükenmeyen bir tane bile Android görmedim

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
Furkan Tekinşen, biraz ikametiniz biraz kurduğunuz uygulamalar ve birazda rom kurmanız ile alakalı. Bulunduğunuz evde şebeke çekimi iyi ise sabaha kadar telefonda derin uykuda uyur ve batarya tüketimi minimum olur. Özellikle 4.5 g ye ayarlı ise. Sürekli 3g 4.5 g değişimi derin uyku doze kipi bozar.
Wowifi bu durumlarda işe yarar. Yarı yarıya batarya tasarrufu yapabilir.
Akıllı şebeke modu (miuipro gibi romlarda var) ekran kapandıktan belli bir süre sonra 2 g ye sabitler. Sabaha kadar % 1 ancak gider batarya.
Amatör veya cin fikirli birinin derlediği uygulama zırt pırt uyanır bir uygulamanın uyanması tüm sistemi etkiler. MIUI bu durumlarda aosp den çok iyidir. Katı bir uyku uygulayan MIUI uygulamayı anında bloke eder.
Son olarak rom kurma. Temiz kurulum yapılmayan tüm romlar, portlanmış romlar, temiz kurulum yapılsa bile uygulama yedekleme programlarının kullanılması durumunda batarya kullanımı artar.

Üst Alt