Soru AOD cihaza donanımsal bir sorun bırakır mı

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Kıymetli forum kardeşlerim miui 12.5 ile oldukça beğendiğim her zaman açık ekran temaları gelmiş. Fakat aklıma takılan bazı sorular var sizce uzun kullanımda cihazda amoled yanığı veya hayalet ekran gibi donanımsal sıkıntılar oluşur mu. Ayrica 2 gece kullandim ilk gün 2 saate yüzde 1 yedi. Fakat ikinci gün 8 saatde yüzde 10 yedi sizce normal mi. Pile ne gibi etkisi olur. Beni bu konuda aydınlatırsaniz çok minnettar olurum

Wahapko

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Vahap
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
Kıymetli forum kardeşlerim miui 12.5 ile oldukça beğendiğim her zaman açık ekran temaları gelmiş. Fakat aklıma takılan bazı sorular var sizce uzun kullanımda cihazda amoled yanığı veya hayalet ekran gibi donanımsal sıkıntılar oluşur mu. Ayrica 2 gece kullandim ilk gün 2 saate yüzde 1 yedi. Fakat ikinci gün 8 saatde yüzde 10 yedi sizce normal mi. Pile ne gibi etkisi olur. Beni bu konuda aydınlatırsaniz çok minnettar olurum
Merhabalar tecrübelerime göre şarj konusunda pek bir fark yok. Aylardır kullanıyorum ekranda da sorun yok. Zaten algoritmayı ona göre yazmışlar yani şekil sabit değil sürekli ekran üzerinde yer değiştiriyor. Bu arada bende otomatik kapanma 23.00-07.00 olarak ayarlı her ihtimale karşı açık bırakıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bunu kendim yaptım güzel bir hava katıyor telefona bence :) Başka böyle birşeyler yapan var mıdır? Görmek isterim.

Son düzenleme:

sparco7000

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Orm. End. Müh.
Konular
5
Kıymetli forum kardeşlerim miui 12.5 ile oldukça beğendiğim her zaman açık ekran temaları gelmiş. Fakat aklıma takılan bazı sorular var sizce uzun kullanımda cihazda amoled yanığı veya hayalet ekran gibi donanımsal sıkıntılar oluşur mu. Ayrica 2 gece kullandim ilk gün 2 saate yüzde 1 yedi. Fakat ikinci gün 8 saatde yüzde 10 yedi sizce normal mi. Pile ne gibi etkisi olur. Beni bu konuda aydınlatırsaniz çok minnettar olu

şarj konusunda bende de aynı şekilde oldu. ilk gün çok iyi giden şarjım şuan 6-7 saat arası ekran süresi ile çalışıyor. uygulamalardan kaynaklı diye düşünüyorum. denemelerimi yapıyorum bakalım ne çıkacak altından.

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Merhabalar tecrübelerime göre şarj konusunda pek bir fark yok. Aylardır kullanıyorum ekranda da sorun yok. Zaten algoritmayı ona göre yazmışlar yani şekil sabit değil sürekli ekran üzerinde yer değiştiriyor. Bu arada bende otomatik kapanma 23.00-07.00 olarak ayarlı her ihtimale karşı açık bırakıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bunu kendim yaptım güzel bir hava katıyor telefona bence :) Başka böyle birşeyler yapan var mıdır? Görmek isterim.
hocam benim kullandığım ekranda sabit kalıyor ama ondan biraz çekiniyorum ayrıca emeğinize sağlık güzel olmuş

Wahapko

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Vahap
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
hocam benim kullandığım ekranda sabit kalıyor ama ondan biraz çekiniyorum ayrıca emeğinize sağlık güzel olmuş
Şuan tekrar kontrol ettim. Hareket ediyor ama siz farketmemiş olabilir misiniz? Zaten bende farklı sizde farklı davranması garip olurdu. Tam geçiş süresini bilmiyorum ama farketmek zor. Mesela arada bir, masadayken yaptığı harekete, anlık refleksle gözüm kayıyor. Görmek ile görmemek arasında birşey oluyor . Ekranın üstüne şeklin sınır kısmına bir cisim koyup denerseniz hareket edip etmediği net olarak anlaşılır. Aklıma Windows XP de indirme, yükleme ekranları geldi duygulandım. Mouse imlecini ibrenin sınır kısmına koyardım dondu mu devam mı ediyor diye :)

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Şuan tekrar kontrol ettim. Hareket ediyor ama siz farketmemiş olabilir misiniz? Zaten bende farklı sizde farklı davranması garip olurdu. Tam geçiş süresini bilmiyorum ama farketmek zor. Mesela arada bir, masadayken yaptığı harekete, anlık refleksle gözüm kayıyor. Görmek ile görmemek arasında birşey oluyor . Ekranın üstüne şeklin sınır kısmına bir cisim koyup denerseniz hareket edip etmediği net olarak anlaşılır. Aklıma Windows XP de indirme, yükleme ekranları geldi duygulandım. Mouse imlecini ibrenin sınır kısmına koyardım dondu mu devam mı ediyor diye :)
kullandığım ekran bu çok az da olsa hareket ediyor.uzun süreli kullanimda sorun olur mu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-03-20-10-48-773_com.miui.aod.jpg
    Screenshot_2021-06-03-20-10-48-773_com.miui.aod.jpg
    80,2 KB · Görüntüleme: 13

Wahapko

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Vahap
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
kullandığım ekran bu çok az da olsa hareket ediyor.uzun süreli kullanimda sorun olur mu
Benim 6-7 ay oluyor kullanmaya başlayalı. Otomatik kapanma saatleri dışında sürekli açık durumda. Henüz bir sorun olmadı. olacağınıda sanmam.

sparco7000

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Orm. End. Müh.
Konular
5
Yok hocam birsey olmaz, bu stock bir ozellik. Aod de ekran yanmasi lcd ekranlarda kurcalanmis romlarda oluyor. Onlarada zaten stock romlarla verilmiyor. Bizim cihaz amoled ekran, gonul rahatligiyla kullanin.

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
değerli görüşleriniz çok teşekkür ederim bende bu özelliği yeni kullanmaya başladım gözlemlerimi paylaşırım

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Aod, kalitesiz amoled ekranlarda maalesef burn-in sorununa yol açıyor.
eğer cihazınız son çıkan Üst segment bir amiral gemisi değilse, aod’u sürekli açık kullanmanızı tavsiye etmiyorum. 2günde bir, 1 gün kullanılmayabilir veya Geceleri kapalı olacak şekilde ayarlayabilirsiniz

Üst Alt