Yardım ANTUTU larda feci gerileme, bilerek mi yapılıyor?

asfadam

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
11.0.9.0
Telefon Modeli
Pocophone F1
Bootloader Kilidi
Kapalı
Elimde 3 Xiaomi telefon var;

Pocophone F1 k, ortalama 340-60k larda olan antutu 3 kez test etmeme rağmen 220k yı geçmedi. Q11.0.9.0

Redmi Note 8 160k-180k larda olan ortalama 120k yı geçmedi. P11.0.5.0

Redmi Note 6 Pro 130k-150k larda olan ortalama 100k yı bile geçmedi P11.0.5.0

Tüm telefonlar OTA dan güncellendi tek ortak noktaları bu.
Planlı bir eksiltme mi yapılıyor eğer böyle yapılıyor ise insanların salak olduğunu mu düşünüyorlar? Ben 2 yılını doldurmamış cihazlardan yüzde 50 performans düşüşü alacağım ve farketmiyeceğim mi? Tüm hata benim kullanım biçimimde olamaz.

Sizin cihazlarda durum nasıl?

mahmutgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiamio mi 8
Konular
0
Her yeni antutu sürümü çıktığında test sistemi zorlaşıyor oda etkileyebilir

Oyla:

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Saçma sapan yapay testlerin sonuçlarına neden bu kadar takılırsınız anlamış değilim. Önemli olan test skoru değil cihazın size verdiği performanstır. Önceki testte 200.000 skor alırken cihazın verdiği performansla şimdiki performansını kıyaslayın. Muhtemelen size yine aynı performansı veriyordur.

Oyla:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Saçma sapan yapay testlerin sonuçlarına neden bu kadar takılırsınız anlamış değilim. Önemli olan test skoru değil cihazın size verdiği performanstır. Önceki testte 200.000 skor alırken cihazın verdiği performansla şimdiki performansını kıyaslayın. Muhtemelen size yine aynı performansı veriyordur.
Hocam haklısınız.Performans düşüşlerinin sebepleri arasında bazen romla alakalı da olabiliyor diye düşünüyorum.

Oyla:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Siz cihazı kurtardınız mı nasıl bir yol izlediniz
Gördünüz mü o açtığım konuyu :D :D?Hocam genpa da tanıdık vardı sanki kullanıcı hatası olarak değilde güncelleme yaparken oldu veya işte yazılım hatası tarzında tamir yaptıracağız ama "Yazılımla kurtulma olasılığı çok düşük,anakarta birşey olmuş olabilir ama deneyeceğiz" demişler.Bu binevi aslında tamirci yalanı ama teslim ettik bekliyoruz.

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207

Pocophone F1 k, ortalama 340-60k larda olan antutu 3 kez test etmeme rağmen 220k yı geçmedi. Q11.0.9.0

Planlı bir eksiltme mi yapılıyor eğer böyle yapılıyor ise insanların salak olduğunu mu düşünüyorlar? Ben 2 yılını doldurmamış cihazlardan yüzde 50 performans düşüşü alacağım ve farketmiyeceğim mi? Tüm hata benim kullanım biçimimde olamaz.

Antutu skorları çok sağlıklı değil, ayrıca bu skorlar üzerinden cihazı değerlendirmek pek mantıklı değil, bu uygulamaların amaçları belirsiz olduğu için Google tarafından yasaklandılar.

Oyla:

silindi20943

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
55
Gördünüz mü o açtığım konuyu :D :D?Hocam genpa da tanıdık vardı sanki kullanıcı hatası olarak değilde güncelleme yaparken oldu veya işte yazılım hatası tarzında tamir yaptıracağız ama "Yazılımla kurtulma olasılığı çok düşük,anakarta birşey olmuş olabilir ama deneyeceğiz" demişler.Bu binevi aslında tamirci yalanı ama teslim ettik bekliyoruz.
Cihaz yurt içiydi yani anladım hocam yazılımsad anlamayıp anakart değiştirebilirler tenik servisler böyle genelde :D hayırlısı olsun bakalım geçmiş olsun
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sizin söylediğinize gelince az önce yükledüm test yaptım. Normal bence hala
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:
Üst Alt