Sohbet Anne Telefonu

Urush

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Urush
Cihazım
Mi9
Konular
4
Selam arkadaslar, bizim validenin emektar Samsung J2 artik su koyuvermeye basladi. Uygulamalar vs. cok agir isliyor hatta arama ekrani dahi yavas kaliyor.

Malum android 7 yuklu telefonda ve artik iyice yaslandi , bize nispeten buyuk ve net ekranli , kullanimi kolay , menuleri sade ve anlasilir bir telefon gerekli.

Tercihen 2500-3000TL max degerde ve yuksek kapasiteli pili olan servisi , garantisi problemsiz en az 15W sarj destegi sunan bir telefon tavsiye eder misiniz ?

Tesekkurler !

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Samsung M31s bulunursa :) veya Mi max 3

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Selam arkadaslar, bizim validenin emektar Samsung J2 artik su koyuvermeye basladi. Uygulamalar vs. cok agir isliyor hatta arama ekrani dahi yavas kaliyor.

Malum android 7 yuklu telefonda ve artik iyice yaslandi , bize nispeten buyuk ve net ekranli , kullanimi kolay , menuleri sade ve anlasilir bir telefon gerekli.

Tercihen 2500-3000TL max degerde ve yuksek kapasiteli pili olan servisi , garantisi problemsiz en az 15W sarj destegi sunan bir telefon tavsiye eder misiniz ?

Tesekkurler !
Redmi note 9s önerilir hocam sanırım dediğiniz şeylere göre. Miui 12'de basit mod falan da var simgeler büyüyor gereksiz şeyler gidiyor gibi

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Note 8 yada 8T
Note 8 Pro
Samsung M31
A3 ( kibar ve şık görünümlü)

Ezbere aklıma ilk gelenler bunlar.

Note 9 da olabilir ama bu note 9 serisi benim pek aklıma yatmıyor nedense.

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Garantisi çok iyi olsun bir sorun çıktığında çözebilelim diyorsanız huawei bakabilirsiniz. Cihazi denemedim ama dediginiz fiyat araliginda p30 lite fazlasıyla iş görür bence.

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Note 8 yada 8T
Note 8 Pro
Samsung M31
A3 ( kibar ve şık görünümlü)

Ezbere aklıma ilk gelenler bunlar.

Note 9 da olabilir ama bu note 9 serisi benim pek aklıma yatmıyor nedense.
Note 8 pro büyük kalır ama note 8 çok uygun olur

oguzhanbekci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan Bekc
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Samsung telefonlar yazılım desteği konusunda baya sıkıntılı olmaya başladı artık. Huawei ambargo yedikten sonra Google servislerine erişemediği için sıcak bakmıyorum yoksa gerçekten iyi telefonlar üretiyorlar. Tavsiyem o fiyat bandında Xiaomi modelleri olabilir. Basit mod, simgeleri büyültüp küçültebilme, şarj sorunu olmaması vs gibi.

Urush

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Urush
Cihazım
Mi9
Konular
4
Onerileriniz icin cok tesekkurler ,

Kendim Mi9 kullaniyorum bir yili geckin zamandir , basit modun varligindan haberdar degilim acikcasi :) gelen guncellemeleri kuruyorum zaten cihazi yurt disindan almistim.

Garanti konusunda Xiaomi bana pek guven vermiyor maalesef ve Huawei-Oppo-Samsung daha kurumsal bir kimlik icindeler kanimca .

Redmi Note 8 64GB- 2500TL civarinda bir fiyata sahip aslinda fena secenek gibi durmuyor degerlendirmek lazim , bu fiyata taksit uygulayan bir yer yok sanirim , kredi vs. dahil.

P30 Lite guzel bir secenek gibi duruyor ama bilemedim acikcasi , Samsung cepehesinde ise bir turlu F/P olarak aklima yatan bir model bulamadim, yoksa ilk tercihim Sammy olur :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Kullanımı kolay olması açısından benim de şu an J5 kullanan babaanneme düşündüğüm yenilenmiş samsung cihazlara bakabilirsiniz hocam.
S6 var mesela şu an super amoled ekran SD636 muadili işlemci 12 ay garantili 1650 lira

Veya biraz daha bütçe yükselterek S7 Edge bakabilirsiniz tabiki S6 dan iyidir. S6 dan daha büyük yine super amoled ekran, SD660 muadili işlemcisi var. 2290 lira

Zaten 3000 e kadar bütçe demişsiniz S7 Edge tavsiyemdir.
Benim önceliğim ekran altında kapasitif tuşlar olmasıydı. Anneniz kullanabilir diyorsanız S8 de olur 2550 liraya. Zaten artık S8 den bahsetmeme gerek yok gayet güncel bir cihaz.

Bu tarz cihazlar önermemin sebebi açıkçası Redmi note 8 tarzı 1 yıllık orta-alt segment, daha 3 5 ay önce 1500 lira olan cihazlara yüksek meblağlar ödemektense,
2 3 yıllık amiral gemisi cihazlar daha kaliteli ve mantıklı geliyor. Önünüze koysam S8 mi Redmi Note 8 mi bence S8 i seçersiniz :)

Son düzenleme:
Üst Alt