Yardım Anlayamadığım siyah ekran problemi

Companero09

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mertcan
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
1
1 ay önce Aliexpress'den satın aldığım mi 5s plus 6/128 telefonum problem yarattı. Telefon kendi kendine kapanıyor. Yazılım yüklesem de sorun devam ediyor. Arada sırada kafasına göre telefon kendisini kapatıyor. Bazen tutukluk yapıp açılmıyor 5-10 dakika. Açılmıyor dediğim şey, açılıyor fakat telefonun ekranı siyah oluyor. Açıldığına dair sesler çıkartıyor telefon fakat ekran siyah olduğu için 5 sn sonra kendisini tekrar kapatıyor. Bazen bi açılıyor telefon 10 saat bile gidiyor maks.
Sorunu ben çözemedim. Global Rom ve Global Developer romlarını da denedim arkadaşlar. Bootloader kilidim kapalı.

Aliexpress üzerindeki satıcıyla konuştuğumda Çin'e geri yollamamı söyledi (Satıcı ismi Anna Baby)

Tekin1987

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tekin
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Çine yolla telefonu göndermeden öncede telefona elveda deyip öpüp sarılmayı unutma çünkü giderse rüyanda görürsün artık o telefonu kardeşim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çine yolla telefonu göndermeden öncede telefona elveda deyip öpüp sarılmayı unutma çünkü giderse rüyanda görürsün artık o telefonu kardeşim
:)

Oyla:

sSergüzeşt

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
21
1 ay önce Aliexpress'den satın aldığım mi 5s plus 6/128 telefonum problem yarattı. Telefon kendi kendine kapanıyor. Yazılım yüklesem de sorun devam ediyor. Arada sırada kafasına göre telefon kendisini kapatıyor. Bazen tutukluk yapıp açılmıyor 5-10 dakika. Açılmıyor dediğim şey, açılıyor fakat telefonun ekranı siyah oluyor. Açıldığına dair sesler çıkartıyor telefon fakat ekran siyah olduğu için 5 sn sonra kendisini tekrar kapatıyor. Bazen bi açılıyor telefon 10 saat bile gidiyor maks.
Sorunu ben çözemedim. Global Rom ve Global Developer romlarını da denedim arkadaşlar. Bootloader kilidim kapalı.

Aliexpress üzerindeki satıcıyla konuştuğumda Çin'e geri yollamamı söyledi (Satıcı ismi Anna Baby)
Hocam gerçekçi olacağım gönderirsen daha geri geleceğini sanmıyorum. Forumda ki yetkili bilgili kişilere danış.

Oyla:

nomig66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Aemut
Cihazım
Vince
Konular
0
Güç tuşu tutukluluk yapıyor olabilir mi hocam çok benzeri başıma gelmişti

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Cihaza yazılım atıp açın ve flexi ayırın anakarttan. Sorun devam edecek mi bakalım.

Oyla:

Companero09

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mertcan
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
1
Güç tuşu tutukluluk yapıyor olabilir mi hocam çok benzeri başıma gelmişti
Güç tuşunda bir problem yok.

Cihaza yazılım atıp açın ve flexi ayırın anakarttan. Sorun devam edecek mi bakalım.
Bu sorunun çözümü olabilir. Belki de flex hasar almıştır tam bilmiyorum. Telefoncuya götürmem gerek çünkü telefonu açacak tornavida bende yok. altıgen bir tornavida istiyor ve çok küçük. Flex ucuz birşey mi aradım bulamadım bulabilirsem satın alacağım

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

:)
Telefonu TR deposundan almıştım 5 günde gelmişti. Yollarsam dediğin olabilir. Satıcıyla olan konuşmamızı da atayım bari :D

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısıasd.PNG
    Ekran Alıntısıasd.PNG
    153,3 KB · Görüntüleme: 20
Oyla:
Üst Alt