Sohbet Anket

Gideyim mi?

• Git

• Gitme

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

mi 9 lite

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
28
şirketimden tazminatımı talep edip almanya'ya kardeşimin yanına yerleşip bir türk şirketine gireyim mi? beni buralara bağlayan pek bir şey yok, kız arkadaşım var sadece. kariyer açısından başarılı olamadım. siyasetçilerden sıkıldım, siyasilerin kısır döngü tartışmalarından sıkıldım. insanların tahammülsüzlüğünden, birbirlerine olan saygısızlığından sıkıldım. pek çok şeyden sıkıldım.

Skorpi siz ne diyorsunuz hocam?

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
şirketimden tazminatımı talep edip almanya'ya kardeşimin yanına yerleşip bir türk şirketine gireyim mi? beni buralara bağlayan pek bir şey yok, kız arkadaşım var sadece. kariyer açısından başarılı olamadım. siyasetçilerden sıkıldım, siyasilerin kısır döngü tartışmalarından sıkıldım. insanların tahammülsüzlüğünden, birbirlerine olan saygısızlığından sıkıldım. pek çok şeyden sıkıldım.

Bu yaştan sonra zor olabilir hocam daha bunun 40 yaş sendromu var :)
Bence oturun oturduğunuz yerde
Selametle

mehmetali026

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet ali
Cihazım
Redmi Note 11pr
Meslek
Emekli
Konular
36
İnsanın memleketi gibisi yok bence ne olursa olsun gitmezdim ben olsam iyi düşünün derim bence

mi 9 lite

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
28
İnsanın memleketi gibisi yok bence ne olursa olsun gitmezdim ben olsam iyi düşünün derim bence
hocam burada da azınlığız. ötekileştiriliyoruz. suriyeli'den daha az değerimiz var. orada da aşağılansak fark etmez.

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180

Sıkıldığınız her konuda size katılıyorum özellikle saygı ve tahammülsüzlük konusu insanı çileden çıkarıyor ve bulunduğunuz ortam için planlamayı düşündüğünüz olumlu düşüncelerinizi etkileyip bertaraf ediyor.

Yıllarca almanya'da yaşamış birisi olarak diyeceğim şu; eğer ekonomik koşulların iyi ise almanya'ya gitmeni tavsiye ederim ancak ekonomik koşullarını alacağın maaş üzerine kurguluyorsan gitmeni tavsiye etmem.
Almanya'da şartlar çok değişti ekonomik şartlar tek maaşla yaşayanları yok etti, ev kiraları aşırı yükseldi eskiden 30 cente aldığımız brötchein yani küçük ekmek 1 euro'yu geçti kısaca şartlar ve uyum dönemi sizi aşırı zorlayacaktır. başınız ağrısa komşunun kapısını çalıp bir dilim ekmek bile isteyemeyeceğiniz bir yere gitmeyi planlıyorsunuz iyi düşünün

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Git kardeşim git.
41 yaşındayım. Abimin sağlık sorunu nedeni ile 2 ay İngiltere'de kaldım. Hem yaşam kalitesi gördüm, hem insanlık. Doğu'da hayat kavga gürültü. Huzur batıda.

mi 9 lite

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
28
teşekkür ederim herkese. ailem de sıcak bakmıyor, onlarla da konuştum.

ben biraz farklı düşünüyorum. değişik düşüncelerim var. ama düşüncelerimin hepsini şu anda açıklayamam. benim hazır olmam gerekiyor, sizlerin hazır olmanız gerekiyor. aşama aşama ilerliyoruz.

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Yıllarca yurtdısında yaşayan biri olarak memleket hasretim ülkeme dönene kadar hiç bitmedi.. "Bülbülü altın kafese koymuşlar " AH VATANIM "Demiş sözü hep yaşanır Takdir sizin ...

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Fırsatım olsaydı bir dakika bile beklemezdim diye düşünüyorum şuan. Sizi buraya bağlayan bir şey yoksa ( kız arkadaşınız varmış fakat o gitme demesine rağmen hala gitmek aklınızın bir köşesinde olduğuna göre sizi bağlayan bir şey gerçekten de yok gibi görünüyor ) burada kalmanızın bir anlamı yok. Hayat şartları her yerde zor fakat burasının saçma sapan yaşam biçiminden kurtulmuş olursunuz en azından. Yurt dışında yaşarken Türkiye hakkında yorum yapabilecek olmak kulağa pek de kötü gelmiyor açıkçası :)

Üst Alt