MIUI 11 (ANKET) MIUI 11'e Güncellemeli Miyiz?

MIUI 11'e güncellemeli miyim?

• Kullanılan toplam oy
    149

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Bende öyle düşünüyorum ama note 4e kolay kolay bişey olacağını zannetmiyorum,bana göre xiaomi markasının en başarılı en iyi telefonu note 4ttü.
Telefonda global beta sürüm var ve haftalık güncelleme verdikleri dönemde, haftalık veya iki haftada bir telefon sapıtıyordu, yarı yarıya varan şarj performans düşüklükleri oluyordu, Allah'tan son verdikleri güncelleme ile işi toparladılar da, stabilitesi mükemmel oldu. Gerçi benim kullanım tarzım da, bu stabiliteyi tutturmakta önemli etken...

Şu haliyle bu telefon 2 yıl daha gider diye tahmin ediyorum. Bu süreyi, verecekleri şekil şukul ve kıytırık güncellemeleri alarak aşağı çekmek istemiyorum.

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
Telefonda global beta sürüm var ve haftalık güncelleme verdikleri dönemde, haftalık veya iki haftada bir telefon sapıtıyordu, yarı yarıya varan şarj performans düşüklükleri oluyordu, Allah'tan son verdikleri güncelleme ile işi toparladılar da, stabilitesi mükemmel oldu. Gerçi benim kullanım tarzım da, bu stabiliteyi tutturmakta önemli etken...

Şu haliyle bu telefon 2 yıl daha gider diye tahmin ediyorum. Bu süreyi, verecekleri şekil şukul ve kıytırık güncellemeleri alarak aşağı çekmek istemiyorum.
Ben de 3 ay öncesine kadar note 4x kullanıyordum,bir kez olsun bi hata cıkarmadı, malzeme kalitesi olsun panel kalitesi olsun herşeyiyle mükemmel,öyle bir efsaneyi satmak istemedim anneme verdim o kullansın dedim şimdi note 7 kullanıyorum bu note 4ün verdiği güveni vermiyor.

Fuataydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat Aydın
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Test Mühendisi
Konular
0
Eu betadasiniz otadan global guncelleme alamazsınız hocam. Manuel olarak yükleyebilirsiniz, guncelleyici üzerinden olmazsa miflash ile yükleme yapabilirsiniz.

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevabınız için teşekkür ederim.
Yazınızdan anladığım kadarıyla MIUI 10 Global Kararlı sürüme downgrade yapmam gerekiyor değil mi?
Bu arada MIUI 11 EU Beta (Android 9) v9.10.17 rom dan MIUI 10 (Android 9) Global Kararlı sürüme downgrade (versiyon düşürme) işlemini twrp ile yaptım.
Sadece BL(BootLoader) kilidi açık olması yeterli. ROOT a gerek yok.
Orjinal Mi Global Kararlı sürümü aşağıdaki linkten telefon modelinize uygun olanı seçip indiriyorsunuz. Dosya transferi ile uğraşmak istemezseniz Global Kararlı rom u telefonunuz üzerinden indirmenizi tavsiye ederim. Onun haricinde bilgisayardan indirip telefonunuzun dahili belleğine de kopyalayabilirsiniz.
TWRP 'de önce wipe dalvik cache, cache ve data yı seçtim. (Internal Storage seçilmeyecek.)
Sonra yine TWRP 'de Install Zip ile orjinal Mi Global Kararlı sürümü seçip yükledim.
Yükleme işlemi bittikten sonra cihaz yaklaşık 10dk kadar boot açılış ekranında bekledikten sonra kurulum ekranı geldi.

Bu anlattıklarım Mi 8 Lite 64GB modeli için tarafımca denenip bir problem görülmemiştir.
Yazılanlar bilgi amaçlıdır ve bu bilgiler ile yapılacak işlemler kullanıcıların kendi sorumluluğundadır.
Telefonunuzda yapacağınız değişik sonucu oluşabilecek brick, bootloop, fastboot loop vb problemler için sorumluluk kabul etmiyorum.

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular