Yardım Aniden gelişen dokunmatik problemi

26nano26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Merhaba, benim eski telefon emektar mi5'i babama vermiştim, global rom'la kullanırken birden bire ekran sapıtmaya başladı bir takım sistem uygulaması güncellemesi aldığını fark ettim, öncelikli şüphem bunlar ve virüs olabileceğiydi.

Ekranın yalnızca solu bir parmak genişliğinde yarısı kadarında sadece dokunmatik çalışıyor.

Unlock edip official global rom flashladım yeniden, geçici düzelmişti fakat devam etmekte.

Cihazda batarya sorunu vardı yani ölü artık son demlerini yaşıyor.
Ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz bir dönemde böyle bir sorun üzdü.
Birden meydana gelen bu sorunun kaynağı kesinlikle batarya diyebilir miyiz? Aynı durumla karşılaşan oldu mu? Yalnızca bataryayı değiştirerek düzelir mi acaba...

Teşekkür ederim.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Merhaba, benim eski telefon emektar mi5'i babama vermiştim, global rom'la kullanırken birden bire ekran sapıtmaya başladı bir takım sistem uygulaması güncellemesi aldığını fark ettim, öncelikli şüphem bunlar ve virüs olabileceğiydi.

Ekranın yalnızca solu bir parmak genişliğinde yarısı kadarında sadece dokunmatik çalışıyor.

Unlock edip official global rom flashladım yeniden, geçici düzelmişti fakat devam etmekte.

Cihazda batarya sorunu vardı yani ölü artık son demlerini yaşıyor.
Ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz bir dönemde böyle bir sorun üzdü.
Birden meydana gelen bu sorunun kaynağı kesinlikle batarya diyebilir miyiz? Aynı durumla karşılaşan oldu mu? Yalnızca bataryayı değiştirerek düzelir mi acaba...

Teşekkür ederim.
hocam sorunun panel ile ilgili olduğunu düşünüyorum ama bataryayıda deneyin aklinizda kalmasın

26nano26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Bataryayı değiştirdim sorun devam ediyor. Yüksek ihtimalle Isı kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Thermal pad ve macun işlevini yitirmiş, cpu'ya üflediğimde problemsiz dokunmatiği kullanabiliyorum. Uygun malzeme araştırıyorum.

Güncelleme :
Eskiden kalma Zalman macun vardı onu sürdüm işe yaramadı. Entegre devrelerden birisinden kaynaklı olma ihtimali de var. O beni aşar ekipman lazım. iphone'larda arızalı entegreyi nitrojenle tespit eden ustalarımız vardı bunda da aynı ince işi yapabilecek kimse varsa yardımlarına açığım. Üfleyip soğutunca çalışmaya devam ediyor.

Son düzenleme:
Üst Alt