Soru Android'e uzak kalan birinden bir kaç soru

vbcarnage

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Merhaba uzun süredir android kullanmıyordum ve bu cihaza gözümü diktim ama bir kaç sorum olacak.

Bu telefonu gittigidiyordan garantili almak istiyorum bu yüzden sanırım global rom yüklü gelecek. Eğer ben bootloader'ı açıp eu rom yüklersem bankacılık uygulamalarında ve netflix'te drm yüzünden bir sıkıntı çıkar mı?

Bu sorum miui tabanlı olmayan romlar için de geçerli. Eğer Paranoid Android veya AOSP tabanlı başka bir yüklersem sıkıntı olur mu?

Yukardaki işlemler imei'de bir sorun çıkartır mı?

FurkanSaruman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi 5
Konular
11
Merhaba uzun süredir android kullanmıyordum ve bu cihaza gözümü diktim ama bir kaç sorum olacak.

Bu telefonu gittigidiyordan garantili almak istiyorum bu yüzden sanırım global rom yüklü gelecek. Eğer ben bootloader'ı açıp eu rom yüklersem bankacılık uygulamalarında ve netflix'te drm yüzünden bir sıkıntı çıkar mı?

Bu sorum miui tabanlı olmayan romlar için de geçerli. Eğer Paranoid Android veya AOSP tabanlı başka bir yüklersem sıkıntı olur mu?

Root yuklemezsen bi sorun cikmaz . Eu romda root istege bagli yuklenir aosp romlarda ayni sekikde root yuklemezsen bi sikinti olmaz .

Oyla:

FurkanSaruman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi 5
Konular
11
Bu dediğin hangileri için geçerli? Banka uygulamaları, netflix veya hepsi mi?
Tüm uygulamalar icin gecerli . Root oldugunda netflix yuklenmez bankacilik uygulamalari yuklenir ama ne kadar guvenlidir rootlu cihazda kullanmak onu bilemem .

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129

FurkanSaruman a zıt olarak buradaki bir çok kişi telefonu rootlu kullanıyor ve hiç kimse banka uygulamalarında sorun yaşamıyor. Şöyle ki iki tane rootlama tekniği var biri eski yöntem supersu ikincisi yeni magisk. Magisk'in magisk hide adlı bir bölümü var bununla telefonunuzda root olmasına rağmen rootu banka uygulamalarından gizleyebiliyorsunuz. Netflix sorununun çözümü ise çok çok basit hatta forumda konusu mevcut . IMEI için birşey diyemem gidip gitmemesi telefonu nereden aldığınıza bağlı olarak değişir fakat , twrpden efs yedeği alındığında IMEI geri geliyor her şekilde. Bütün bu bilgiler forumda mevcut almayı düşünürseniz bütün bilgilere doğru kaynaklardan erişip sıkıntı yaşamadan telefonunuzu kullanabilirsiniz
Rehber - Netflix Bu Cihazla Uyumlu Değil Hatası ÇÖZÜMÜ

Ekli dosyalar

• IMG_20190809_171803.jpg
    IMG_20190809_171803.jpg
    112,7 KB · Görüntüleme: 9
Oyla:

MalamadreX

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 6
Konular
14
2009 yılından bu yana android kullanıyorum 10 sene geçmiş bunun sadece 1.5 senesi robot olmadan kullandım. Ve bir kez olsun bankacılık uygulamalarında sorun yaşamadım . Netflix de eu romda Play'den indirip herhangi bir sorun yaşamadan kullanıyorum . Forum da gördüğüm kadarıyla bazılarında bu sorun olmuş onlarda alternatif APK yükleyerek bu sorunu çözmüş . Saygılar sevgiler .

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

vbcarnage

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Merhaba netflix sorunundan kastım widevine l1 sertifikasının geçerliliği idi. Bazı telefonlarda bootloader'ı açtıktan sonra bu sertifika kullanılamıyormuş ve 720p üzeri izlenemiyormuş bu sorunu yaşar mıyım sakıncam bu

Cevaplar için herkese teşekkürler

Oyla:
Üst Alt