Android'de 3 Tuş Nedir?

Baron

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Galaxy Ace
Konular
16
[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Download / Recovery moduna almak için kullanılan kombinasyondur.Sırasıyla basacaksınız..

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]DOWNLOAD MODE TUŞLARI HANGİLERİ?

1. [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Volume Down (ses kısma)[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif] 

[*][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Home (ekranda ortadaki dörtgen)[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif] 

[*][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Power (sağ taraftaki açma kapama tuşu)[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif] 

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]RECOVERY MODE TUŞLARI HANGİLERİ?

1. [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Volume up (ses Yükseltme)[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif] 

[*][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Home (ekranda ortadaki dörtgen)[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif] 

[*][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Power (sağ taraftaki açma kapama tuşu)

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]DOWNLOAD MODU[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif] = [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Ses kısma+ Home + Güç(açma/kapama tuşu)
[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]RECOVERY MODU[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif] = [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Ses Yükseltme + Home + Güç(açma/kapama tuşu)

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]DOWNLOAD MODE[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif] 

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]TELEFON BU MODDA İKEN

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]firmware yüklemesi (odin ile, tar veya md5 uzantılı)
[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]kernel yüklemesi (odin ile, tar uzantılı)
[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]bazı custom rom yüklemeleri (odin ile, tar uzantılı) yapabilirsiniz. Bu işlemlerin hepsinde Odin programını kullanmanız gerekir. 

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Download modunda yukarıdaki flaşlamaları yapabilmeniz için telefonu bu moda almadan önce açık konumda iken [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Ayarlar/Uygulamalar/Gelişim/USB Debugging[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif] kısmını aktif hale getirmeniz gereklidir. Daha sonra cihazı kapatıp Download Moduna alabilirsiniz.

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]RECOVERY MODE[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif] 

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]TELEFON BU MODDA İKEN

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Telefonun sdcard bölümünün ana dizininden update.zip isimli modifikasyon dosyası yüklenebilir (install sdcard:update.zip)
[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Kullanıcı verileri silinip fabrika ayarlarına dönülebilir (wipe data/factory reset)
[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Kurulumlarda geçici olarak depolanan sistem verileri temizlenebilir (wipe cache partition)

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Alıntıdır.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Aslında 3 tuş artık kullanılıyor mu bir bakmak lazım. Daha çok ağırlıklı olarak Samsung'un eski cihazlarında kullanılan bir yöntem ve kombinasyonlardı. Her cihazda da farklı kombinasyonlar kullanılmaktaydı. Galaxy S'lerin Türkiye'ye gelişiyle birlikte Turkcell romlarda başgösteren 3 tuş sorunu ile birlikte dillere pelesenk olmuştur. S4 ve S5'lerde hala kullanılıyor mu bilmiyorum.
Odin programı da sadece Samsung cihazlarda kullanılan bir flashlama programıdır. Başka cihazlarda bir işe yaramaz.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Baron

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Galaxy Ace
Konular
16
Cvp: Android'de 3 Tuş Nedir?

chatin_62 pid=3809 dateline=1403393834' Alıntı:
Aslında 3 tuş artık kullanılıyor mu bir bakmak lazım. Daha çok ağırlıklı olarak Samsung'un eski cihazlarında kullanılan bir yöntem ve kombinasyonlardı. Her cihazda da farklı kombinasyonlar kullanılmaktaydı. Galaxy S'lerin Türkiye'ye gelişiyle birlikte Turkcell romlarda başgösteren 3 tuş sorunu ile birlikte dillere pelesenk olmuştur. S4 ve S5'lerde hala kullanılıyor mu bilmiyorum.
Odin programı da sadece Samsung cihazlarda kullanılan bir flashlama programıdır. Başka cihazlarda bir işe yaramaz.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Hocam zaten bilgi amaçlı yazılmış bir konudur :) Kullanılıp kullanılmamasından yarı sıra bilinçli olmamız iyidir,ne olacağı belli olmaz bir gün belki lazım olur,güzel yorumun için teşekkür ederim. :)

bob_marley_232

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
8

Bu konu android genel bolumune degilde samsung bolumune acilmaliydi gibi geliyor bana.
Ornegin sony cihazlarda Lg cihazlarda download modu diye birsey yok. Hatta samsung disinda hic duymadim.
Recovery modunada yukarida anlatildigi gibi girmiyorlar.
Yani android dunyasinin geneliyle alakali bir bilgi degil.

Amacim emegine saygisizlik degil kusura bakma sadece bir gorus.

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42

bob_marley_232 pid=3862 dateline=1403448710' Alıntı:
Bu konu android genel bolumune degilde samsung bolumune acilmaliydi gibi geliyor bana.
Ornegin sony cihazlarda Lg cihazlarda download modu diye birsey yok. Hatta samsung disinda hic duymadim.
Recovery modunada yukarida anlatildigi gibi girmiyorlar.
Yani android dunyasinin geneliyle alakali bir bilgi degil.

Amacim emegine saygisizlik degil kusura bakma sadece bir gorus.

Bence de Samsung bölümü daha uygun. İlgili bölüme konuyu taşıyorum.

Düzeltme: konu zaten taşınmış :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

proton252 pid=3924 dateline=1403535287' Alıntı:
Bence de Samsung bölümü daha uygun. İlgili bölüme konuyu taşıyorum.

Düzeltme: konu zaten taşınmış :)

Kusura bakmayın hocam, ben taşıdıktan sonra not düşmeyi unutmuşum... :)

Üst Alt