Android ve Windows Phone’lara Kill Switch Geliyor

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

[font=Arial, Tahoma, Times, serif] nın artmasıyla birlikte tüketicilerden çok üreticiler de   için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Son olarak New York Başsavcısı, a  ve w  işletim sistemli mobil cihazlarda k  özelliğinin yer alması için Google ve Microsoft ile anlaştı.
[font=Arial, Tahoma, Times, serif]İmzalanan bu anlaşmada, akıllı  nın bir nebze de olsa önüne geçilmesi ve kullanıcı verilerinin engüvenli şekilde saklanması amaçlanıyor. Android ve Windows Phone'lu cihazlara gelecek olan Kill Switch özelliği sayesinde kullanıcılar artık akıllı telefonunu çaldırdığı vakit uzaktan cihazı işe yaramaz hale getirebiliyor.
[font=Arial, Tahoma, Times, serif]Akıllı telefonu kilitleyen ve kullanım dışı bırakılmasını sağlayan Kill Switch özelliği şu anda bazı iPhone cihazlarında bulunuyor. Bu özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte iPhone hırsızlığında %19 oranında azalma görüldü. Diğer cihazların çalıntı olayları ise %40 oranında arttı.
[font=Arial, Tahoma, Times, serif]k nin Android ve Windows Phone platformuna ne zaman geleceği hakkında ise henüz bir bilgi mevcut değil.
[font=Arial, Tahoma, Times, serif]Alıntı;http://www.teknokulis.com/Haberler/Mobil/2014/06/20/android-ve-wpa-kill-switch-ozelligi-geliyor

xoser

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Konular
28
Cvp: Android ve Windows Phone’lara Kill Switch Geliyor

böyle bişey ülkemize gelirse çalmaktan çok şifresini unutan yalnışlıkla kitleyen insanlar doldurur demedi demeyin.

Baron

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Galaxy Ace
Konular
16
Cvp: Android ve Windows Phone’lara Kill Switch Geliyor

xoser pid=3753 dateline=1403346685' Alıntı:
böyle bişey ülkemize gelirse çalmaktan çok şifresini unutan yalnışlıkla kitleyen insanlar doldurur demedi demeyin.
:D :D :D Haklısınız hocam,ama en azından bir nevi önüne geçmiş olunacak :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Biz zaten birçok güvenlik uygulamasında bulunan yada Google'ın Android Device Manager ile cihazlarımızı uzaktan (herhangi bir bilgisayardan Google Play 'deki Android Device Manager Menüsüne girerek) nerede olduğunu görebiliyor, cihazı kilitleyebiliyor ve içindeki herşeyi silebiliyoruz. Bundan farkı nedir?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3
Hem android hem de miui nin zaten bu özelliği var. Bu haber ya çok eski yada anlamadığımız bir şeyler anlatıyor

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

siranusta

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Konular
98
Böyle bir cihaz elime geçerse tekrar aktifleştirmek en fazla yarım saatimi alır...

Üst Alt