Soru Android Surum Farketmeksizin AOSP Rom Onerisi

mimax2survivor

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cetin
Cihazım
mi max 2
Konular
1
Merhaba arkadaslar. Gecen yaz mi max 2 aldim fakat rom konusunda yuzum bir turlu gulmedi. Boyle bir forumun var oldugunu bilsem hemen buraya kosardim ancak yeni gordum. Konular olsun kullanicilar olsun gercekten takdire sayan bir forum. Konuya gelicek olursak basliktada belirttigim gibi android surum farketmeksizin stabil ve bugsuz asop rom ariyorum. Istedigim tek sey herhangi bir bug barindirmamasi ve substratum desteklemesi. nougat olur oreo olur pie olur hic farketmez. xda da bakmadigim konu denemedigim kernel kalmadi. arkadas hic mi denk gelmez yahu saglam bir rom. onerilerinize acigim arkadaslar. iyi forumlar dilerim.

Arkines

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Akın
Cihazım
Mi 9T
Meslek
muhasebe
Konular
2
bildiğim kadarıyla android 7 (nougat) romlarda sorun yok
8 ve 9 romlarda sıkıntı çok büyük. ses ve eko sorunu adam boğdurur.
ve xiaomi güncelleme vermeden pie romlardaki sıkıntı çözülmeyecek.
xiaomi güncelleme vermeyecek ayrıca. takvimlerde görünmüyor.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Oyla:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Uzun süredir kişisel sebeplerden dolayı forumda aktif değildim ama romlar hakkında deneyimime göre günlük kullanım için greeshan yeterli Google Camera, Dolby uyumluluğu müthiş ve pil konusunda aşmış. Ama performans açısından telefonun hakkını vermek için kesinlikle aosp rom öneriyorum.
Ve soruna gelirsek RR Yuklemeni tavsiye ediyorum, özeleştirme ve Stabilite bakımından en müthiş rom. Eko problemi için 0 kodlu fix dosyasını, oyun için grafik güncellemesini ve hardrock 3ghz kernelini yükle arkana yaslan ve pubg, asphaltin keyfini çıkart derim.

Oyla:

cetinodinsonnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cetin
Cihazım
redmi 5 plus
Meslek
comp eng student
Konular
1
bildiğim kadarıyla android 7 (nougat) romlarda sorun yok
8 ve 9 romlarda sıkıntı çok büyük. ses ve eko sorunu adam boğdurur.
ve xiaomi güncelleme vermeden pie romlardaki sıkıntı çözülmeyecek.
xiaomi güncelleme vermeyecek ayrıca. takvimlerde görünmüyor.

selamlar, her ne kadar kendim redmi 5 plus kullansamda bir arkadasimin ricasi uzerine tam olarak konuda yazilan romu aramaya basladim dun ve aray araya buralara kadar geldim. spesifik olarak onerebileceginiz bir nougat rom var mi acaba?

Uzun süredir kişisel sebeplerden dolayı forumda aktif değildim ama romlar hakkında deneyimime göre günlük kullanım için greeshan yeterli Google Camera, Dolby uyumluluğu müthiş ve pil konusunda aşmış. Ama performans açısından telefonun hakkını vermek için kesinlikle aosp rom öneriyorum.
Ve soruna gelirsek RR Yuklemeni tavsiye ediyorum, özeleştirme ve Stabilite bakımından en müthiş rom. Eko problemi için 0 kodlu fix dosyasını, oyun için grafik güncellemesini ve hardrock 3ghz kernelini yükle arkana yaslan ve pubg, asphaltin keyfini çıkart derim.

Merhabalar. Cok ayrintili bir sekilde tam ihtiyac duyulan sekilde yanit vermissiniz ayrintilar ve dataylar icin cok tesekkur ederim oncelikle. rr nin hangi surumunu onerdiginizi sormak istiyorum nougat oreo yada pie? ondan sonra cihaz ne kadar emanet dahil olsa deneme yanilmalara girisecegim :)

Oyla:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
20190329 Android pie sürümünü kullanıyorum. Sanırım en son çıkan sürüm buydu. Ben Oreo sürümlerini hiç kullanmadım. Ve güncelleme almıyorlar diye biliyorum. O yüzden tercih yapacaksanız noughat ile pie arasında olmasını öneriyorum. İhtiyacınıza ve zevkinize göre istediğinizi seçin derim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190404-204943_Ayarlar.png
    Screenshot_20190404-204943_Ayarlar.png
    85,7 KB · Görüntüleme: 17
Oyla:

cetinodinsonnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cetin
Cihazım
redmi 5 plus
Meslek
comp eng student
Konular
1
20190329 Android pie sürümünü kullanıyorum. Sanırım en son çıkan sürüm buydu. Ben Oreo sürümlerini hiç kullanmadım. Ve güncelleme almıyorlar diye biliyorum. O yüzden tercih yapacaksanız noughat ile pie arasında olmasını öneriyorum. İhtiyacınıza ve zevkinize göre istediğinizi seçin derim
Gercekten cok tesekkur ederim. Altin degerinde bilgiler bunlar, umarim deneyip olumlu sonuc alirim bende sizin gibi. cok sagolun.

Oyla:

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
sorunsuz aosp yok diye biliyorum hocam

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Valla ben de öyle biliyorum hocam :D En başta gelen sorun bence; WhatsApp'ta çekilen resimlerin yeşil olması....

Oyla:

Tncy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tncy ☯️
Cihazım
Xiaomi
Konular
31