Yardım Android sistemi çok şarj tüketiyor

Nighthunter4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf BEGEN
Cihazım
note 11 pro 4g
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 13.0.4
Telefon Modeli
Redmi note 11 pro 4g
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Redmi note 1 pro 4g versiyonunu kullanıyorum pil kullanımına baktığım zaman android sisteminin çok yüksek pil tükettiği görülüyor cihaz daha 5 günlük bu yüzden olabilir mi acaba ve pil kısmında ekran süresi yazmıyor onu nasıl öğrenebilirim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
Cihaz kutudan MIUI 13.0.4.0 android 11 ile çıktı şu an MIUI 13.0.2.0 android 12 var cihazda sürüm düştü ama android sürümü yükseldi

Şu an için durum gayet iyi görünüyor 120hz de kullanıyorum cihazı sürekli şu an için sorun çözülmüş duruyor bakalım birkaç gün sonra tam belli olur şarj konusunda cihazı geceden sabaha kadar bırakmada bı sakınca olmaz sanırım cihaz daha pili bitirmeden taksam sorun olur acaba mesela şarjım 30 larda iken falan taktigimda bı sorun olur mu bı yerde şey okumuştum öyle durumlarda kullanılmayan hücrelerin performansı düşüyor falan filan diye
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ve birde diğer yazan şey ne onu anlamlandıramadım acaba cihazın ekran kullanımı mi o şekilde görünüyor tüketim ekranında
Hocam cihazınızda kullandığınız yeni teknoloji bu pillerde siz telefonu 100e kadar şarj ederseniz pil bir döngüsünü tamamlıyor yani her bir döngü demek pilinizin daha çabuk bitmesi demek oyüzden tavsiyem telefonu aldığınız gibi bir kaç hafta ve ya ay dışında telefon şarjını 40% ile 80 % arasında tutmanız bir kaç ay ve ya hafta sonra eğer isterseniz bir ve ya iki kereye mahsus telefonu 100 % e kadar şarj edip tamamını kullanın bu işlemse pilinizin 40-80 % pil aralığına alışmaması için iyi forumlar hayırlı akşamlar :)

Oyla:
Üst Alt