Rehber Android Rom Tool .dat-.dat.br-img Dosyaları ile Çalışın. [Parçala ve topla]

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Ben en çok beğendiğim redmi note4x için stock kararlı 8.2.10 sürümünde denedim.
Şu an PC bakma durumum yok akşama vaktim olursa tekrardan bakarım.
Aslında çokta önemli değil,istediğim uygulamayı zip haline getirip flaşlayabiliyorum zaten.Ben sadece merak ettim hata verince.
Yine de ilginiz için teşekür ederim
Rica ederim hocam. İyi forumlar

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Rica ederim hocam. İyi forumlar
Merhaba üstadım, açtığımız bir Rom da. Sistem dosyaları içinden istediğimiz bir app yi başka bir app ile yer değiştiriyoruz klasör ve dosya isimleri aynı olmak koşulu ile. Ancak sonradan rom içinden dondurma veya silme yerine açtığımız rom içinden silme yapabiliyormuyuz yapsak gerçekten kalkıyor mu? veya bir sorun oluyor mu? mesela QuickSearchBox, SecurityCenter, Velvet vb.
Teşekkürler

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Merhaba üstadım, açtığımız bir Rom da. Sistem dosyaları içinden istediğimiz bir app yi başka bir app ile yer değiştiriyoruz klasör ve dosya isimleri aynı olmak koşulu ile. Ancak sonradan rom içinden dondurma veya silme yerine açtığımız rom içinden silme yapabiliyormuyuz yapsak gerçekten kalkıyor mu? veya bir sorun oluyor mu? mesela QuickSearchBox, SecurityCenter, Velvet vb.
Teşekkürler
Yer değiştirme amacınız nedir hocam. Bir de bunu yapmak içi neden dat. ayıklamak ile uğraşıyorsunuz? Root atın kaldırın. Ayrıca klasör dosya silme işlemi o kadar basit değil. securtycenter kaldıramazsınız, ne işe yaradıklarını biliyor musunuz?

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Yer değiştirme amacınız nedir hocam. Bir de bunu yapmak içi neden dat. ayıklamak ile uğraşıyorsunuz? Root atın kaldırın. Ayrıca klasör dosya silme işlemi o kadar basit değil. securtycenter kaldıramazsınız, ne işe yaradıklarını biliyor musunuz?
mesela ROS kapalı fakat rus romları açık uygulama yer değiştirmede sorun yok. Yani tmm security sıkıntılı o olmaz dedğiniz gibi ama ben rom içinden donduruyordum o açıdan yazdım. diğer app leri de içerden yerine dışardan dosya kaldır topla şeklinde nasıl olur olur mu? ona takıldım. Yani toplarken daha az gereksiz olsun amaçlı idi.
Teşekkürler

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
mesela ROS kapalı fakat rus romları açık uygulama yer değiştirmede sorun yok. Yani tmm security sıkıntılı o olmaz dedğiniz gibi ama ben rom içinden donduruyordum o açıdan yazdım. diğer app leri de içerden yerine dışardan dosya kaldır topla şeklinde nasıl olur olur mu? ona takıldım. Yani toplarken daha az gereksiz olsun amaçlı idi.
Teşekkürler
Custom romlarda zaten gereksiz tüm dosyalar silinmiştir. Tekrar herhangi bir dosya silmeniz sisteme zarar verir. velvet dediğiniz de google play store. kaldırırsanız market gider.

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
üstad masik x 5.3 vince romu açmak istedim ancak bununla birlikte kaç tane araç denediysem olumsuz ne yapabilirim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

başka romlardaki system.new.dat.br ler veya system.new.dat oluyor ama bu olmuyor
Teşekkürler

Ekli dosyalar

• masik unpack.png
    masik unpack.png
    31,6 KB · Görüntüleme: 35

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
üstad masik x 5.3 vince romu açmak istedim ancak bununla birlikte kaç tane araç denediysem olumsuz ne yapabilirim

başka romlardaki system.new.dat.br ler veya system.new.dat oluyor ama bu olmuyor
Teşekkürler
Masik biraz farklı çalışıyor. En son baktığımda onun system.new.dat 7zip. ile açılıyordu

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Masik biraz farklı çalışıyor. En son baktığımda onun system.new.dat 7zip. ile açılıyordu
şimdi onu deniyorum bakalım olacak mı?

Yok maalesef onunlada bandizip ile olmuyor hayret

Son düzenleme:

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Üstad tekrar merhaba,
Bu araçla açtığımız bir romda app, data-app var ama priv-app klasörü yok bu olabilir mi? yani doğal mı? yoksa hatalı olan bir açış mı var sizce?
Çalışılan Rom: ROS kenzo 9.5.29 6.0

Ekli dosyalar

• AÇILAN ROM SYSTEM KLAÖRÜ.png
    AÇILAN ROM SYSTEM KLAÖRÜ.png
    22,2 KB · Görüntüleme: 32
  • ROS 9.5.29.png
    ROS 9.5.29.png
    13,6 KB · Görüntüleme: 23

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Üstad tekrar merhaba,
Bu araçla açtığımız bir romda app, data-app var ama priv-app klasörü yok bu olabilir mi? yani doğal mı? yoksa hatalı olan bir açış mı var sizce?
API level seviyesini Android sürümüne uygun seçtiniz mi?

Üst Alt