Çözüldü Android Q TWRP Bootloop Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dentrax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi K20 Pro
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global Stable v10.3.5.0.PFKINXM
Telefon Modeli
Redmi K20 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar Merhaba,

Bu konuya istinaden;

Telefona Magisk-v19.3.zip kurdum TWRP üzerinden. Sistem açılınca da MagiskManager-v7.3.2.apk kurdum. Cihazı root 'ladım yani. Birkaç işlem yaptıktan sonra yeniden başlattığımda TWRP menüye yönlendirdi. Ve sürekli yönlendirmeye devam ediyor. Format Data üzerinden yes yazdım ve tekrar denedim. O da olmadı, V10.3.17.0.PFKCNXM EU ROM kurdum ve Wipe Cache ve Dalvik yaptım. Her ne hikmetse hala TWRP 'ye yönlendiriyor açılırken. Fix Contexts işlemi de yaptım fakat o da çözmedi. Bozulabilecek son raddeye getirdim sanırsam. :) Ne tavsiye edersiniz?

Dentrax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi K20 Pro
Konular
3
Sorun düzeldi arkadaşlar. Bu işlere başlamadan önce aldığım EFS yedeğini, Internal Storage 'e atsam bile Restore kısmında göremiyordum. sürümünü kurdum. Yedeklemiş olduğum EFS klasörünü, TWRP/BACKUPS/serial_no/. dizini içine atıp Restore yaptığım zaman düzelti. Şuan cihazda kurulu olan ROM 'u indirdim en sondaki K20 Pro olanı. Fastboot üzerinden kurdum ve cihaz sorunsuz açıldı.

Herkese yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bir şey yapacaksanız kesin ve kesin olarak ayrı ayrı yedek almayı unutmayalım.

Not: Fakat SIM sorunu hala devam etmekte. Eski telefonumun IMEI 'sini bir şekilde almam lazım sanırsam.

Oyla:

lynxbymsk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gani
Cihazım
K20 PRO RAPHAEL
Meslek
Civil Engineer
Konular
2
Sorun düzeldi arkadaşlar. Bu işlere başlamadan önce aldığım EFS yedeğini, Internal Storage 'e atsam bile Restore kısmında göremiyordum. sürümünü kurdum. Yedeklemiş olduğum EFS klasörünü, TWRP/BACKUPS/serial_no/. dizini içine atıp Restore yaptığım zaman düzelti. Şuan cihazda kurulu olan ROM 'u indirdim en sondaki K20 Pro olanı. Fastboot üzerinden kurdum ve cihaz sorunsuz açıldı.

Herkese yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bir şey yapacaksanız kesin ve kesin olarak ayrı ayrı yedek almayı unutmayalım.

Not: Fakat SIM sorunu hala devam etmekte. Eski telefonumun IMEI 'sini bir şekilde almam lazım sanırsam.
S.a bende de miui eu 10.3.16 sürümü yüklüydü twrp üzerinden 10.4.4 sürümüne yükselttim kilit ekranı açılıp twrp ye tekrar atıyor yardımcı olabilir misiniz ?

Oyla:

Dentrax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi K20 Pro
Konular
3
S.a bende de miui eu 10.3.16 sürümü yüklüydü twrp üzerinden 10.4.4 sürümüne yükselttim kilit ekranı açılıp twrp ye tekrar atıyor yardımcı olabilir misiniz ?

Adroid Boot olduktan sonra mı kilit ekranına atıyor? Eğer öyle ise; DTBO, MODEM ve EFS Partition'larından herhangi birinde hasar olabilir. Eğer onlara hiç dokunmadıysanız karıştırmayın hiç, okuduğum blog ve makalelere göre; /dev/block/. üzerindeki partisyonlardan birisinin hasar gelmesi yüzünden oluyor. Çünkü buradaki partisyonlar, Android ile beraber Boot oluyor ve hasarlı bir şey Boot olursa direkt Recovery 'e (TWRP) atıyor. Sorunuza cevap olmadı ama mantığı bu şekilde. Ama nasıl çözülür tam bilemiyorum: Zenex By.TRabZonLu™

Yeni konu açıp detaylı anlatabilirseniz, çözüme daha kolay ulaşılacaktır.

Oyla:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
V10. 3.16 sürümünü tekrar twrp ile kurun

Oyla:

lynxbymsk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gani
Cihazım
K20 PRO RAPHAEL
Meslek
Civil Engineer
Konular
2
Oyla:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt