İpucu Android cihazlarda hızlı şarjdan tam verim almak

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
Selamun Aleykum Arkadaşlar, bu yöntem basittir root fln gerektirmez 😃 malumunuz üzere hızlı sarj destekleyen çoğu cihaz ön görülen sürede şarj edilememekte çünkü genelde telefonun şarjını bitirene kadar oynayıp cihazı ısındırıp sonra bianda sarja takınca cihaz yavaş sarj olmaktadır. Bunun sebebi Android olası bir batarya patlamasını engellemek veya cihaza zarar vermemek için akımı azaltır ve cihaz yavaş sarj olur, bu engeli rootla aşmak hiç mantıklı bir çözümde değildir. Sarj olurken bataryanın çok fazla ısınmaması gerekir. Dolayısıyla Test videolarinda cihaz normal standartlarda test edilir. Cihazı ısınmışken sarja takarsaniz neredeyse yariyariya daha yavaş sarj olur bazen duruma göre cok daha yavaşta şarj olabilir.
Bunun çözümü var ve basit: Cihazı soğutmak.
Özellikle yaz aylarında bu çözüm çok işe yarıyor ısınan cihazımızı alıyoruz ve buz dolabının buzluk kısmında 5 dk bekletiyoruz(duruma göre süre değişebilir) ve iyice soğuduktan sonra çıkartıyoruz nemlenmişse nemini gideriyoruz ve sarja takıyoruz, bu beklediğiniz 5dk sizi beklide şarj olurken bekleyeceğiniz ekstra 45 dkdan kurtaracak üstelik batarya ve cihaz şarj olurken pek ısınmayacak. Mi 11 lite 5g cihazimda denenmiştir, normalde 3000-4000 bazen 2500 mah ile sarj olan cihazım bu yöntemle 5000-6000 mah ile sarj oldu. Batarya ısısı Buzluktan çıktıktan sonra 8 c° idi ben abartmisim benim kadar cok bekletmeyiniz 😃

Not: Buzlukta unutulan telefonlardan fazla bekletilen veya fazla nem alan cihazlardan hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmiyorum 😃, bu yöntem acil durumlarda can kurtaran bir yöntemdir.

Not: Cihazı şoklama gibi bi anda soğutan dolaplara koymayınız, cihaz bi anda şok etkisiyle soğursa sıcak suyun bardağı çatlaması gibi cihaza zarar verebilir.

Not: Cihazı buzluğa koyduğunuzda direkt soğuk hava püsküren deliklerin önüne koymayınız böyle yapmanız cihazı daha fazla nemlendirecektir. Cihazı alışveriş poşetinin içine koyup buzluğa koymanız daha faydalı olabilir. Kesinlikle kontrollü bir şekilde bekletiniz, uzun süre bekletmek (tabi bu dolaptan dolaba değişir bazen 5dk bazen 15dk) cihazdaki lehimlere zarar verebilir.

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Telefonu buzdolabına koymayı kesinlikle önermiyorum. Suya dayanıklı z5 premiumumu koyuyordum. Aynı dediğiniz şekilde, buzdolabı poşetine koyup soğutma bölümüne koyuyordum. Cihaz nem kaptı ve bozuldu. Buzluğa koysaydım olacakları düşünemiyorum. Bunun yerine 5 dk klimanın önünde veya mermere koyarsanız çok daha sağlıklı olacaktır.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
bu hızlı sarj konusu bir yerde başımıza bela açacacak ama hadi hayırlısı diyorum bu kadar çok mu lazım bu hızlı şarj cihazımı çogu zaman iphone sarj aleti var 5v1a onunla ediyorum 2-3 saatte şarj olsun acelem yok zaten uyuyorum uyandıgımda sarj olmuş olsun başka bir derdim yok zaten yogun kullanımıma ragmen %40-50 eve geliyorum "keşke tablet benzeri bir cihaz çıkarsalar en son teknoloji işlemci 10bin mah pil 7 inç civarı ekran ve kaliteli entegreler kullanıp sarj entegreleri bozulmasa veya işlemci özel donanımla sogutulsa en azından bir çok genç arkadaşın telefonla fazla bir işi kalmaz"

Üst Alt