Rehber Android 9/10/11 için Twrp+Root+Backup+Restore

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
doğrudur Hocam roma hard reset atayım en iyisi. nasıl yapılıyor TWRP den yardımcı olabilir misin.

Bir karar verin. Böyle giderse telefonu brick edersiniz.
Şu an en stabil stock romlar. Onları da beğenmiyorsunuz onda yerde kalanlar hiç işinize yaramaz. Her romda bir bug vardır.

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Bu yöntemi deneyiniz hocam
Aşağıdaki yolu izleyerek finksy.xml isimli xml dosyasını editör yardımıyla açın
Kod:
data/data/com.android.vending/shared_prefs/finsky.xml.
Screenshot_2020-06-12-22-07-39-254_com.speedsoftware.rootexplorer.jpg
Kod:
<boolean name="device-google-certified" value="false" />
Bu kısmı true olarak değiştirin

Screenshot_2020-06-12-22-07-26-492_com.speedsoftware.rootexplorer.jpg

Görüldüğü gibi google play sertifikalı olduğu için netflixte otomatik olarak uyumluluk sorunu çözüleceltir

IMG_20200612_221434.jpg Screenshot_2020-06-12-22-15-04-801_com.android.vending.jpg Screenshot_2020-06-12-22-28-15-261_com.androidfung.drminfo.jpg

Çözüm tüm uyumluluk sorunu yaşanan uygulamalar içinde geçerli olacaktır.

Not: Twrp ve Root her zaman gerekli olacağı için en sağlıklı yönemdir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu yöntemi deneyiniz hocam
Aşağıdaki yolu izleyerek finksy.xml isimli xml dosyasını editör yardımıyla açın
Kod:
data/data/com.android.vending/shared_prefs/finsky.xml.
Screenshot_2020-06-12-22-07-39-254_com.speedsoftware.rootexplorer.jpg
Kod:
<boolean name="device-google-certified" value="false" />
Bu kısmı true olarak değiştirin

Screenshot_2020-06-12-22-07-26-492_com.speedsoftware.rootexplorer.jpg

Görüldüğü gibi google play sertifikalı olduğu için netflixte otomatik olarak uyumluluk sorunu çözüleceltir

IMG_20200612_221434.jpg Screenshot_2020-06-12-22-15-04-801_com.android.vending.jpg Screenshot_2020-06-12-22-28-15-261_com.androidfung.drminfo.jpg

Çözüm tüm uyumluluk sorunu yaşanan uygulamalar içinde geçerli olacaktır.

Not: Twrp ve Root her zaman gerekli olacağı için en sağlıklı yönemdir.
Aynı işlemleri google playde uygulamasını indirdikten sonra magiskten hidesini kaldırıyoruz ve ordan google play i buluyoruz sonra device-google-certified false yazan yerdeki false değerini true yapıyoruz bu arada bu yaptığımız üstteki ile aynı işlem

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
bilgisayarın "C" diskine çıkarın ve klasörün içinde ifelixit FLASHER TOOLKIT Begonia.bat dosyasına 2 kez tıklayarak çalıştırın. Açılan pencerede 1 ardından Enter tuşuna basın. Sonraki pencerede yine aynı şekilde tuşlara basarak twrp-nı kurun. Eğer işlemler doğru düzgün yapılmışsa sonda "OKAY" yazılacak. Bu yazını gören gibi telefonu çabuk bilgisayardan ayırın. (Aksi takdirde geç kalsanız program telefona stok rekoverini kuracak.)
Ardından uzun süre power tuşunu titreşim olana kadar basılı tutuyoruz. Titreşim olan gibi çabuk volume + tuşuna uzun süre basılı tutuyoruz. İki kez twrp logosu ve iki kez redmi logosu gelecek. Volume + tuşunu 2-ci kez twrp logosu geldiğinde bırakıyoruz. Dil Çince ise twrp ayarlarında İngilizce olarak değiştiriyoruz. Mont ediyoruz data,system,vendor,nvdata ve MicroSD card alanlarına tikleri koyuyoruz . Ev tuşuna basarak ana ekrana geri dönüyoruz, Advanced basıyoruz, ardından yukarıda
File Manager-e basıyoruz, ardından system_root ardından system klasörüne gidiyoruz ve en aşağıdaki recovery_fromboot.p
dosyasına tıklayıp delete ediyoruz. Advanced -e geri dönüyoruz, Close AVB2.0 seçiyoruz ve sağa doğru hızlıca kaydırarak kuruyoruz. Ardından sisteme reboot ediyoruz.
usta telefon fastboot modunda mı olacak. belirtmemişsiniz.

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
İki kez twrp logosu ve iki kez redmi logosu gelecek. Volume + tuşunu 2-ci kez twrp logosu geldiğinde bırakıyoruz.
anlatımda hata var böyle olmuyor.
redmi yazısını 1 kez görünce elini powerdan çekip ses açmaya basmaya devam edeceksin 1 kez twrp ekranını görünce ses açma tuşunu bırakacaksın.
ukalalık gibi algılanmasın sadece nasıl oluyor diye soran olursa yzdım.

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Bu yöntemi ben kendimden icat etmedim. Redmi Note 8 Rro için twrp kurmak yöntemi tüm sitelerde aynı(xda, 4pda, YouTube).

Üst Alt