Android 4.4 KitKat

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Android'den sevindirici bir haber var. [font=Arial, Helvetica, sans-serif]Google[font=Arial, Helvetica, sans-serif]'dan gelen raporlara göre Android'in son sürümü [font=Arial, Helvetica, sans-serif]4.4 KitKat[font=Arial, Helvetica, sans-serif], büyük bir atak yapmış durumda. Her ne kadar piyasaya çıkan bazı cihazlar halen [font=Arial, Helvetica, sans-serif]Android 4.2[font=Arial, Helvetica, sans-serif] sürümüyle gelmeyi sürdürse de artık 4.4 sürümü yüzdesel olarak yükseliyor. Muhtemelen bundan sonraki günlerde de pastadaki payını arttırmayı sürdürecek.
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Gelen raporlara göre Android 4.4 şu an toplam Android'li cihazlar arasında [font=Arial, Helvetica, sans-serif]yüzde 13.6[font=Arial, Helvetica, sans-serif]'lık bir paya sahip. Özellikle piyasaya çıkan amirallerle birlikte pastadaki payını arttıran KitKat, elbette önceki nesil ceplere güncelleme sunulmasıyla da yükselişini sürdürecekr. Diğer yandan tabloya baktığımızda Jelly Bean'in toplamda halen zirvede olduğunu görüyoruz. 4.1 sürümleri yüzde 29'luk bir kullanıma sahip olan Jelly Bean'in 4.2 sürümleri ise yüzde 19.1 seviyesinde. 4.3 ise yüzde 10.3'te kalmış durumda.

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Teşekkürler [font=Arial, Helvetica, sans-serif]Ercan Uğurlu (Alıntı)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ben bu raporları yıllardır hiç anlayamadım. Hem cihazlara güncelleme verilmeyecek hem de eski versiyonlar önde denilecek.
Böyle bir rapor ancak KitKat verilmiş cihazların yüzde kaçının ICS, JB, kaçının KitKat kullandığı ile alakalı olarak yayınlanabilir.

Sent from my Nexus 7 using TapatalkPro

DreDroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Tıp Öğrencisi
Konular
31
Cvp: Android 4.4 KitKat

Bu verileri nasıl elde ediyorlar örneğin ben custom rom yüklediğimde sayılıyor mu ?

xoser

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Konular
28

DreDroid pid=2835 dateline=1402176059' Alıntı:
Bu verileri nasıl elde ediyorlar örneğin ben custom rom yüklediğimde sayılıyor mu ?
sen bir şekilde markete girdiğinde google buna erişiyordur. sonuçta kullandığın sistemi tasarlayan onlar :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: Android 4.4 KitKat

DreDroid' Alıntı:

Hangi rom olduğu önemli değil. Her cihazdan baktığınızda, diğer cihazlardaki romlar custom romdur. Önemli olan Android işletim sistemi olması. Her romda build prop dosyasında rom ile ilgili, cihaz ile ilgili bilgiler bulunur ve bu bilgilere göre uygulamaların davranışları değişir, istatistikler tutulur.

DreDroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Tıp Öğrencisi
Konular
31

@chatin_62 Hocam sağolun ya birşeyi merak ediyorum hocam androidi seviyorum ilgileniyorum hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorum araştırıyorum ama doğru düzgün kaynak bulamıyorum Sizin tavsiye edebileceğiniz kaynaklar var mıdır?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: Android 4.4 KitKat

DreDroid' Alıntı:
@chatin_62 Hocam sağolun ya birşeyi merak ediyorum hocam androidi seviyorum ilgileniyorum hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorum araştırıyorum ama doğru düzgün kaynak bulamıyorum Sizin tavsiye edebileceğiniz kaynaklar var mıdır?

İngilizce biliyorsanız, Google'dan sonra en büyük kaynak XDA'dır. Google Plus'tan da birçok Android Grubu takip edebilirsiniz.

Türkçe kaynak istiyorsanız işiniz biraz zor ama yok ta değil. Android için yazılmış sanırım 10'a yakın Türkçe kitap var. Bunları heryerde bulabilirsiniz. Tek kitaba bağımlı kalmayıp birkaç kitap almanız yararınıza olacaktır. Ayrıca Eğitim Setleri var. Şimdi aklıma gelen Mimar Aslan hoca (videolu Android programlama seti vardı) ve şimdilerde Google Glass ve Arduino hastalığına bulaşan Muharrem Taç hocalar. Yanlış hatırlamıyorsam Kodlab Yayınevi birkaç kitap yayınladı.
Son olarak ta en büyük kaynak olan Google amca var.

DreDroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Tıp Öğrencisi
Konular
31

chatin_62 pid=2848 dateline=1402187680' Alıntı:
DreDroid pid=2845 dateline=1402179769' Alıntı:

İngilizce biliyorsanız, Google'dan sonra en büyük kaynak XDA'dır. Google Plus'tan da birçok Android Grubu takip edebilirsiniz.

Türkçe kaynak istiyorsanız işiniz biraz zor ama yok ta değil. Android için yazılmış sanırım 10'a yakın Türkçe kitap var. Bunları heryerde bulabilirsiniz. Tek kitaba bağımlı kalmayıp birkaç kitap almanız yararınıza olacaktır. Ayrıca Eğitim Setleri var. Şimdi aklıma gelen Mimar Aslan hoca (videolu Android programlama seti vardı) ve şimdilerde Google Glass ve Arduino hastalığına bulaşan Muharrem Taç hocalar. Yanlış hatırlamıyorsam Kodlab Yayınevi birkaç kitap yayınladı.
Son olarak ta en büyük kaynak olan Google amca var.

Hocam ilgilendiğiniz için teşekkürler.Mimar Aslan hocaya baktım ve birkaç yazısından ne kadar değerli biri olduğunu anladım.Tatilimin başlamasıyla beraber inşallah androidi keşfetmek için yola koyulacam.Hocam izninizle bir soru sormak istiyorum. Turkcell in Geleceği Yazanlar ve Microsoft un AçıkAkademi si hakkında bilginiz var mı? En önemlisi de nereden başlamalıyım? Bu çok önemli başkangıç zordur.Sizce bu tarz direk androide yönelik eğitimlerle mi yoksa java gibi bir dille mi başlamalıyım?? Buradan yada özel mesajla yardımcı olursanız sevinirim.Çok çok çok teşekkürler...

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ben, özel şeyler olmadıkça, özel mesajlara karşıyım. Benim internette bulunma, forumlara üye olma felsefeme ters. Olur ki birgün başka bir arkadaş, bu yazıları okur ve bir şimşek çakar, bu yola yönelip güzel şeyler yaparlar. Bu nedenle özel olmayan konuların açık alanlarda yazılması taraftarıyım.
Mimar Aslan, Java üzerine en yetkin isimlerden birisidir.
Turkcell yada Microsoft 'un bu oluşumları hakkında fazla bilgim yok. Ancak bildiğim kadarıyla sıfırdan değil de yaptığı işlerle gelecek vaadeden kişilerle ilgileniyorlar. Yani elinizde bir proje ile başvuru yapılıyor. Ama net bir bilgim yok. Bir soruşturmakta yarar var.
Ben nacizane Java ile başlamanızı tavsiye ederim. Çünkü Java ile istediğiniz her platformda çalışmanız mümkün. Tek bir yere bağlı kalmazsınız.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Üst Alt