Yardım Android 13 e geçeyim mi?

sparceal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sparceal
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
İşte kişinin yanlış yaptığını diyeceğiniz tahmin etmiştim.Özellikle yakınımda olan arkadaşlara'da denedik.Kişiden kaynaklı değil.Mi Flash'da nedense Hep India rom kurarken sorum çıkartıyor ama brick sorunları Endonezya romunu mı flash dan flaşlarken sorun çıkıyor.Sonra brick oluyor.Yoksa TWRP den çıkmaya çalışılması en kolay yolu zaten.Adam en temiz şekilde istediği için Mecbur. MİFlash ile atmak zorunda kalıyoruz.Endonezya romu en çok Mediatek işlemcili telefonları çökertiyor Snapdragon işlemcilerde pek rastlamadım(rastladığım halde de kullanıcının kendi hatası ile gördüm)Ben MTK işlemcili telefonlar adına konuştum haberin olsun kardeşim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
G96'lı Note 11 Pro ve 90T'li note 8 proda neden sorun yaşamadık o zaman? Gerçekten çok enteresan bir deneyiminiz olmuş. Ne cihazlarda ne de yazılımlarda gram sorun sorun yaşamadım açıkçası. Hatta şimdi snapdragon diyeceksiniz fakat note 10 pro hindistan versiyonunda bile india romda sıkıntı yaşamadık.

Sürekli aynı mi flash sürümünü kullanıyorum, yeni çıkanların bir çoğu sorunlu. Mi flashta zibilyon tane som atılmış cihaza temiz rom çaktığımda hiç bir zaman brick ile karşılaşmadım. İnanın nasıl bir durum içerisinde bu yazılımları attınız bilmiyorum fakat inanın gerçekten bir yerde yanlışlık var.

Ü

Üye silindi 265308

Guest
İşte kişinin yanlış yaptığını diyeceğiniz tahmin etmiştim.Özellikle yakınımda olan arkadaşlara'da denedik.Kişiden kaynaklı değil.Mi Flash'da nedense Hep India rom kurarken sorum çıkartıyor ama brick sorunları Endonezya romunu mı flash dan flaşlarken sorun çıkıyor.Sonra brick oluyor.Yoksa TWRP den çıkmaya çalışılması en kolay yolu zaten.Adam en temiz şekilde istediği için Mecbur. MİFlash ile atmak zorunda kalıyoruz.Endonezya romu en çok Mediatek işlemcili telefonları çökertiyor Snapdragon işlemcilerde pek rastlamadım(rastladığım halde de kullanıcının kendi hatası ile gördüm)Ben MTK işlemcili telefonlar adına konuştum haberin olsun kardeşim.

MTK işlemcili telefonlar adına konuşuyorum knk
Hocam 10s mediatek Endonezya ne globale dönerken ne endoya geçerken böyle bir sorun yaşamadım mi flash sürümü ile kabls ile veya bilgisayar ile ile alaka olabilir

Muski

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
RN 12 Pro 4G/5G
Konular
5
G96'lı Note 11 Pro ve 90T'li note 8 proda neden sorun yaşamadık o zaman? Gerçekten çok enteresan bir deneyiminiz olmuş. Ne cihazlarda ne de yazılımlarda gram sorun sorun yaşamadım açıkçası. Hatta şimdi snapdragon diyeceksiniz fakat note 10 pro hindistan versiyonunda bile india romda sıkıntı yaşamadık.

Sürekli aynı mi flash sürümünü kullanıyorum, yeni çıkanların bir çoğu sorunlu. Mi flashta zibilyon tane som atılmış cihaza temiz rom çaktığımda hiç bir zaman brick ile karşılaşmadım. İnanın nasıl bir durum içerisinde bu yazılımları attınız bilmiyorum fakat inanın gerçekten bir yerde yanlışlık var.
Hocam hangi mi flash sürümünü kullanıyorsunuz?

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48

Hocam bende anlamıyorum.Herzaman sorun çıkmasın diye MiFlash ın 2019 sürümünü kullanırım.Telefoncu da çalıştım 3 ay.Biz bile kolay yapamadık.Telefonu EDL ye alıp öyle yazılım atabildik.
Hocam 10s mediatek Endonezya ne globale dönerken ne endoya geçerken böyle bir sorun yaşamadım mi flash sürümü ile kabls ile veya bilgisayar ile ile alaka olabilir
Hocam kablo sorunsuz.Fakat bende anlamıyorum bölge romu değiştirirken sorun olmamalı ve sadece de Endonezya romunda sıkıntı çıkarıyor.Garip

sparceal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sparceal
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
Hocam hangi mi flash sürümünü kullanıyorsunuz?
2019.12.06

15 second adb installer

driverları mi flash üzerinden install diyorum bu kadar. bütün cihazlarda aynı yolu izledim. debloat içinde 7.03 türkçe olarak modifiye edilmiş olan, çünkü diğerleri çoğu zaman açılmıyor ve takılıyor.

Hocam bende anlamıyorum.Herzaman sorun çıkmasın diye MiFlash ın 2019 sürümünü kullanırım.Telefoncu da çalıştım 3 ay.Biz bile kolay yapamadık.Telefonu EDL ye alıp öyle yazılım atabildik.
Hocam belki de müşteri sana getirmeden önce güncelleme vs. denedi, farklı bölge romunu cihaza twrp üzerinden atmaya çalıştı ve yanlış cihazın dosyasını atmış olabiliyor. o zaman benim bildiğim kadarı ile mi flash bile yetersiz kalıyor dediğin gibi edl lazım oluyor. Ama dediğim gibi kesinlikle farklı cihazın dosyasını atmış olabilirler.

Özellikle xiaomi resmi forumunda sözde "bilginler" den inanılmaz çekmiştim bu konularda, hatta bazıları direkt editör vs. ünvanları vardı sözde çok bilmişlerin. Note 9 pro'da hatırlarsanız iki versiyon vardı, birisi curtana birisi joyeuse diye. Bizdeki cihazların çoğunluğu joyeuse olmasına rağmen bu s*laklar insanlara rom dosyası olarak curtananın dosyalarını paylaşıyorlardı. Sonra tabi miflashta şak diye geçirenler ortada kalıyordu :P

Defalarca uyarmama rağmen kraldan çok kralcı olan şakşakçılar ile çok dalaşmaya girmiştim. En sonunda haklı çıksak bile çoktan banlanmış oluyorduk happy~~

İnanın en çok biliyorum diyen bile hata yapıyor, sweetin cihaza sweet romu atıp bu kamera niye yeşil veya niye açılmıyor demiştim ilk başlarda. drunk~~

Son düzenleme:

Muski

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
RN 12 Pro 4G/5G
Konular
5
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum.

aliayg4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aliimran ayg
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
1
Bende dün Endonezya roma geçtim depload yaptım global romdaydım aralarında çok fark olmasada gereksiz google uygulamaları yok gibi şuan memnunum yüklerseniz Endonezya yükleyin daha iyi
Hocam merhaba bende android 13 Endonezya rom kullanıyorum.daha önce Android 12 Endonezya rom vardı Fakat gözlemlediğim kadarıyla 13 te sanki ısınma sorunu var gibi ve pil de çık tüketim oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. Bir de depload yaptım dediniz o ne oluyor. Teşekkür ederim

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
Ben her zaman derim en güncel sürüm en iyi sürümdür diye , bence geç.

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Hocam merhaba bende android 13 Endonezya rom kullanıyorum.daha önce Android 12 Endonezya rom vardı Fakat gözlemlediğim kadarıyla 13 te sanki ısınma sorunu var gibi ve pil de çık tüketim oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. Bir de depload yaptım dediniz o ne oluyor. Teşekkür ederim
Ben oldukça memnunum zateb imei işlemi yaptırdım artık stabil twrp çıkana kadar bu romda kalırım şuan 9 10 saat sot alıyorum sıcaklık en fazla 36 derecelerde siz direnç işlemi yaptıysanız oda etki edebilir

Ü

Üye silindi 265308

Guest

Hocam kablo sorunsuz.Fakat bende anlamıyorum bölge romu değiştirirken sorun olmamalı ve sadece de Endonezya romunda sıkıntı çıkarıyor.Garip
Hocam bir dahaki sefer mi flash yerine CMD ile deneyin bence

Ben oldukça memnunum zateb imei işlemi yaptırdım artık stabil twrp çıkana kadar bu romda kalırım şuan 9 10 saat sot alıyorum sıcaklık en fazla 36 derecelerde siz direnç işlemi yaptıysanız oda etki edebilir
Bende aynı şekilde A13 debloat+root ile gayet memnunum

Üst Alt