Rom Android 12 Miui 13 olan hangi romu önerirsiniz?

ramizoghlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlqar
Cihazım
Mi Note 10
Konular
33
Merhaba arkadaşlar. Telefonum Mi Note 10. Uzum zamandır EU rom kullanıyorum. Fakat bir türlü android 12 güncellemesi gelmiyor :( Hangi rom önerirsiniz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. ArrowOS nasıl onu da söylrrseniz iyi olur?

arruna

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Kamu
Konular
10
Cihazım poco x3 pro. 1 ayı aşkındır arrow os - pixel experience - derpfest arasında gidip geliyordum ki en sonunda arrow'un pil kullanım verisi daha açıklayıcı olduğu için arrow da karar kıldım. miui denen leş yazılımı kullanıp kanser olacağıma, aosp ile telefonum yağ gibi akıyor. 120 hz'de de kullanınca uzun zamandır neden geçmedim diye kendime kızıyorum. kesinlikle aosp rom ve üçünden birini seçip deneyin. ayrıyeten lawnchair 2 launcher kullanıp kişiselleştiriyorum. Aosp olmasından ötürü çok stabil tabi tek sorun 48mp kameradan feragat etmek oluyor ama kamera ile çok işim yok. Önyüklü gelen camera go uygulaması da yetiyor.

ramizoghlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlqar
Cihazım
Mi Note 10
Konular
33
M
Cihazım poco x3 pro. 1 ayı aşkındır arrow os - pixel experience - derpfest arasında gidip geliyordum ki en sonunda arrow'un pil kullanım verisi daha açıklayıcı olduğu için arrow da karar kıldım. miui denen leş yazılımı kullanıp kanser olacağıma, aosp ile telefonum yağ gibi akıyor. 120 hz'de de kullanınca uzun zamandır neden geçmedim diye kendime kızıyorum. kesinlikle aosp rom ve üçünden birini seçip deneyin. ayrıyeten lawnchair 2 launcher kullanıp kişiselleştiriyorum. Aosp olmasından ötürü çok stabil tabi tek sorun 48mp kameradan feragat etmek oluyor ama kamera ile çok işim yok. Önyüklü gelen camera go uygulaması da yetiyor.
Mi Note 10 için də yorum veren olursa iyi olur. ArrowOS var aklımda zaten

ramizoghlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlqar
Cihazım
Mi Note 10
Konular
33
Yardımcı olacak birileri yokmu? ((

canakay

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Astsubay
Konular
14
Miui 13 eu rom kullanıyorum note 9S. Miui 12.5 a göre %20-30 daha stabil diyebilirim fakat 4gb ram için ben gereksiz servisleri ve uygulamaları sildigim halde 1.8gb boş olan kalıyor. Ram konusunda global romlar biraz daha iyi gibi (200-300mb) Hiç bir şeyde sorun olmuyor fakat oyun oynarken arkaplanda chrome vs açınca oyunu kapatıyor 4gb ramden dolayı.

Üst Alt