Yardım Android 12.1 Arrow os AOD

Sunshine2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
27
Cihazım note 9 bu cihazda modül kullanarak aod açabilir miyim ?

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Cihazım note 9 bu cihazda modül kullanarak aod açabilir miyim ?
modül kullanılarak açılabilir diye düşünüyorum ama cihazın ekranı amoled oled vb ekranlar degil LCD bir ekran şarjınız cok hızlı bitecektir cihazınızın saglıgı açısından kullanmamanızı tavsiye ederim

Sunshine2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
27
modül kullanılarak açılabilir diye düşünüyorum ama cihazın ekranı amoled oled vb ekranlar degil LCD bir ekran şarjınız cok hızlı bitecektir cihazınızın saglıgı açısından kullanmamanızı tavsiye ederim
haklısınız hocam ben sadece denemek için istiyorum bildiğiniz modül var mı ?

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
haklısınız hocam ben sadece denemek için istiyorum bildiğiniz modül var mı ?
Hocam bir çok forumda araştırdım sizin için ama böyle bir modül varla yok arası. Var olanlar hepsi eski konular (2018-2019) buda Android 12'de çalışamaz anlamına geliyor ve bu modüllerin devamı getirilmiyor çünkü pek kullanan yok, devam eden projeler varsa da Miui üzerinde çalışıyordur. Aosp romlar çok fazla değişkenlik gösterdiği için kimsenin bu kadar az kullanıllan bir özellik için onlarca farklı rom'da çalışacak bir modül yazacağını sanmıyorum, yani boşuna aramayın derim. Amoled ekranların bu özelliği desteklemesinin sebebi bu ekranlarda her pikselin ayrı-ayrılıkta aydınlatıla biliyor olmasıdır, yani AOD açık olduğu zaman sadece gerekli pikseller yakılır diğerleri kapalı olur. Buda AOD için şarj tüketimine en fazla 4-5% etki eder. Ama siz Amoled olmayan bir ekranda AOD kullanmaya çalışırsanız piliniz 2 kat daha hızlı gidecektir emin olun. Bununlada kalmaz uzun sürede ghostscreen / ekranın bozulması ve s. gibi sorunlarla karşılaşa bilirsiniz, nedeni ise Amoled olmayan ekranlarda bu tip bir mod çalıştırıldığı zaman gerekli piksel'ler değilde tüm ekran çalışır. Ama yinede ben kullanıcam diyorsanız (kendi seçiminiz kimse kullanmayın diyemez) bunun için yapılmış uygulamalara yönele bilirsiniz. Kullanmadığım için öneride bulunamam fakat bu işi yapan birçok uygulama var. Size en uygun olanı indirip deneye bilirsiniz. Umarım istediğinizi bulursunuz. İyi akşamlar :)

Son düzenleme:

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Hocam bunun için play storeda uygulamalar var ama denildiği gibi çok fazla pil gider.

Üst Alt