Recovery [Android 11] Xiaomi Mi 9 Twrp 3.4.0-10 Tek Tuş Yükleme Aracı

MXKM

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi9
Meslek
Emekli
Konular
6
merhabalar,
Daha önceden twrp'ye şifre girerek kullanabiliyordum (Telefon kilidi tanımlıdır.). MIUI 12.5.1' e güncelledikten sonra twrp yi yüklemeyi unutunca daha sonradan fastboot ile twrp (güncel olanı yüklüdür) ve magisk işlemlerini hallettim. Fakat TWRP artık şifre sormuyor ve internal storage kısmını şifreli olarak görüyorum. recovery yi fastboot ta yükleyip telefonu başlatmadan recovery yi başlatırsam (fastboot boot twrpXXXX.img) 1 defalık dosyaları görüyorum. fakat sistemi başlatıp telefonu açtıktan sonra tekrar recovery'ye girince twrp den dosyaları göremiyorum (bu sorunu çözebilmek için ekran kilitlerini de kaldırdım fakat sonuç değişmedi). Bu konuyu nasıl çözebilirim. Yardımcı olabilir misiniz? Eski yedeklerimi yüklemek istesem problem yaşayacak gibi duruyor.
Şimdiden cevapalrınız için teşekkürler,
Bu sorunla ben de karşılaştım. Sorun update işlemi yapılmadan önce telefonda bulunan tüm şifrelerin (pin, parmak izi ve yüz kilitleri) kaldırılmamasından kaynaklanıyor. Yapılabilecek herşeyi denedim ama sonuç alamadım! Telefonu MIUI 12.5.1' e güncelledikten sonra maalesef telefona format atmaktan başka bir çıkar yol bulamadım!

karadavuti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Xiaomi MI9
Konular
1
Bu sorunla ben de karşılaştım. Sorun update işlemi yapılmadan önce telefonda bulunan tüm şifrelerin (pin, parmak izi ve yüz kilitleri) kaldırılmamasından kaynaklanıyor. Yapılabilecek herşeyi denedim ama sonuç alamadım! Telefonu MIUI 12.5.1' e güncelledikten sonra maalesef telefona format atmaktan başka bir çıkar yol bulamadım!
teşekkürler cevabınız için. şifreleri kaldırıpı yazılımı tekrar yüklemeyi (dirty flash) denediniz mi? ben problemin miui 12.5.1'den kaynaklandığını düşünüyorum. TWRP şifre olaylarına girmek istemiyor olarak algıladım. diğer oluşumlar (orange fox, black project gibi) da bu konuya daha girmedi mi 9 için

MXKM

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi9
Meslek
Emekli
Konular
6
Evvelki cevabımda da belittiğim gibi denemediğim şey kalmamıştı. Tabiki şifreleri kaldırıp güncelleştirmeyi twrp den kurmayı denedim ama olmadı. Son olarak format atıp kurdum.

ahmetyz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
lg g2
Konular
4
12.5.1 global sürüm yüklü telefonda dediğiniz gibi twrp yi ve driverı indirdim kurdum sonradan verdiğiniz img dosyasının adını değişip yükleme aracanın bulunduğu yerede yapıştırdım virüs programını kapattım usb hata ayıklama da aktif fakat yüklemeyi açıyorum telefon yeniden başlatılıyor ve fastboot kısmında kalıyor

MXKM

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi9
Meslek
Emekli
Konular
6

xpribolixecc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Caner
Cihazım
Huawei P20 Lite
Konular
0
12.5.1 global sürüm yüklü hiçbirşekilde twrpyi kuramıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

vbmeta orangefox vs hepsi stok 12.5.1 de fastbootta takılı kalıyor ne yapcam bilemedim cihazı sıfırlamam lazım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

vbmeta orangefox vs hepsi stok 12.5.1 de fastbootta takılı kalıyor ne yapcam bilemedim cihazı sıfırlamam lazım

Üst Alt