Rehber [Android 11] Viper4Android Yükleme Çözümü

EnverKaan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enver Kaan
Cihazım
Mi6
Konular
1
Merhaba sevgili Android 11 kullanıcıları,
Birçok kişinin sevdiği Viper4Android ekolayzerinin Android 11'de çalışmaması üzerine uzun uğraşlar sonucu bulduğum çözümü sizlerle paylaşıyorum. Umarım faydalı olur.
Gereken dosyaları ek kısmına koyacağım.

1- Ekte bulunan "SELinux Mode Changer" uygulamasını yükleyin, Root erişimini verin ve permissive tuşuna basın.

2- Magisk üzerinden "Audio Modification Library" ve "Audio Compatibility Patch" modüllerini indirin, sırasıyla kurun ve ikisini de kurduktan sonra yeniden başlatın. (Tavsiyem BusyBox modülünü de yine magisk üzerinden indirip kurmanızdır)

3- Magisk üzerinden Viper4Android FX indirin ve kurun, yeniden başlatmadan Viper4Android uygulamasına girin ve sürücüleri yükletin. Yeniden başlayacak.

4- Ekte verdiğim "V4A Android 11" isimli dosyayı magisk üzerinden kurun ve yeniden başlatın.

İşlem bu kadar. Yeniden başlatıp Viper4Android'e girdiğinizde Legacy Modu açmadan Viper'in çalıştığını görmelisiniz. Viper sürümünüz 2.7.1.6 olmalı. (Ekteki görüntüdeki gibi). Umarım faydalı olmuştur. İyi kullanımlar!

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• SELinux Mode Changer.apk
    1,4 MB · Görüntüleme: 671
  • V4A Android 11.zip
    5,7 MB · Görüntüleme: 1.287

otgunn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdem
Cihazım
Pocophone F1
Konular
14
pixel plus android 11 üzerinde çalışır mı acaba

senator96

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi note 10 lite
Konular
0
Malesef dediğiniz gibi yaptım viper4 girmiyor telefon donuyor

otgunn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdem
Cihazım
Pocophone F1
Konular
14
komple baştan rehebere ihtiyacı var bu konunun bu konuyu da denemek lazım tabi.

EnverKaan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enver Kaan
Cihazım
Mi6
Konular
1

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Android 11 havoc ta magisk teki viper 2.7.1.2 modülünü yükledim kullanıyorum selinux vs. Birşeye ihtiyaç duymadan. Eu beta miui 12.5 da 2.7.1.6 sürümü stabil çalışıyordu. O romda mesala viperin yeni sürümü çalışmıyordu bende. Extra olarak viper yanında 2 tane dolby ve dtsx ultra kullanıyorum sorunsuz. ACP modülünü kurmadan deneyebilirsiniz. O sıkıntı yapıyor olabilir. Sadece AML kurun öyle deneyin birde.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

2.7.1.2 legacy modu açmayı unutmayın.

Viperle çok sorun yaşıyorsanız veya karışık geliyorsa dts x ultra ve dolby atmos veya digital işinizi fazlasıyla görür. Hem cihaz hoparlör çıkışı hemde her türlü kulaklık ile kullanımda.

Açıklamaların çevirisini yapın istediğinizi yükleyin ben herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Mi 9 hem havoc hemde eu betada. Sorumluluk size ait.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210317-212112_Nova_Launcher.png
    Screenshot_20210317-212112_Nova_Launcher.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 102
Son düzenleme:

senator96

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi note 10 lite
Konular
0
Cihazınız ve android sürümünüz nedir? Viper4Android sürücüleri güncelledikten sonra mı donuyor?

Ben AOSP tabanlı Android 11 üzerinde çalıştırıyorum. Çalışmalı
mi note 10 lite android 11 kullanıyorum dediğinizi yaptığımda telefon işlem yapmıyor programı açınca beyaz ekranda kalıyor

EnverKaan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enver Kaan
Cihazım
Mi6
Konular
1
mi note 10 lite android 11 kullanıyorum dediğinizi yaptığımda telefon işlem yapmıyor programı açınca beyaz ekranda kalıyor
Eğer ilk viper sürümünü yükleyip sürücü yükleme aşamasında beyaz ekranda kalıyorsa (3.adım) Audio Compatibility Patch ve Audio Modification Library dosyalarını yüklemeden ve hatta SELinux modunu değişmeden deneyin.
Eğer benim eklediğim Viper sürümünde beyaz ekranda kalıyorsa 2.adım sonrasında verdiğim ekteki Viperi kurun (magiskteki yeni sürümü kurmadan). Beyaz ekran vermez fakat çalışmazsa ayarlarından Legacy modunu açın.

Android 11 havoc ta magisk teki viper 2.7.1.2 modülünü yükledim kullanıyorum selinux vs. Birşeye ihtiyaç duymadan. Eu beta miui 12.5 da 2.7.1.6 sürümü stabil çalışıyordu. O romda mesala viperin yeni sürümü çalışmıyordu bende. Extra olarak viper yanında 2 tane dolby ve dtsx ultra kullanıyorum sorunsuz. ACP modülünü kurmadan deneyebilirsiniz. O sıkıntı yapıyor olabilir. Sadece AML kurun öyle deneyin birde.

2.7.1.2 legacy modu açmayı unutmayın.

Viperle çok sorun yaşıyorsanız veya karışık geliyorsa dts x ultra ve dolby atmos veya digital işinizi fazlasıyla görür. Hem cihaz hoparlör çıkışı hemde her türlü kulaklık ile kullanımda.

Açıklamaların çevirisini yapın istediğinizi yükleyin ben herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Mi 9 hem havoc hemde eu betada. Sorumluluk size ait.
Bazı Custom ROMlarda problemsiz çalışabiliyor. Fakat stock cihaz romlarında genelde çalışmıyor android 11'de. Ben MsmXtended kullanıyorum. Bu yöntem tek çalıştırma yöntemim oldu. Teşekkürler bilgiler için.

EnverKaan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enver Kaan
Cihazım
Mi6
Konular
1
Düzenleme - Güncelleme :
Arkadaşlar yeni bulduğum bir modül sayesinde Audio Modification Library ve Audio Compatibility Patch modüllerini yüklemeden sorunsuz şekilde çalıştırabiliyorsunuz Viper'i.
İşlemler şöyle:

1- SELinux Mode Changer uygulamasından Permissive seçin.
2- Ekteki Viper modülünü kurup yeniden başlatın.

Bu işlemleri yapmanız yeterli. Üstte verdiğim yazılardaki hiçbir şeyi yapmanıza gerek yok. angel~~

Ekli dosyalar

• ViperFX Module (2.2).zip
    5,7 MB · Görüntüleme: 586
Üst Alt