Rehber Android 11 ile kapanan kaydırma hareketlerini açma

umutphlvnoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Siber güvenlik
Konular
16
Anladım

Reis valla olmuyo farklı launcher indirdimmi anında sanal tuşlar geliyo
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dediklenin aynını yapıyom
Videolu anlatım ekledim video yotubeye yükleniyor yüklendiğinde izleyebilirsiniz iyi forumlar..

Anladım

Reis valla olmuyo farklı launcher indirdimmi anında sanal tuşlar geliyo

Dediklenin aynını yapıyom
Bunun aynısını yapmanıza rağmen hala aynı hatayı alırsanız eğer " Fullscreen/immersive Gestures (Q-S) " yazarak biraz araştırma yapın bu yöntem ilede kapatabilirsiniz navigasyon tuşlarını kapattıktan sonra da vivid yada fluid kurup yazdığım kalan şeyleri yaparsınız başka yöntem gelmiyor aklıma bu olmazsa şu yazdığımı googleda biraz araştırıp deneyin derim oda bir Magisk modülü iyi forumlar.

Son düzenleme:

Saadetdavut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Davut
Cihazım
Redmi note8 pro
Konular
5
Videolu anlatım ekledim video yotubeye yükleniyor yüklendiğinde izleyebilirsiniz iyi forumlar..

Bunun aynısını yapmanıza rağmen hala aynı hatayı alırsanız eğer " Fullscreen/immersive Gestures (Q-S) " yazarak biraz araştırma yapın bu yöntem ilede kapatabilirsiniz navigasyon tuşlarını kapattıktan sonra da vivid yada fluid kurup yazdığım kalan şeyleri yaparsınız başka yöntem gelmiyor aklıma bu olmazsa şu yazdığımı googleda biraz araştırıp deneyin derim oda bir Magisk modülü iyi forumlar.
Video açılmıyor bir el atın

yalovaliokan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
royy
Cihazım
Redmi note10pro
Konular
18
20 deneme sonrası hallettim teşekurler

Son düzenleme:

Saadetdavut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Davut
Cihazım
Redmi note8 pro
Konular
5
Kardeşim yardım edin yapamıyor kaç ay oldu vedeo vardı o da gimiş

yasinbatur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
XioamNote 8 Pro
Konular
1
Arkadaşlar bu yöntem geçerli mi hala

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Konuyu hortlatayım, a13 crdroid kullanyorum, kendi launherı çöküp duruyor ve özelleştirmesi az malumunuz. Yıllar önce aldığım nova launcher kurdum, kendi launcherını dondurdum. Bu yöntemle rahatça kullanabiliyorum. Konudaki modlu uygulamaların çalışmasına erişebilirlik izni vermiyor sistem. Google playdan indirince kullanılabiliyor. Ekleyen üstadıma çok teşekkür ederim.

umutphlvnoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Siber güvenlik
Konular
16
Konuyu hortlatayım, a13 crdroid kullanyorum, kendi launherı çöküp duruyor ve özelleştirmesi az malumunuz. Yıllar önce aldığım nova launcher kurdum, kendi launcherını dondurdum. Bu yöntemle rahatça kullanabiliyorum. Konudaki modlu uygulamaların çalışmasına erişebilirlik izni vermiyor sistem. Google playdan indirince kullanılabiliyor. Ekleyen üstadıma çok teşekkür ederim.
tabikide satın alarak kullanmanız herkes için daha iyi olur saygılarımla iyi forumlar :)

martian

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi R. N8pro
Konular
7
Selamlar dostlarım Android 11 ile birlikte bir kısıtlama söz konusu olmuştu herhangi bir Android Launcher (nova, niagra, smart vs.) kurduğumuzda kaydırma hareketleri dediğimiz olay kapanıyor yerine 3 lü navigasyon tuşları geliyordu ben kendi telefonum olan Redmi Note 9 S de denedim ve sonuç aldım sizinle de paylaşmak istedim aslında birkaç yöntemi var ama niyeyse build prop üzerinde sürekli hata aldığım için navigasyon tuşlarını bir türlü kapatamamış ve sinir olmuştum sonuçta buda bir kod parçası nasıl kapanmaz diye. Sonuç olarak kapatmanın yöntemini şöyle sunayım sizlere öncelikle..

Gerekli Programlar :
  • Magisk
  • "Magiskhide Props Config" modülü
  • Termux gibi bir terminal emülatörü
  • Fluid Navigation Gestures gibi bir yardımcı program
Tahmin edeceğiniz üzere cihazımız rootlu olmak zorunda Magisk sayesinde yapıyoruz bu anlattığım olayı.
Cihazımızda Magisk olduğunu varsayarak devam ediyorum yoksa da nasıl kurulduğuyla alakalı tonlarca konu var araştırabilirsiniz.

Magisk programına giriyoruz alttaki yapboz işaretine basıp çıkan ekrandaki arama kutusuna "Magiskhide Props Config" yazıyoruz ve tıklayıp yükle diyoruz.
Yükleme bittikten sonra yeniden başlat yazısına tıklıyoruz ve telefon açıldığında Termux a giriyoruz.
Termuxa girdiğimizde root yetkisi vermek için "su" yazıp enterlıyoruz.
Root izni için gelen uyarıya izin veriyoruz ve "props qemu.hw.mainkeys 1" yazıp tekrar enterlıyoruz.
Ekrana gelen uyarılar bitene kadar "y" yazıp enterlıyoruz ve telefon yeniden başlatılıyor.
Daha sonra "Fluid" yada "Vivid" benzeri bir yardımcı kaydırma kontrolü sağlayan uygulama kurup kişisel ayarlarını yapıyoruz.
"Fluid Navigation Gestures" veya ne kurduysanız ayarlardan miui pil tasarrufunu "Kısıtlama Yok" yapın ayrıca Otomatik Başlatmayı açın.
Daha stabil olması açısından bir öneri olarak "Lucky Patcher" indirip "Fluid" yada "Vivid" uygulamasını sistem uygulaması yapabilirsiniz.

NOT :

Eğer bu 3 lü navigasyon tuşlarını geri getirmek isterseniz tek yapmanız gereken "props qemu.hw.mainkeys 1" yerine "props qemu.hw.mainkeys 0" yada "props qemu.hw.mainkeys 2" olarak aynı işlemleri yapın geri gelecektir.

Anlatım bu kadar kimin işine yarar kimin yaramaz bilmiyorum ama ben senelerdir Niagra Launcher ve kaydırma kontrolleri kullanan birisiyim açıkçası ikisinden birinden vazgeçeceğim pek olası değildi herkese iyi forumlar dilerim.
Teşekkürler fakat 3lü navigasyonu tekrar aktif ettiğimde çalışmıyor. Geri döndüremiyorum. Did not found yazıyor.

Üst Alt