Rehber Android [11] Destekli Twrp + Root

protecknick9

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
protecknick9
Cihazım
Xiaomi
Konular
26
İşlemlere Başlamadan Önce Bootloader Kilidiniz Açık Olmalıdır

1-)
Bilgisayarınıza Qualcomm Driverlarını Kuruyoruz.
2-) Bilgisayarınıza MinimalAdb&Fastboot Programını Kuruyoruz.
3-) Mi 10 Lite 5G İle Uyumlu Android 11 Twrp Dosyasını
4-) İndirdiğiniz Twrp Dosyasını MinimalAdb&Fastboot Programının Dosya Konumuna Taşıyoruz. (C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot)
5-) Usb Hata Ayıklamayı Aktif Ediyoruz ve Ardından Cihazı Fastboot Moduna Alıyoruz.
6-) MinimalAdb&Fastboot Programını Çalıştırıyoruz ve Aşağıda Vereceğim İki Ayrı Kodu Sırası ile Yazıyoruz ve Bizi Twrp Ekranı Karşılıyor.
'' fastboot flash recovery twrp.img ''
'' fastboot boot twrp.img ''
7-) Son Olarak Twrp'nin Kalıcı Olması İçin Magisk Flaslayabilirsiniz.
Magisk Dosyasını Telefonun Hafızasına Kopyalayıp TWRP Ana Menüsünden İnstall Butonuna Tıklayarak Magisk'i Seçip Ekranda Çıkan Butonu Sağa Kaydırarak Kurabilirsiniz.

Cihazınızla Alakalı Doğabilecek Problemlerden Şahsım ve forum.miuiturkiye.net Sorumlu Değildir.

Son düzenleme:

Hakan Altun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MADNESS
Cihazım
Mi 10 Lite 5g
Konular
12
Android 11 uyumlu TWRP uygulamaların Android 11' de düzgün çalışmasına etki eder mi?

Ayrıca eski twrp üzerinden img flashlasak sorun olur mu?

protecknick9

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
protecknick9
Cihazım
Xiaomi
Konular
26
Android 11 uyumlu TWRP uygulamaların Android 11' de düzgün çalışmasına etki eder mi?

Ayrıca eski twrp üzerinden img flashlasak sorun olur mu?
Hocam twrp recovery ile cihaza uygun custom veya stock rom'ları kurabilirsiniz. ayrıca modüller yükleyebilir cihazi daha verimli kullanabilirsiniz, veya sistem yedeklerini kolay bir şekilde alabilirsiniz, vs vs daha birçok şey.

Fakat google marketten indirdiğiniz uygulamaların üretici firma tarafindan güncellenmesi gerekir, twrp recovery ile alâkalı değildir.

Tavsiye ettiğim kurulum yöntemi yukarıda belirttim, farklı bir yöntemle deneyecekseniz, yedeklerinizi alın ve öyle deneyin sorumluluk sizin.

halidyigit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halid
Cihazım
Mı 10 lite 5G
Meslek
Ekip üyesi
Konular
17
İşlemlere Başlamadan Önce Bootloader Kilidiniz Açık Olmalıdır

1-)
Bilgisayarınıza Qualcomm Driverlarını Kuruyoruz.
2-) Bilgisayarınıza MinimalAdb&Fastboot Programını Kuruyoruz.
3-) Mi 10 Lite 5G İle Uyumlu Android 11 Twrp Dosyasını
4-) İndirdiğiniz Twrp Dosyasını MinimalAdb&Fastboot Programının Dosya Konumuna Taşıyoruz. (C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot)
5-) Usb Hata Ayıklamayı Aktif Ediyoruz ve Ardından Cihazı Fastboot Moduna Alıyoruz.
6-) MinimalAdb&Fastboot Programını Çalıştırıyoruz ve Aşağıda Vereceğim İki Ayrı Kodu Sırası ile Yazıyoruz ve Bizi Twrp Ekranı Karşılıyor.
'' fastboot flash recovery twrp.img ''
'' fastboot boot twrp.img ''
7-) Son Olarak Twrp'nin Kalıcı Olması İçin Magisk Flaslayabilirsiniz.
Magisk Dosyasını Telefonun Hafızasına Kopyalayıp TWRP Ana Menüsünden İnstall Butonuna Tıklayarak Magisk'i Seçip Ekranda Çıkan Butonu Sağa Kaydırarak Kurabilirsiniz.

Cihazınızla Alakalı Doğabilecek Problemlerden Şahsım ve forum.miuiturkiye.net Sorumlu Değildir.
Twrp linki uçmuş hocam yardımcı olur musunuz

Üst Alt