Rom [Android 11.0][Redmi Note 8/8T] Official Descendant ROM

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco X6Pro
Meslek
Mod
Konular
315
Bazı romlarda olduğu gibi bu romdada başıma geldi sd cardı ayarlama menüsünde taşınabilir sd card seçince kullanabiliyordum bunda iki seçenekte de biçimlendir diyor varmıdır biçimlendirmeden düzeltmenin bir yolu

MI PAD 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Böyle bir sorun mu oluyor ? Sd kartım olmadığı için hiç denk gelmedim hocam. Bir araştırayım.

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
Böyle bir sorun mu oluyor ? Sd kartım olmadığı için hiç denk gelmedim hocam. Bir araştırayım.
Sd card kullanmadan çok zorlanırım ben eğer biçimlendirmeden düzeltmenin bir yolu var ise söylerseniz çok memnun olurum. Bazı romlarda taşınabilir hafıza kartını seçince direk kullanmaya başlayabilirsiniz diyordu bunda çıkan her 2 seçenekte biçimlendirmeye götürüyor

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Sd card kullanmadan çok zorlanırım ben eğer biçimlendirmeden düzeltmenin bir yolu var ise söylerseniz çok memnun olurum. Bazı romlarda taşınabilir hafıza kartını seçince direk kullanmaya başlayabilirsiniz diyordu bunda çıkan her 2 seçenekte biçimlendirmeye götürüyor

verileriniz çok büyük değilse en sağlamı bilgisayara yedekleyin biçimlendirip kurun daha sonra taşıyın

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
verileriniz çok büyük değilse en sağlamı bilgisayara yedekleyin biçimlendirip kurun daha sonra taşıyın
Sürekli rom değiştiriyorum bir roma uyan diğer roma uymayabiliyor

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
Müthiş bir rom akıcılık harika pil performansı üst düzey bende canlı duvar kağıtları çalışmıyor sürekli kapanıyor hata veriyor onun haricinde bir de tek bende mi öyle bilmiyorum ama ses açmak için çıkan grafikler yarım çıkıyor rom özelliği olabilir çekme tuşunu aktif edebiliyorsunuz bir de son olarak bu romdaki stormbreaker kerneli nereden bulabiliriz ?

Pixel 4 XL cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhabalar,

Redmi Note 8 için hazırlanmış rom ile karşınızdayım.

Cihazınızın Bootloaderi açık ve TWRP Kurulu olmalı. Yoksa işlemlere devam edemezsiniz. Bakınız : Recovery - Redmi Note 8 - Official Twrp 3.3.1.0 - 05.12.2019

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Cihazınızın Bootloaderi açık ve TWRP Kurulu olmalı. Yoksa işlemlere devam edemezsiniz. Bakınız : Recovery - Redmi Note 8 - Official Twrp 3.3.1.0 - 05.12.2019

Adım 1 : Aşağıdaki linkten Romu, gapps ve magisk dosyasını indiriniz.
Adım 2 :
Cihazı Twrp modundan başlatın. ( Cihazı kapatıp, tekrar açın, açarken ses açma tuşu + güç tuşuna basılı tutun ) Eğer başka bir romdan veya ilkkez stok romdan geliyorsanız, Wipe menüsünden Dahili hafıza hariç hepsini siliniz. Güncelleme amaçlı burdaysanız wipe yapmadan İndirdiğiniz Romu, gapps ve magisk dosyasını, cihazınıza atınız. ( İlk kez twrp kuranlarda bazen dahili hafızaya dosya atılamıyor, bunun için format data yapmanız gerekebilir, verilerinizi yedekleyin )

Adım 3 : Twrp ekranından sol üst bölümden install tuşuna tıklayıp romu yükleyiniz. Eğer başka bir romdan geliyorsanız şimdi gapps.zip dosyasını da kurunuz. Eğer güncellemek için buradaysanız gapps kurmayı es geçiniz. Cihazı açınız. Açıldıktan sonra eğer root isterseniz tekrar twrp moda girip Magisk dosyasını şuan kurunuz.

Adım 4 : Bravo!!! Cihazınıza Romunuzu kurdunuz.

Adım 5 : Bir beğeni ve teşekkürü çok görmeyin

Not: Miui gibi romlardan geliyorsanız vede kurulum sonrası cihaz boot logoda kalıyorsa format data yapmanız gerekecektir. Bunun sonucunda dahili hafızanızdakiler silinir. Bilgilerinize.
Değişiklikler

Güvenlik Yamaları:
5 Mayıs

Yerelleştirme:
Şimdi Descendant tamamen yerelleştirildi:
İtalyanca, Türkçe ve Rusça
Ele alınan hatalar:

(Bildirim yığını) içindeki "Tümünü Temizle" düğmelerinin düzgün çalışmasını engelleyen bir sorun çözüldü.

Genel "Tümünü temizle" düğmesi mantığı ve animasyonları geliştirildi.

Parlaklık Çubuğu hapının kullanıcı etkileşimi tarafından gizlenmesi düzeltildi.

ThumbUI QS Panel cevapsız çağrı yanlış tıklama raporu düzeltildi.

Özellikler eklemeler:

Duvar Kağıdı Karartma Özelliği (BETA)
Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri altında Azalan Beta özelliklerini etkinleştirdikten sonra Ayarlar -> Ekran -> Koyu tema altında etkinleştirilebilir.

Saat yüzünü kilit ekranından değiştirme
Ayarlar -> Ekran -> Kilit ekranı altında etkinleştirilebilir

Yalnızca ThumbUI QS Panelini Etkinleştir
Ayarlar -> Ekran altından etkinleştirilebilir

Gezinme hapını gizleme seçeneği (hareketle gezinme kullanılırken) eklendi ve şu adreste bulunabilir:
Ayarlar -> Sistem -> Hareketler -> Sistemde Gezinme

Sony tarzı saat eklendi

Dinamik Ekran Renkleri ve Dinamik Ekran Yazı Tipleri:
Ayarlar -> Ekran * altında etkinleştirilebilir

* Yalnızca desteklenen cihazlar.

Paneller artık özelliklerinize hızlı ve kolay erişim sağlamak için Wi-Fi, Bluetooth ve Veri döşemelerine uzun tıklandığında kullanılacaktır.

Descendant ROM Official Android 10.0 Rom : ( descendant-OFFICIAL-willow linkini indirin.)
Gaps : ( Arm64/10.0/Nano)
Twrp : Official Twrp V3.3.1.0 Gingko
Magisk Manager 20.3 :

Miui kamera isteyenler magisk üzerinden yükleyin:
Miui Kamera Port :
48mp Camera Fix :

Güle güle kullanın. Anlatılanları eksiksiz yapmanız halinde sorunsuz geçebileceksiniz.
Yapılanlarda tüm risk size aittir.
Elinize sağlık hocam

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Konu Güncellenmiştir.
Değişiklik günlüğü:

* Çevrimdışı şarj düzeltildi
* Coral Haziran FP'ye güncellendi
* CTS varsayılan olarak geçer

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhabalar,

Redmi Note 8 için hazırlanmış rom ile karşınızdayım.

Adım 1 : Aşağıdaki linkten Romu, gapps ve magisk dosyasını indiriniz.
Adım 2 :
Cihazı Twrp modundan başlatın. ( Cihazı kapatıp, tekrar açın, açarken ses açma tuşu + güç tuşuna basılı tutun ) Eğer başka bir romdan veya ilkkez stok romdan geliyorsanız, Wipe menüsünden Dahili hafıza hariç hepsini siliniz. Güncelleme amaçlı burdaysanız wipe yapmadan İndirdiğiniz Romu, gapps ve magisk dosyasını, cihazınıza atınız. ( İlk kez twrp kuranlarda bazen dahili hafızaya dosya atılamıyor, bunun için format data yapmanız gerekebilir, verilerinizi yedekleyin )

Adım 3 : Twrp ekranından sol üst bölümden install tuşuna tıklayıp romu yükleyiniz. Eğer başka bir romdan geliyorsanız şimdi gapps.zip dosyasını da kurunuz. Eğer güncellemek için buradaysanız gapps kurmayı es geçiniz. Cihazı açınız. Açıldıktan sonra eğer root isterseniz tekrar twrp moda girip Magisk dosyasını şuan kurunuz.

Adım 4 : Bravo!!! Cihazınıza Romunuzu kurdunuz.

Adım 5 : Bir beğeni ve teşekkürü çok görmeyin

Not: Miui gibi romlardan geliyorsanız vede kurulum sonrası cihaz boot logoda kalıyorsa format data yapmanız gerekecektir. Bunun sonucunda dahili hafızanızdakiler silinir. Bilgilerinize.
Değişiklikler

Güvenlik Yamaları:
5 Mayıs

Yerelleştirme:
Şimdi Descendant tamamen yerelleştirildi:
İtalyanca, Türkçe ve Rusça
Ele alınan hatalar:

(Bildirim yığını) içindeki "Tümünü Temizle" düğmelerinin düzgün çalışmasını engelleyen bir sorun çözüldü.

Genel "Tümünü temizle" düğmesi mantığı ve animasyonları geliştirildi.

Parlaklık Çubuğu hapının kullanıcı etkileşimi tarafından gizlenmesi düzeltildi.

ThumbUI QS Panel cevapsız çağrı yanlış tıklama raporu düzeltildi.

Özellikler eklemeler:

Duvar Kağıdı Karartma Özelliği (BETA)
Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri altında Azalan Beta özelliklerini etkinleştirdikten sonra Ayarlar -> Ekran -> Koyu tema altında etkinleştirilebilir.

Saat yüzünü kilit ekranından değiştirme
Ayarlar -> Ekran -> Kilit ekranı altında etkinleştirilebilir

Yalnızca ThumbUI QS Panelini Etkinleştir
Ayarlar -> Ekran altından etkinleştirilebilir

Gezinme hapını gizleme seçeneği (hareketle gezinme kullanılırken) eklendi ve şu adreste bulunabilir:
Ayarlar -> Sistem -> Hareketler -> Sistemde Gezinme

Sony tarzı saat eklendi

Dinamik Ekran Renkleri ve Dinamik Ekran Yazı Tipleri:
Ayarlar -> Ekran * altında etkinleştirilebilir

* Yalnızca desteklenen cihazlar.

Paneller artık özelliklerinize hızlı ve kolay erişim sağlamak için Wi-Fi, Bluetooth ve Veri döşemelerine uzun tıklandığında kullanılacaktır.

Descendant ROM Official Android 10.0 Rom : ( descendant-OFFICIAL-willow linkini indirin.)
Gaps : ( Arm64/10.0/Nano)
Twrp : Official Twrp V3.3.1.0 Gingko
Magisk Manager 20.3 :

Miui kamera isteyenler magisk üzerinden yükleyin:
Miui Kamera Port :
48mp Camera Fix :

Güle güle kullanın. Anlatılanları eksiksiz yapmanız halinde sorunsuz geçebileceksiniz.
Yapılanlarda tüm risk size aittir.
Hocam konuyu güncel tutmak amacı ile eğer sizde uygun görürseniz, ilgilenmeyecek iseniz güncellemeler ile konuyu güncel tutmak için devralabilir miyim? A11 konusu açmıştım.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco X6Pro
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam konuyu güncel tutmak amacı ile eğer sizde uygun görürseniz, ilgilenmeyecek iseniz güncellemeler ile konuyu güncel tutmak için devralabilir miyim? A11 konusu açmıştım.

Hocam kusura bakmayın geç dönüyorum.

Tabi ki seve seve konuyu devrederim. İsterseniz o konuyu kaldıralım bu konu üzerinden devam edin. Konuyu sizin üzerinize aktarıyorum.

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
Hocam kusura bakmayın geç dönüyorum.

Tabi ki seve seve konuyu devrederim. İsterseniz o konuyu kaldıralım bu konu üzerinden devam edin. Konuyu sizin üzerinize aktarıyorum.
Tamamdır hocam teşekkürler

Üst Alt