Rom [Android 11.0][Redmi Note 8/8T] Official Descendant ROM

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhabalar,

Redmi Note 8 için hazırlanmış rom ile karşınızdayım.

Cihazınızın Bootloaderi açık ve TWRP Kurulu olmalı. Yoksa işlemlere devam edemezsiniz. Bakınız : Recovery - Redmi Note 8 - Official Twrp 3.3.1.0 - 05.12.2019

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Romu kurmak için, cihazınızın bootloader kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB hata ayıklama açık olmalı.
Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın.

Full Nandroid Backup nedir? nasıl yapılır?

1.
Telefonunuzda TWRP veya benzeri gelişmiş bir recovery yüklü olmalıdır. Ben TWRP üzerinden anlatıyorum.
2. TWRP’yi açıp Backup‘a girin:
3. Açılan yeni ekrandan Boot, System ve Data‘yı seçin.
İsterseniz diğer her şeyi seçebilirsiniz. Bu yedeğin boyutunu arttıracaktır. Ancak en önemli dosyalar boot, system ve data’da saklıdır. Boyut sıkıntınız yoksa hepsini seçebilirsiniz.
4. Ardından Swipe to backup yazısının solundaki ok işaretlerini tutup sağa sürükleyerek yedekleme işlemini başlatın. Ekrana bakarak işlemin bitip bitmediğini takip edin. İşlem bitince telefonu TWRP ana ekranına dönüp Reboot > Reboot System yolunu izleyerek telefonu normal bir şekilde yeniden başlatabilirsiniz.
Yedek dosyası genellikle hafıza kartınızdaki TWRP/BACKUPS klasörüne kaydeder. Ancak farklı telefonlarda ve farklı TWRP sürümlerinde telefonun dahili hafızasına kaydettiği de olmaktadır. İstserseniz yedekleme işleminden sonra bu klasörüde yedekleyerek işinizi oldukça sağlama alabilirsiniz.

Nandroid Restore – Geri Yükleme Talimatları:​

1. TWRP‘den Restore‘ye girin.
2. Açılan ekranda eğer görüntü aşağıdakine benzer ise Swipe to restore yanındaki okları sağa sürükleyerek geri yükleme işlemini başlatın.
3. İşlem devam ederken ki ekran böyle olmalıdır:
twrp-restore-3.png

4. Geri yükleme işlemi bitince telefonu TWRP’den normal bir şekilde yeniden başlatın (Reboot > Reboot system).

TWRP: Bakınız : Recovery - Redmi Note 8 - Official Twrp 3.3.1.0 - 05.12.2019

Kurulum
* ROM u indirin ve dahili/SD Kart belleğe aktarın.
* Cihazınızı TWRP kurtarma modunda başlatın.
* TWRP kurtarmasında, Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
* TWRP ana menüsüne dönün, Install üzerine dokunun ve Adım 1’de cihazınıza aktardığınız Rom zip dosyasını seçin.
* .zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra, Wipe cache/Dalvik yapın ve reboot edin.

İndir:

Gapps kurmanıza gerek yoktur.

Ekran Görüntüleri:

Bilgilendirme:

*Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen özelliklerin sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
**Cihazınızın başına gelebilecek herhangi bir brick / sd kart bozulması ya da diğer hatalardan şahsım ve miuiturkiye.net üyeleri sorumlu değildir.

***Bu ROM'da bulunan özelliklerle ilgili endişeleriniz varsa biraz araştırma yapın.

Twrp :
Magisk Manager 21.2:

Güle güle kullanın. Anlatılanları eksiksiz yapmanız halinde sorunsuz geçebileceksiniz.
Yapılanlarda tüm risk size aittir.

Son düzenleme:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240

Merhabalar,

Redmi Note 8 için hazırlanmış rom ile karşınızdayım.

Cihazınızın Bootloaderi açık ve TWRP Kurulu olmalı. Yoksa işlemlere devam edemezsiniz. Bakınız : Recovery - Redmi Note 8 - Official Twrp 3.3.1.0 - 05.12.2019

Adım 1 : Aşağıdaki linkten Romu, gapps ve magisk dosyasını indiriniz.
Adım 2 :
Cihazı Twrp modundan başlatın. ( Cihazı kapatıp, tekrar açın, açarken ses açma tuşu + güç tuşuna basılı tutun ) Eğer başka bir romdan veya ilkkez stok romdan geliyorsanız, Wipe menüsünden Dahili hafıza hariç hepsini siliniz. Güncelleme amaçlı burdaysanız wipe yapmadan İndirdiğiniz Romu, gapps ve magisk dosyasını, cihazınıza atınız. ( İlk kez twrp kuranlarda bazen dahili hafızaya dosya atılamıyor, bunun için format data yapmanız gerekebilir, verilerinizi yedekleyin )

Adım 3 : Twrp ekranından sol üst bölümden install tuşuna tıklayıp romu yükleyiniz. Eğer başka bir romdan geliyorsanız şimdi gapps.zip dosyasını da kurunuz. Eğer güncellemek için buradaysanız gapps kurmayı es geçiniz. Cihazı açınız. Açıldıktan sonra eğer root isterseniz tekrar twrp moda girip Magisk dosyasını şuan kurunuz.

Adım 4 : Bravo!!! Cihazınıza Romunuzu kurdunuz.

Adım 5 : Bir beğeni ve teşekkürü çok görmeyin

Not: Miui gibi romlardan geliyorsanız vede kurulum sonrası cihaz boot logoda kalıyorsa format data yapmanız gerekecektir. Bunun sonucunda dahili hafızanızdakiler silinir. Bilgilerinize.
Değişiklikler

Güvenlik Yamaları:
5 Mayıs

Yerelleştirme:
Şimdi Descendant tamamen yerelleştirildi:
İtalyanca, Türkçe ve Rusça
Ele alınan hatalar:

(Bildirim yığını) içindeki "Tümünü Temizle" düğmelerinin düzgün çalışmasını engelleyen bir sorun çözüldü.

Genel "Tümünü temizle" düğmesi mantığı ve animasyonları geliştirildi.

Parlaklık Çubuğu hapının kullanıcı etkileşimi tarafından gizlenmesi düzeltildi.

ThumbUI QS Panel cevapsız çağrı yanlış tıklama raporu düzeltildi.

Özellikler eklemeler:

Duvar Kağıdı Karartma Özelliği (BETA)
Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri altında Azalan Beta özelliklerini etkinleştirdikten sonra Ayarlar -> Ekran -> Koyu tema altında etkinleştirilebilir.

Saat yüzünü kilit ekranından değiştirme
Ayarlar -> Ekran -> Kilit ekranı altında etkinleştirilebilir

Yalnızca ThumbUI QS Panelini Etkinleştir
Ayarlar -> Ekran altından etkinleştirilebilir

Gezinme hapını gizleme seçeneği (hareketle gezinme kullanılırken) eklendi ve şu adreste bulunabilir:
Ayarlar -> Sistem -> Hareketler -> Sistemde Gezinme

Sony tarzı saat eklendi

Dinamik Ekran Renkleri ve Dinamik Ekran Yazı Tipleri:
Ayarlar -> Ekran * altında etkinleştirilebilir

* Yalnızca desteklenen cihazlar.

Paneller artık özelliklerinize hızlı ve kolay erişim sağlamak için Wi-Fi, Bluetooth ve Veri döşemelerine uzun tıklandığında kullanılacaktır.

Descendant ROM Official Android 10.0 Rom : ( descendant-:@OFFICIAL-willow linkini indirin.)
Gaps : ( Arm64/10.0/Nano)
Twrp : Official Twrp V3.3.1.0 Gingko
Magisk Manager 20.3 :

Miui kamera isteyenler magisk üzerinden yükleyin:
Miui Kamera Port :
48mp Camera Fix :

Güle güle kullanın. Anlatılanları eksiksiz yapmanız halinde sorunsuz geçebileceksiniz.
Yapılanlarda tüm risk size aittir.
Ellerinize sağlık

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
Hocam elinize sağlık şimdi sıfırdan kurulum yaparken gapps kurmamız gerekiyor herhalde ?

HD1905 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
Bazı romlarda olduğu gibi bu romdada başıma geldi sd cardı ayarlama menüsünde taşınabilir sd card seçince kullanabiliyordum bunda iki seçenekte de biçimlendir diyor varmıdır biçimlendirmeden düzeltmenin bir yolu

MI PAD 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt