Yardım Android 10'a Güncelleme sonrası yaşanan sorunlar

Yusufali07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi mi 8lite
Konular
4
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar. 4 gün öncemi ne Xiaomi mi 8 lite adlı cihazımdayken ayarlara girdim sistem güncellemesi gelmişmi diye baktım,android 10 gelmişti.Bende sazan gibi atladım güncellemenin üstüne.Güncelledikten sonra Hiçbir uygulama düzgün çalışmamaya başladı.Youtube a 10.deneyişimde falan anca video izleyebiliyorum.Onun dışında en kötüsü de telefon kendi kendini yeniden başlatıyor ve açıldığında cihazımı bul beklenmedik şekilde kapatıldı diyordu.Sıfırladım telefonu sonuç yine aynı.Sizce ne yapmalıyım android sürümümü geri 9 yapmak istiyorum ama garantiyemi vermeliyim yoksa kendimmi android 9 a geçirmeliyim rom atarak falan? Telefon kullanılacak halde değil artık yardımlarınızı bekliyorum.ss attım buraya YouTube da böylece kalıyor pubgye giriyordu şimdi girmemeye başladı sildim nasıl olurda bu kadar rezil bir güncelleme getirir insan?.Sizce yakında düzeltirlermi yeni bir güncelleme ile?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-03-24-23-28-10-042_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2020-03-24-23-28-10-042_com.google.android.youtube.jpg
    258,2 KB · Görüntüleme: 66

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Cihazı hangi yöntemle sıfırladınız? Konudaki işlemi gerçekleştirdiniz mi?

Yusufali07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi mi 8lite
Konular
4
Cihazı hangi yöntemle sıfırladınız? Konudaki işlemi gerçekleştirdiniz mi?

Hayır ayarlardan sıfırladım açtığımda cihaz android 10 du baktığımda yıkıldım orda zaten

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Konuda verilen yöntemi deneyin hocam, işe yaramazsa fastboot rom kurmaktan başka çareniz yok.

Yusufali07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi mi 8lite
Konular
4
Konuda verilen yöntemi deneyin hocam, işe yaramazsa fastboot rom kurmaktan başka çareniz yok.
Sizce işe yarama olasılığı kaçtır? Hard reset in ve hard reset atınca telefonun android versiyonu ilk gün alınmış gibi android 8 mi olur yoksa yine 10 olarakmı gelir?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde fastboot rom garantiyi devre dışı bırakırmı ?

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hard reset attığınızda cihazınız fabrikadan çıkmış gibi olur, yanlız bu sefer 8 ile değil 10 ile çıkmış gibi olacak. Sıfırlama sonrası sorun yaşayacağınızı sanmam, fastboot cihazı garanti dışı bırakmaz.

Yusufali07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi mi 8lite
Konular
4
Hard reset attığınızda cihazınız fabrikadan çıkmış gibi olur, yanlız bu sefer 8 ile değil 10 ile çıkmış gibi olacak. Sıfırlama sonrası sorun yaşayacağınızı sanmam, fastboot cihazı garanti dışı bırakmaz.
Teşekkür ederim bu dediklerinizi deneyeceğim ve geri dönüş sağlayacağım.Şu fast boot ile alakalıda bi link varmı acaba?

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Sizce işe yarama olasılığı kaçtır? Hard reset in ve hard reset atınca telefonun android versiyonu ilk gün alınmış gibi android 8 mi olur yoksa yine 10 olarakmı gelir?

Birde fastboot rom garantiyi devre dışı bırakırmı ?
Hocam Android sürüm geçişlerinde, cihazda bazı kasılmalar, takılmalar yaşanabilir. Eski sistemin üzerine yenisini kurduğu için. Konuyu dikkatlice okuyun. Verilerinizin yedeğini almayı unutmayın hepsi silinir. Hard reset sonrası cihazınız 9 geri dönmez. Temiz bir And 10 ve bu sorunların çoğu aşılır diye düşünüyorum.

Yusufali07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi mi 8lite
Konular
4
Hocam Android sürüm geçişlerinde, cihazda bazı kasılmalar, takılmalar yaşanabilir. Eski sistemin üzerine yenisini kurduğu için. Konuyu dikkatlice okuyun. Verilerinizin yedeğini almayı unutmayın hepsi silinir. Hard reset sonrası cihazınız 9 geri dönmez. Temiz bir And 10 ve bu sorunların çoğu aşılır diye düşünüyorum.
Valla inşallah kurtulurumda şu fastboot işlerine dönmem teşekkürler deneyeceğim saolun

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Teşekkür ederim bu dediklerinizi deneyeceğim ve geri dönüş sağlayacağım.Şu fast boot ile alakalıda bi link varmı acaba?
Hocam bu yöntem büyük ihtimalle işe yarayacaktır, işe yaramazsa fastboot romda paylaşırım.

Hocam fastboot romuda aşağıya bırakıyorum ihtiyaç olursa alırsınız.

Üst Alt