Rehber Android 10'a Geçiş

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Arkadaşlar merhaba,
Artık Android 10'a geçireceğim telefonu, biraz araştırdım ve sorunsuz bir geçiş yapabileceğime karar verdim.
Sadece sizlerden bir fikir istiyorum, Xiaomi buluta Ana Ekran yedeklemeyi, Uygulamaları, Kişileri, Arama Kayıtlarını vs. yedekledim. Şimdi tek tıkla şu an kurulu uygulamaları da kurabileceğim bir olay varsa temiz kurulum düşündüğümden daha kolay olacağını düşünüyorum... Yardım ve bilgilerinizi bekliyorum.

Geçiş yaptığınız/yapacağınız tüm romlara altını çizdiğim kısmı yüklemeyin, donma kasma sorunu yaşarsınız...

anilutku

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Anıl
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
6
Arkadaşlar gayet düzgün bir şekilde kurulumu yapıyorum fakat sonunda Fastboot ekranına düşüyorum sizce nedendir? TWRP'yi flaslarken en sonda nereyi tıklıyoruz bu arada hep tek tıkla ile kurmuştum. Bilemedim sebebini yardım rica ediyorum şimdi baştan yaptım TWRP silinmedi içinde temiz yaptım romu kuruyorum bakalım bu sefer olacak mı

EDİT: Çözüldü, TWRP' flashlarken SYSTEM'e flashlamışım, Recovery'e yapınca düzeldi.

Son düzenleme:

Cyber001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ss
Cihazım
Mı 8 Se
Konular
6
Evet arkadaşlar çözümü bulduk sırasıyla bu işlemleri yaptığınız an herkes android 10'a geçiş yapacaktır.

Not: Cihazınızda hali hazırda Twrp 1227 kurulu olmalıdır.
1.Çözüm
1- Cihazınızı twrp modunda açınız
2- Wipeden format dataya girip gelen ekrana yes deyiniz
3- Tekrar wipeye geliniz advandec wipeden system,data,cache,dalvik seçip sürüyü sağa kaydırınız
4- Reboota gelip reboot recovery yapınız
5- Cihazı pcye bağlayınız Son güncel android 10 romunu, modem dosyasını, linkde verdiğim twrpyi ve magisk root v20.0 dosyasını telefonun hafızasına atınız
6- İnstalle girip ilk önce romu daha sonra modem dosyasını en sonda root dosyasını flashlayınız ve en son installden, install imageyi seçip twrpyi flashladıkdan sonra system reboot yapınız

Hayırlı olsun...

2.Çözüm
1- Hali hazırda v9.10.10 sürümünde ise cihazınız pitchblack twrpsini kurunuz

2- Twrpyi kurdukdan sonra en son çıkan v9.10.24 eu beta romunu aynı güncelleme yapar gibi yükle bölümünden direkt kurunuz

3- Modem dosyasını ve magisk v20.0 dosyalarını yükle kısmından flashlayınız

4- Ve son olarak en son çıkan ve linkini konuda verdiğim twrpyi Yükle-İmaj dosyası yükleye gelerek flashlayınız

5- Sistemi yeniden başlatınız hayırlı olsun

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Emeğinize sağlık bu işlerden anlamasam bile adımları takip edip telefonumu güncelledim tesekkürler

Üst Alt