Rehber [ANDROİD 10] Redmi Note 8 Pro Twrp+Root

salitis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kptn
Konular
0
Note 8 için olan konu varmı bakayım

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353

Ahmet Arıcı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Not 8 pro
Konular
4
Merhaba Redmi Note 8 Pro cihazımda 12.0.5 Global MIUI sürümü yüklü ve android 10'lu. Cihaza çin beta yüklemek istiyorum. niye diye sormayın işte bence çok güzel google serviseleri falan halledilebiliyor falan sorun yok orda. Bootloader kilidini açtım. Telegram MIUI Updates kanalından en son Çin beta dosyasını yükledim. Sıra geldi TWRP'ye bu adımda Çin ROM'a geçmek için google servisleri kaldırılması gerekiyor dolayısıyla root gerekli tamamen kaldırmak için. TWRP kurunca root geliyor mu yoksa root atıp sonra mı TWRP yükleyeceğim?

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Merhaba Redmi Note 8 Pro cihazımda 12.0.5 Global MIUI sürümü yüklü ve android 10'lu. Cihaza çin beta yüklemek istiyorum. niye diye sormayın işte bence çok güzel google serviseleri falan halledilebiliyor falan sorun yok orda. Bootloader kilidini açtım. Telegram MIUI Updates kanalından en son Çin beta dosyasını yükledim. Sıra geldi TWRP'ye bu adımda Çin ROM'a geçmek için google servisleri kaldırılması gerekiyor dolayısıyla root gerekli tamamen kaldırmak için. TWRP kurunca root geliyor mu yoksa root atıp sonra mı TWRP yükleyeceğim?
TWRP kurunca root gelmez.Ayrıca böyle birşey istiyorsanız bile şunun farkında olmalısınız,tek bir hatada cihazınız kurtarılamayacak vaziyete gelebilir.Son olarak,adı üstünde beta.Yani hatalarla dolu olacak

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Roma geçiş yapmak için Google uygulamalarını kaldırmaya gerek yok. Twrp üzerinden 5 wipe+format data yapıp romu yükler iseniz yeterlidir

Ahmet Arıcı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Not 8 pro
Konular
4
Roma geçiş yapmak için Google uygulamalarını kaldırmaya gerek yok. Twrp üzerinden 5 wipe+format data yapıp romu yükler iseniz yeterlidir
O zaman sadece twrp gerekli. Doğru mudur?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

TWRP kurunca root gelmez.Ayrıca böyle birşey istiyorsanız bile şunun farkında olmalısınız,tek bir hatada cihazınız kurtarılamayacak vaziyete gelebilir.Son olarak,adı üstünde beta.Yani hatalarla dolu olacak
Yani beta dedim ama sadece çin romu da yükleyebilirim.

Peki xiaomitool üzerinden yükleyeceğim çin rom için twrp gibi şeyler gerekli mi yoksa sadece bootloader kaldırılmış olması yeterli mi?

Önce de samsung sm t310'a android 4.2.2'den android 7'ye yükseltmiştim şu an gayet güzel çalşıyor yeni bir de batarya sipariş ettim. Mis gibi oldu. Yine root ve twrp vardı ama şimdi de bootloader dışında değişik bir işlem yok genel olarak.

Son düzenleme:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
O zaman sadece twrp gerekli. Doğru mudur?

Yani beta dedim ama sadece çin romu da yükleyebilirim.

Peki xiaomitool üzerinden yükleyeceğim çin rom için twrp gibi şeyler gerekli mi yoksa sadece bootloader kaldırılmış olması yeterli mi?

Önce de samsung sm t310'a android 4.2.2'den android 7'ye yükseltmiştim şu an gayet güzel çalşıyor yeni bir de batarya sipariş ettim. Mis gibi oldu. Yine root ve twrp vardı ama şimdi de bootloader dışında değişik bir işlem yok genel olarak.
Xiaomi tool ile yukleyemezsiniz. Bizim cihaz için optimize edilmiş değil çok riskli

Evet twrp gerekli

Ahmet Arıcı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Not 8 pro
Konular
4
Xiaomi tool ile yukleyemezsiniz. Bizim cihaz için optimize edilmiş değil çok riskli

Evet twrp gerekli
Twrp kurma işlemim tamamlandı. Çok teşekkürler gerçekten, hiç takılmadım kurarken. Şimdi rom yükleyeceğim. Romu telegram miui updaates kanalından buldum.

Ahmet Arıcı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Not 8 pro
Konular
4
Yazmayı unuttum MIUI 12 China 12.0.4 stabili kurdum. İngilizce çok az bir yerde eksik ama beğendim. GApps kurdum. Harika oldu.

Yazmayı unuttum MIUI 12 China 12.0.4 stabili kurdum. İngilizce çok az bir yerde eksik ama beğendim. GApps kurdum. Harika oldu.
Gereksiz çin uygulamalrını kaldırmak için minimal adb kullanamıyorum bu arada. Yardım edebilir misiniz?

slmgoko

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Göktuğ
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
1
muhammed540 Merhabalar hocam. Önümüzdeki çarşamba telefonumun bootloader süresi bitecek ve kilidi açacağım. Şimdiden bilgileri topluyorum. Bu konuyu son sayfasına kadar okudum, bootloop, brick, magisk gibi sorunlar da düzeltilsin diye dosyalar göndermişiniz twrp ile sd carddan yüklemek için. Fakat indirilmiyorlar. O dosyaları gönderme şansınız var mı? Olası duruma karşı sd carta atayım. Bu arada cihazım global cihaz romda aynı şekilde. Xiaomi mağazasından aldım direk. Telefonun arkasında ki redmi yazısı yatay, model numarası da 7G ile bitiyor. Tüm sonuçlar global olduğunu gösteriyor.

Üst Alt