Rehber [ANDROİD 10] Redmi Note 8 Pro Twrp+Root

Omerdogan52-58

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Note 8 pro
Konular
0
Emeği geçen herkese teşekkür ederim.Rootu sadece mac adresimi sabit tutmak için kullanıyorum

sdtbsr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
0
Selam. fromboot dosyasını silemiyorum. error 1 diye bir hata veriyor sonrasında reboot edince twrp silinmiş oluyor. Çözümü nedir acaba?

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Selam. fromboot dosyasını silemiyorum. error 1 diye bir hata veriyor sonrasında reboot edince twrp silinmiş oluyor. Çözümü nedir acaba?
System bölümünü mount edip tekrar deneyiniz
Eğer seçili ise tikini kaldırıp deneyiniz

sdtbsr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
0
System bölümünü mount edip tekrar deneyiniz
Eğer seçili ise tikini kaldırıp deneyiniz
Doğrudur. read-only tikini kaldırınca düzeldi. yalnız supersu installer dediğiniz dosyayı ilk postta göremedim. gözümden mi kaçtı acaba?
edit: twrp kurduktan sonra da file manager üzerinden de bulamadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

advanced-install root üzerinden magisk 20.1 kuruldu ama recovery başlatıp duruyor system açılmıyor.

Son düzenleme:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Doğrudur. read-only tikini kaldırınca düzeldi. yalnız supersu installer dediğiniz dosyayı ilk postta göremedim. gözümden mi kaçtı acaba?
edit: twrp kurduktan sonra da file manager üzerinden de bulamadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

advanced-install root üzerinden magisk 20.1 kuruldu ama recovery başlatıp duruyor system açılmıyor.
Close avb2.0 yapmanız gerekiyordu. Fastboot üzerinden rom yükleyip en baştan yapmayı deneyebilirsiniz

BySafderun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
20
-Konuyu bizzat 2 Rn8p'da kendim denedim. Sorunsuz çalışıyor.
-Çin telefonlarında Root kısmı işe yaramaz
Twrp kısmını uygulayabilirsiniz sorun olmaz
-Telefonu sıfırlamaya gerek yoktur verileriniz SİLİNMEZ.

-Sadece TWRP yüklemek istiyor iseniz TWRP bölümünü uygulasanız yeterlidir
-Cihazınız Android 9 ise bu konuya bakınız:

Gereken Şeyler:
  • Bootloader kilidi açık olacak​
  • ADB driverlar yüklü olacak​
  • MTK driverlar yüklü olacak​
  • Twrp fastboot'dan yükleneceği için bilgisayar şarttır.​

Not: Burası tamamen Nescafe656 hocamdan alıntıdır
  • Bu işlemleri yaparken bana yardımcı olan kera706 hocama sonsuz teşekkürler.​
  • Öncelikle dosyayı indiriyoruz.​
  • Zipteki dosyayı masaüstüne alıyoruz.​
  • Telefonun kilidini desen ise şifre veya pin yapın TWRP açılışta şifre soracağı için sayı veya harf yapacağız şifremizi.​
  • Telefonu fastboot moduna alıyoruz ve bilgisayara bağlıyoruz.​
  • Masaüstüne aldığımız dosyayı açıp Flash_TWRP.bat dosyasına çift tıklıyoruz.​
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

• Böyle bir ekran gelecek herhangi bir tuşa basıyoruz. Eğer doğru yüklenir ise tekrar basın diyecek tekrar basın. Press any key to continue demeyene kadar basın muhtemelen 3 kere yazar. Eğer ilk basıştan sonra < waiting for any device > der ise ADB driverlar tam yüklenmemiştir veya telefon ile PC bağlantısı kurulamamıştır​
  • Twrp başarılı bir şekilde aktarıldı. Telefon büyük ihtimalle halen fastboot modda idir.​
  • Burası önemli. Telefonun ses açma ve güç tuşlarına basılı tutuyoruz ve Twrp açılana kadar bırakmıyoruz. Eğer TWRP ekranı gelmeyip cihaz normal açılır ise en başa dönmeniz gerekmektedir. Cihaz TWRP'yi silmiştir çünkü. Eğer TWRP açıldı ise alttaki adımdan devam edin.​
  • TWRP açıldıktan sonra şifre sorar ise cihazınızda kullandığınız şifreyi girin ve Enter yapın klavyeden​
  • TWRP ana ekrana geldikten sonra Mount'a basın ve data,system,cache,vendor,nvdata ve MicroSD card seçin eğer Sd kartınız yok ise sıkıntı yok onu seçmeyebilirsiniz.​
  • TWRP ana ekrana geldikten Advance seçeneğine basın File Manager'a girin. Aşağı inerek system_root / system / klasöründe en alttaki recovery_fromboot.p dosyasını siliyoruz. Burada sakın Reboot Now yapmayın. Advanced'e geri dönüyoruz, Close AVB2.0 seçiyoruz ve sağa doğru hızlıca kaydırıyoruz. Şimdi System Reboot edebilirsiniz.​
  • Twrp'miz kalıcı oldu artık. Hayırlı olsun. Şimdi root aşamasına gidelim​

• LÜTFEN KONUDA VERDİĞİM TWRP'Yİ KURUN TELEFONUNUZA YOKSA CİHAZ BOOTLOOP VEYA BRİCK OLABİLİR
  • Telefonu kapatıp ses açma ve güç tuşuna basılı tutuyoruz. Redmi logosu gelir ise elinizi çekebilirsiniz.​
  • Twrp'ye şifreyi girip devam ediyoruz ve Mount'a basın ve data,system,cache,vendor,nvdata ve MicroSD card seçin eğer Sd kartınız yok ise sıkıntı yok onu seçmeyebilirsiniz.​
  • Mount'da select storage diyip internal storage seçin​
  • TWRP ana ekrana gelin İnstall kısmına tıklayın daha sonra Supersu klasörüne girin ve SuperSu_İnstaller.zip dosyasını flashlayın. Eğer başarılı bir şekilde biterse telefonu yeniden başlatın.​
  • Tebrikler telefonunuz artık rootlu​

Genel uyarı: Hiçbir zaman android 10'da iken TWRP ile android 9 yüklemeye çalışmayın cihazınız hard brick olur

Not: Sorumluluk kabul etmiyorum. Yapacağınız işlemlerden siz sorumlusunuz.
ÜSTAD,redmi note 8 pro miui 12 için hala geçerli mi bu konu...

3MRAH

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi9SE
Konular
35
recovery_fromboot.p bu dosya yok hocam