Rehber [ANDROİD 10] Redmi Note 8 Pro Twrp+Root

cenk_levent

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
cenk
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
5
demek ki çin modeliymiş benimki şaşırdım şu an açıkcası çünkü bir önceki sürümde aynı yöntemle root olmuştu

Ghedto

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
8
-Konuyu bizzat 2 Rn8p'da kendim denedim. Sorunsuz çalışıyor.
-Çin telefonlarında Root kısmı işe yaramaz
Twrp kısmını uygulayabilirsiniz sorun olmaz
-Telefonu sıfırlamaya gerek yoktur verileriniz SİLİNMEZ.

-Sadece TWRP yüklemek istiyor iseniz TWRP bölümünü uygulasanız yeterlidir
-Cihazınız Android 9 ise bu konuya bakınız:

Gereken Şeyler:
  • Bootloader kilidi açık olacak​
  • ADB driverlar yüklü olacak​
  • MTK driverlar yüklü olacak​
  • Twrp fastboot'dan yükleneceği için bilgisayar şarttır.​

Not: Burası tamamen Nescafe656 hocamdan alıntıdır
  • Bu işlemleri yaparken bana yardımcı olan kera706 hocama sonsuz teşekkürler.​
  • Öncelikle dosyayı indiriyoruz.​
  • Zipteki dosyayı masaüstüne alıyoruz.​
  • Telefonun kilidini desen ise şifre veya pin yapın TWRP açılışta şifre soracağı için sayı veya harf yapacağız şifremizi.​
  • Telefonu fastboot moduna alıyoruz ve bilgisayara bağlıyoruz.​
  • Masaüstüne aldığımız dosyayı açıp Flash_TWRP.bat dosyasına çift tıklıyoruz.​
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

• Böyle bir ekran gelecek herhangi bir tuşa basıyoruz. Eğer doğru yüklenir ise tekrar basın diyecek tekrar basın. Press any key to continue demeyene kadar basın muhtemelen 3 kere yazar. Eğer ilk basıştan sonra < waiting for any device > der ise ADB driverlar tam yüklenmemiştir veya telefon ile PC bağlantısı kurulamamıştır​
  • Twrp başarılı bir şekilde aktarıldı. Telefon büyük ihtimalle halen fastboot modda idir.​
  • Burası önemli. Telefonun ses açma ve güç tuşlarına basılı tutuyoruz ve Twrp açılana kadar bırakmıyoruz. Eğer TWRP ekranı gelmeyip cihaz normal açılır ise en başa dönmeniz gerekmektedir. Cihaz TWRP'yi silmiştir çünkü. Eğer TWRP açıldı ise alttaki adımdan devam edin.​
  • TWRP açıldıktan sonra şifre sorar ise cihazınızda kullandığınız şifreyi girin ve Enter yapın klavyeden​
  • TWRP ana ekrana geldikten sonra Mount'a basın ve data,system,cache,vendor,nvdata ve MicroSD card seçin eğer Sd kartınız yok ise sıkıntı yok onu seçmeyebilirsiniz.​
  • TWRP ana ekrana geldikten Advance seçeneğine basın File Manager'a girin. Aşağı inerek system_root / system / klasöründe en alttaki recovery_fromboot.p dosyasını siliyoruz. Burada sakın Reboot Now yapmayın. Advanced'e geri dönüyoruz, Close AVB2.0 seçiyoruz ve sağa doğru hızlıca kaydırıyoruz. Şimdi System Reboot edebilirsiniz.​
  • Twrp'miz kalıcı oldu artık. Hayırlı olsun. Şimdi root aşamasına gidelim​

• LÜTFEN KONUDA VERDİĞİM TWRP'Yİ KURUN TELEFONUNUZA YOKSA CİHAZ BOOTLOOP VEYA BRİCK OLABİLİR
  • Telefonu kapatıp ses açma ve güç tuşuna basılı tutuyoruz. Redmi logosu gelir ise elinizi çekebilirsiniz.​
  • Twrp'ye şifreyi girip devam ediyoruz ve Mount'a basın ve data,system,cache,vendor,nvdata ve MicroSD card seçin eğer Sd kartınız yok ise sıkıntı yok onu seçmeyebilirsiniz.​
  • Sonra ana ekrana gelip Backup seçeneğine basın ve Data,System,Boot seçeneklerini seçin. Muhtemelen bunlar zaten seçilidir. Sonra Select storage seçeneğine basın ve Micro SD Card seçeneğini seçin. Eğer SD kartınız yok ise internal storage yapın sıkıntı olmaz ve alttaki şeyi kaydırın. Bunu önlem için yapıyoruz.​
  • İşlem biter ise TWRP ana ekrana gelin ve Mount'a basın ve data,system,cache,vendor,nvdata ve MicroSD card seçin eğer Sd kartınız yok ise sıkıntı yok onu seçmeyebilirsiniz.​
  • Mount'da select storage diyip internal storage seçin​
  • TWRP ana ekrana gelin İnstall kısmına tıklayın daha sonra Supersu klasörüne girin ve SuperSu_İnstaller.zip dosyasını flashlayın. Eğer başarılı bir şekilde biterse telefonu yeniden başlatın.​
  • Tebrikler telefonunuz artık rootlu​

Twrp'de MOUNT bölümüne girip System'i mount edin.

Ana ekrana geri gelip Advanced kısmına girip File manager kısmına girin.

System root klasörüne gelip system e girin.
Aşağıda recovery-from-boot.p dosyası mevcut üzerine tıklayıp silin. (Yoksa bu adımı atlayabilirsiniz.)

Ana ekrana geri dönün ve Advanced bölümüne tekrar girin.
Aşağıda Close AWB 2.0'ı seçip Kaydırın.
Sistemi yeniden başlatın

Bu bilgiyi paylaşan Mr.cakmak hocama sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda ona ulaşabilirsiniz. Kendisi çok yardımcı oluyor.

Genel uyarı: Hiçbir zaman android 10'da iken TWRP ile android 9 yüklemeye çalışmayın cihazınız hard brick olur

Not: Sorumluluk kabul etmiyorum. Yapacağınız işlemlerden siz sorumlusunuz.

Not: Bu benim ilk detaylı konum hatam varsa affola.
Hocam telefonum çin model root atmam lazım yardımcı olamaz mısınız

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54

yakopsi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi Note10 Lite
Konular
8
teşekkür ederim sorunsuz şikilde twrp ve root yüklendi

cenk_levent

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
cenk
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
5
arkadaşlar bu arada bugün şans eseri sorunu çözdüm, benzer sorunu yaşayan dostlar olursa diye sizlerle paylaşmak istedim; konuda yazılanın aksine supersu klasöründen değil de manuel olarak magisk'in son sürümünü zip olarak indirip flashladım ve telefon root'landı... o kadar uğraşının ardından keşke bu kadar basit olmasaydı dedim kendi kendime. bu arada safetynet kısmında ctsprofile kısmı hala false duruyor nasıl düzeltebilirim acaba?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-06-08-01-32-21-747_com.topjohnwu.magisk.jpg
    Screenshot_2020-06-08-01-32-21-747_com.topjohnwu.magisk.jpg
    242,9 KB · Görüntüleme: 10

mahmut5252

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mahjmut
Cihazım
dsadasd
Konular
1
çin telefonu derken MIUI GLOBAL sürüm benimki. sürümden mi bahsediyorsunuz yoksa çin üretimimi ?

mahmut5252

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mahjmut
Cihazım
dsadasd
Konular
1
Hocam supersu dosyası yok içinde ayrımı indircez onuda link paylaşmamışsınız yoksa başka bi yerden mi ? sizin verdiğiniz twrp yi kurdum sorunsuz

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Hocam supersu dosyası yok içinde ayrımı indircez onuda link paylaşmamışsınız yoksa başka bi yerden mi ? sizin verdiğiniz twrp yi kurdum sorunsuz
Mutlaka vardır gerekirse en üstteki klasöre basın bir üst klasöre geçiş yapsın. Herhalde 3 nokta idi

Üst Alt