Yardım Android 10 güncellemesinden sonra aşırı pil tüketimi

SenyR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Senyr
Cihazım
Mi8 lite
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Stable 11.0.1.0 QDTMIXM
Telefon Modeli
Mi 8 lite
Bootloader Kilidi
Kapalı
Android 10 güncellemesinden sonra telefonun ekran süresi sadece wifi açık halde ve sosyal medya kullanımı ile 4 saate düştü. Lazım olmayan tüm uygulamaları da kaldırmıştım. Eskiden daha fazla ekran süresi alıyordum. Acaba android 9 a geri mi dönmeliyim yoksa yeni güncellemeyle düzelir mi?
Dönüşü öneriyorsanız 9 lu son sürüme verilerim silinmeden twrpsiz falan dönebilir miyim?
Teşekkür ederim.

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
veri kaybı olmadan sürüm düşüremezsiniz. twrp ile data yı wipe yapmadan rom yüklesenizde hatalara yol açar. android 10 da daha fazla şarj harcadığı kesin ama arada uçurum bir fark yok. tüm verilerin silinmesini göze alarak mi flash ile bir önceki son sürüm romu yükleyebilirsiniz. android 10 için artık kesin bilgi olmamakla beraber güncelleme gelmiyor

Oyla:

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Android yükseltmelerinden sonra yapılması gereken ilk şey format atmaktır. Format attıktan sonra da bu sorunu yaşıyorsanız sürüm düşürün.

Oyla:

SenyR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Senyr
Cihazım
Mi8 lite
Konular
5
veri kaybı olmadan sürüm düşüremezsiniz. twrp ile data yı wipe yapmadan rom yüklesenizde hatalara yol açar. android 10 da daha fazla şarj harcadığı kesin ama arada uçurum bir fark yok. tüm verilerin silinmesini göze alarak mi flash ile bir önceki son sürüm romu yükleyebilirsiniz. android 10 için artık kesin bilgi olmamakla beraber güncelleme gelmiyor
Android güncellemesi gelmesi güzelde telefonu aldığımdan beri kronik sorunlara yönelik hiç ilerleme kaydedemediler, o can sıkıcı. Teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Android yükseltmelerinden sonra yapılması gereken ilk şey format atmaktır. Format attıktan sonra da bu sorunu yaşıyorsanız sürüm düşürün.
Evet format attım.

Oyla:

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Android güncellemesi gelmesi güzelde telefonu aldığımdan beri kronik sorunlara yönelik hiç ilerleme kaydedemediler, o can sıkıcı. Teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet format attım.
Kronik sorunlar çoktandır devam ediyor. Yani adamların umrunda değil telefonu satana kadar herşey. Sattıktan sonra al işte güncelleme diyorlar. Miui 10'dan beri her miui kullanıcısının yaşadığı sabit bildirim sorunu var onu bile düzeltmediler. Sürüm düşürün başka çözüm yolu yok maalesef.

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Recovery üzerinden all wipe yapmadıysanız, sorun devam eder. Buna rağmen sorun devam ediyorsa mi flash ile alt sürüme dönebilirsiniz. Cihazın BL kilidi kapalı ise sürüm düşüremezsiniz.

Oyla:

SenyR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Senyr
Cihazım
Mi8 lite
Konular
5
Edit: arkadaşlar hard reset attım. Eski haline döndü gibi denemenizi tavsiye ederim. Format da atmıştım ama hard reset ise yaradı sanırım. Aradaki farkı bilen ve ne zamanlar atılması gerektiğini bilen varsa aydınlatabilir:)

Oyla:
Üst Alt