Rom [Android 10.0] Official Pixel Experience [OTA][Mİ A1] - 28.12.2019

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Roma geçiş yaparken wipe işlemlerini yaptınız mı ? Şarj olayı custom romlar için bir sorun ama geliştiriciye yazabilirim.
Evet hocam wipe islemini yapmistim ROM'da bir sira daha bug'lar var, ama onemli olan sorunlar sarj olayi ve cameraydi. Bu gun twrp kurub miui 11 yuklemek istedim fakat universitede denemedigim bilgisayar kalmadi garip sekilde adb devices komutunda cihazi goruyor fakat fastboot'da gormuyordu, sonunda eve gelib laptopdan hall etdim. Ve miui yuklemeden once fark etdim ki yavas sarj olayida kendiliyinden duzelmis, yani bu sorunu yasayan olursa cihazi bir kac defa fastboot moduna alib cikartsin belki hall olur.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
*** Güncelleme

Mİ A1 Pixel Experience Rom 13.12.2019 :

ChangeLog :
*Sistem kararlılığı

MrArsonist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sezgin
Cihazım
mi a1
Konular
3
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhaba

Pixel Experience rom, Google'a ait olan Pixel cihazları bizlere getiriyor. Android 10 sürümüyle yep yeni bir deneyim sizlerle. wasntme~~

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
  1. Cihazınızın Bootloaderi açık ve TWRP Kurulu olmalı. Yoksa işlemlere devam edemezsiniz.
  2. Cihazınızı TWRP ile açınız.
  3. Eğer güncelleme amacıyla buradaysanız direk adım 4 e geçiniz. TWRP Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
  4. Ardından İndirdiğiniz rom ve diğer dosyaları cihaza atınız.
  5. TWRP ana menüsünden, Install bölümüne gelin ve Pixel Experience romunu kurunuz. Romda gapps paketi dahildir. Ayrıca gapps kurmayınız.
  6. Bu esnada root isteyenler ekteki magisk dosyasını suan kurabilirler
  7. Herşey hazır ve Cihazınızı yeniden başlatınız.
  8. Bravo Rom kuruldu
Not : Bu romda gapps dahildir.
Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler
Romu kurmadan twrp üzerinden efs, persist, modem yedeğinizi alınız

**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.

***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...

Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alınız....

İndirme Linkleri :
Rom :
Magisk Manager 19.4 :

Kaynak :
herşey iyi güzel de sistem dosyalarıda arada silindi şuan bitek twrp ye girebiliyoken rom dosyasını cihaza nasıl atabilirim

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
herşey iyi güzel de sistem dosyalarıda arada silindi şuan bitek twrp ye girebiliyoken rom dosyasını cihaza nasıl atabilirim

Yeni rom kurarken sistem dosyalarınız zaten silinecek. Cihaza romu atın ve kurun.

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhaba

Pixel Experience rom, Google'a ait olan Pixel cihazları bizlere getiriyor. Android 10 sürümüyle yep yeni bir deneyim sizlerle. wasntme~~

1. Cihazınızın Bootloaderi açık ve TWRP Kurulu olmalı. Yoksa işlemlere devam edemezsiniz.
  2. Cihazınızı TWRP ile açınız.
  3. Eğer güncelleme amacıyla buradaysanız direk adım 4 e geçiniz. TWRP Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
  4. Ardından İndirdiğiniz rom ve diğer dosyaları cihaza atınız.
  5. TWRP ana menüsünden, Install bölümüne gelin ve Pixel Experience romunu kurunuz. Romda gapps paketi dahildir. Ayrıca gapps kurmayınız.
  6. Bu esnada root isteyenler ekteki magisk dosyasını suan kurabilirler
  7. Herşey hazır ve Cihazınızı yeniden başlatınız.
  8. Bravo Rom kuruldu
Not : Bu romda gapps dahildir.
Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler
Romu kurmadan twrp üzerinden efs, persist, modem yedeğinizi alınız

**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.

***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...

Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alınız....

İndirme Linkleri :
Rom :
Magisk Manager 19.4 :

Kaynak :
Elinize emeğinize sağlık..

MrArsonist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sezgin
Cihazım
mi a1
Konular
3
Yeni rom kurarken sistem dosyalarınız zaten silinecek. Cihaza romu atın ve kurun.
hocam ona bişey dediğim yok mevzu benim cahilliğim sistem dosyaları silindi şuan ben bilgisayarda bulunan bu rom dosyasını nasıl telefona atacağımı bilmiyrum o biraz problem oldu D:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
hocam ona bişey dediğim yok mevzu benim cahilliğim sistem dosyaları silindi şuan ben bilgisayarda bulunan bu rom dosyasını nasıl telefona atacağımı bilmiyrum o biraz problem oldu D:

Twrp açıkken cihazı pc ye bağlayın. Twrp ekranında enable mtp diyin, Driverler kuruluysa otomatik tanıyacaktır. Dosyayı o şekilde atabilirsiniz

MrArsonist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sezgin
Cihazım
mi a1
Konular
3
Twrp açıkken cihazı pc ye bağlayın. Twrp ekranında enable mtp diyin, Driverler kuruluysa otomatik tanıyacaktır. Dosyayı o şekilde atabilirsiniz
heh tam olarak öğrenmek istediğim buydu. hocam yardım için ayrı konu için ayrı teşşekkürederim inş sorunsuz kurabilirim

ferhatemet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
19
Hocam elinize sağlık çok güzel oldu ama yavaş şarj sorununu nasıl halledeceğiz?

Üst Alt