Diğer Anakartımın Modeli ve BIOS Sürümü

Erdemkarakaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
2
Üçüncü mesaj için çok iddialı bir çıkış olmamışmı? Yakışıksız mesajlarda devam ediyor peşi sıra.
Yakışıksız derken hocam anlamadım. Saygı çerçevesinde tüm cevapları yanıtlamaya çalışıyorum. Hatam var ise affola. Ama bazı insanlar yardımcı olmaya değil de şov yapmaya gelmiş gibi.

delibalta

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi5
Konular
32
Kardeşim bilgisayardan çok anladığını söylüyosunda yazdığın anakart modelinin hiçbiyerde doğru düzgün ismi cismi yok belliki dandik bir marka böyle marka modellere öyle her sene güncelleme çıkmaz hatta belki güncellemesi bile yoktur siz yinede araştırın

Moderatör tarafında düzenlendi:

Erdemkarakaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
2
Kardeşim bilgisayardan çok anladığını söylüyosunda yazdığın anakart modelinin hiçbiyerde doğru düzgün ismi cismi yok belliki dandik bir marka böyle marka modellere öyle her sene güncelleme çıkmaz hatta belki güncellemesi bile yoktur sen yinede araştır.
Dandik olduğunu biliyorum ama her anakartın ilk ve son güncellemesi vardır. Ve bilgisayardan çok anladığımı ben ne zaman söyledim? Söylediğim modelin internette olmaması benim bilgisayar bilgimin olmadığını göstermez. Her sene güncelleme çıkarmıyor zaten.

delibalta

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi5
Konular
32
Dandik olduğunu biliyorum ama her anakartın ilk ve son güncellemesi vardır. Ve bilgisayardan çok anladığımı ben ne zaman söyledim? Söylediğim modelin internette olmaması benim bilgisayar bilgimin olmadığını göstermez. Her sene güncelleme çıkarmıyor zaten.
Hayır her anakartın yok nerdeyse 20 yıllık bir anakartın son biosunu bulup güncelledim bir anakartın bios güncellemesi varsa isterse markanın adı bilinmesin bunların arşivlerini tutan siteler var ama sizin yazdığınız modelin hiçbir yerde yok demek ki bu modelin biosuna güncelleme çıkmamış sebebide büyük ihtimal sorunsuz bir bios sürümü olduğu içindir bilgisayardan anladığınıginizi söylemiyorsaniz niye size yardımcı olan arkadaşa bilmeden yazmayın gibi şeyler söylüyorsunux

Moderatör tarafında düzenlendi:

Erdemkarakaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
2
Hayır her anakartın yok nerdeyse 20 yıllık bir anakartın son biosunu bulup güncelledim bir anakartın bios güncellemesi varsa isterse markanın adı bilinmesin bunların arşivlerini tutan siteler var ama senin yazdığın modelin hiçbiryerde yok demekki bu modelin biosuna güncelleme çıkmamış sebebide büyük ihtimal sorunsuz bir bios sürümü olduğu içindir bilgisayardan anladığını söylemiyorsan niye sana yardımcı olan arkadaşa bilmeden yazmayın gibi şeyler söylüyorsun
Gereksiz mesaj atmaması için öyle dedim. Hani forumun amacı birbirimize yardımcı olmak ya hani? Yardımcı olmayacaksanız veya bu konu hakkında bilgili değilseniz mesaj atmayın dedim. Sorunlusunuz sanırım.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Yakışıksız derken hocam anlamadım. Saygı çerçevesinde tüm cevapları yanıtlamaya çalışıyorum. Hatam var ise affola. Ama bazı insanlar yardımcı olmaya değil de şov yapmaya gelmiş gibi.
Son cümleniz güzel olmamış. Lütfen üsluba dikkat ediniz

Gereksiz mesaj atmaması için öyle dedim. Hani forumun amacı birbirimize yardımcı olmak ya hani? Yardımcı olmayacaksanız veya bu konu hakkında bilgili değilseniz mesaj atmayın dedim. Sorunlusunuz sanırım.
Bu mesajınız için de uyarı puanı aldınız. Kimse size hakaret etmedi. Siz de etmemelisiniz.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
5.23 sürümünde hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yarım yamalak bilgi falan değil. PC üzerinden modeli bulamadım ve anakartın üstündeki modeli söyledim. Sizin anakart çıkış tarihlerine göre güncelleme bulup bulamayacağımı söyledikten sonra sizin bilginizin yeterli olmadığı kanısına vardım. Neden bu kadar sinirlendiniz? Verdiğim model gayet yeterli.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Her BIOS güncellemesi anakart performansını yükseltir ve anakartla ilgili çoğu hatayı giderir hocam. Bunu unutmayın.
1. Her bios güncellemesi performans yükseltmez
2. Size kızmadım
3. Bilgisayar bilginiz yeterli ise sistem üzerinden de anakart marka model ve seri numarası ve daha birçok bilgiyi öğrenebileceğinizi biliyor olmanız lazım.
4. Çalıştır Cmd yada PowerShell uygulamasına Dxdiag yazarak bu bilgilere ulaşabilirsiniz.
5. Daha detaylı bilgiyi google'a da sorabilirsiniz

Erdemkarakaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
2
1. Her bios güncellemesi performans yükseltmez
2. Size kızmadım
3. Bilgisayar bilginiz yeterli ise sistem üzerinden de anakart marka model ve seri numarası ve daha birçok bilgiyi öğrenebileceğinizi biliyor olmanız lazım.
4. Çalıştır Cmd yada PowerShell uygulamasına Dxdiag yazarak bu bilgilere ulaşabilirsiniz.
5. Daha detaylı bilgiyi google'a da sorabilirsiniz
1.Kusura bakmayın kızdınız sandım yanlış anlamışım.
2.Ben salak değilim Allah'a şükür hocam çalıştır kısmına msconfig32 yazarak hem de cpu z üzerinden mainboard kısmına girerek anakart modelimizi ve BIOS sürümümüzü de öğrenebileceğimizi biliyorum.
3.Ama ben zaten anakart modeli yerine anakart modeli kısmında To Be Filled By O.E.M yazdığını konuda da belirttim.
4.Google'a yazmasaydım veya Google'da bulabilseydim neden buraya yazma ihtiyacı duyayım hocam. Teşekkürler.
Not: Bu arada sorunlusunuz sanırım dediğim için uyarı puanı almışım tüm herkesten özür diliyorum kötü anlamda demek istemedim, arkadaş anlamakta güçlük çekiyordu ben de ona sanırım öylesiniz dedim yani net birşey söylemedim. Ama yine de özür diliyorum tekrardan saygılar.

Üst Alt