Sohbet Amoled PanellerDaha Mı Kırılgan?

• Konbuyu başlatan Kogan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 18
  • Görüntüleme 2K

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Kişiye göre değişir. Amoled siyah odaklı oluyor çünkü siyah da pil harcamıyor led sonuçta siyahı vermek için söndüğü için gerçek siyahı veriyor ve siyah odaklı oluyor çok.IPS LCD ise beyaz odaklı ekranlar siyahı vermek için bile enerji harcıyor siyahı vermek için bile enerji harcıyor ama gerçek siyahı veremiyor yinr. Tamamiylr kişiye bağlı bir şey bu ortada şu şundan iyi diyr bit durum söz konusu değil.

mert258

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi8
Konular
16
Mi 8 kullanıyorum amoledi beyazı biraz sarımsı gösteriyor birde LCD ye göre daha az pil harcıyor gibi geldi bana

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
IPS tam siyah veremez,Amoled tam beyaz veremez.
Renk doygunluğu-kontrast olarak amoled birkaç adım öndedir.
Batarya tasarrufunda da pixel bazlı çalıştığı için amoled daha iyidir.
Ama dağlar bayırlar denecek kadar fark yok özellikle yeni ips lcd panellerde doygunluk için birçok ekstra özellik oluyor.
Ama amoled mi ips mi tercih edilmeli derseniz fiyat bazlı ips,kalite bazlı amoled derim.

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Mi 8 kullanıyorum amoledi beyazı biraz sarımsı gösteriyor birde LCD ye göre daha az pil harcıyor gibi geldi bana
Bu dediğim gibi ekran teknolojisinden. Amoled ekranlar ledlersen oluşuyor siyahı vermek için sönüyorlar. Enerji harcamıyorlar siyah vermek için.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

IPS tam siyah veremez,Amoled tam beyaz veremez.
Renk doygunluğu-kontrast olarak amoled birkaç adım öndedir.
Batarya tasarrufunda da pixel bazlı çalıştığı için amoled daha iyidir.
Ama dağlar bayırlar denecek kadar fark yok özellikle yeni ips lcd panellerde doygunluk için birçok ekstra özellik oluyor.
Ama amoled mi ips mi tercih edilmeli derseniz fiyat bazlı ips,kalite bazlı amoled derim.
Hocam o dediğiniz kişiden kişiye değişir işte mesela birisi vardır Doygun renkleri sevmez amoled deki renkler hoşuna gitmez adamın.

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Bu dediğim gibi ekran teknolojisinden. Amoled ekranlar ledlersen oluşuyor siyahı vermek için sönüyorlar. Enerji harcamıyorlar siyah vermek için.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam o dediğiniz kişiden kişiye değişir işte mesela birisi vardır Doygun renkleri sevmez amoled deki renkler hoşuna gitmez adamın.

Haklısınız zaten ips daha doğru renkleri veriyor Amoled biraz daha yapay basıp göze hoş geliyor diye düşünüyorum ama yalnız renk açısından değil AOD gibi özellikler de amoled ile etkin olabiliyor sonuç olarak ve batarya katkısıda yadsınamaz.

Son düzenleme:

ArdaB

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Editör
Konular
4
Evet diğer kullanıcıların dediği gibi hassas ve incedir bunun için markalar gorilla glass 3,4,5 gibi teknolojileri kullanıyorlar

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Haklısınız zaten ips daha doğru renkleri veriyor IPS biraz daha yapay basıp göze hoş geliyor diye düşünüyorum ama yalnız renk açısından değil AOD gibi özellikler de amoled ile etkin olabiliyor sonuç olarak ve batarya katkısıda yadsınamaz.
Instagram filtresi basmış gibi hocam :D

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Şunu da diyeyim. Samsung'un en kötü cihazindaki amoled ekran panelinin kalitesi xaoimi'nin en iyi cihazindaki amoled panelden kalitelidir.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Ben eskiden amoled ekranı mağduru oldum renkleri abartıyor herşeyi cıvıl cıvıl gösteriyor arkadaşının ips ekranlı telefonundan veya pcden baktığında kandırılmış gibi hissediyorsunuz. ek olarak beyaz rengi sarımtırak gösteriyor zamanla sararıyor. ips ekranlara ghost screen oluyo diyolar yüksek ısıdan panel kalitesinden dolayı oluyor evet ama amoled ekran whatsappda uzun süre takılınca konuşmalarınız bildiğin ekrana ghostlanıyo bunu bizzat yaşadım telefonu satamadım bu yüzden.

Üst Alt