Diğer Amoled Ekranların Düşmanı Olan Renk :) (Mi9T & Pro)

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
EU Rom Miui 11
Telefon Modeli
Mi 9T 128GB
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar,

Mi9T cihazı aldığımdan beri bir renk tonunda hafif graident efekti gibi bir geçiş olduğunu farkettim, bu rengi tam ekran oluşturamıyor (özellikle düşük ekran parlaklığında ve karanlık ortamda çok çok belli oluyor) bu da arada sırada gözüme takılıp canımı sıkıyor, acaba dedim bu sorun sadece benim cihazda mı var?!? Bir 9T birde prosunu incelediğimde "090909" renk paletinde cortladıklarını gördüm benimkinde de öyle, hatta Samsung'ın j7'nin orijinal amoled ekranında bu renk koduyla oluşturduğum duvar kağıdını açtığımda düşük parlaklık seviyelerinde bu rengi gösteremiyordu, bir kaç tık parlaklığı arttığımda da diğer cihazlardaki gibi lekeleli lekeli gibi hayaletimsi şeyler gözüküyor ekranda, bakın sadece bu renkte oluyor diğer hiç bir renkte bu sorun yok ve bu renk koduna en yakın paleti Xiaomi karanlık modunda kullanıyor, özellikle Wifi veya Bluetooth ekranında en alttaki kısmın hafif sola doğru karardığını görebilirsiniz :D

Test edilen cihazlar: 2 adet Mi 9T, 9T Pro, J7 2017, J5 2016

Duvar Kağıdı:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Örnek görüntüler:

Wifi & Bluetooth Ekranlarında:

090909 Renk koduyla oluşturulan duvar kağıdı tam ekran görüntülenirken:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Konu ile alakasız aslında ama geçenlerde okuduğum bir makaledeki bilgiyi paylaşayım. Mavi ışık gözlerin sağlığını bozarken, sarı ışık genel sağlığı bozuyormuş. Yani aşağı türken sakal, yukarı tükürsen bıyık. En sağlamı normal ayarlarda olabildiğince az elektronik cihaz kullanmak. :)
Sarıyı duymamıştım ben. Benım okuduğumda mavi dıyodu sadece. Bulabilirsenız merak ettım bende okuyum

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Sarıyı duymamıştım ben. Benım okuduğumda mavi dıyodu sadece. Bulabilirsenız merak ettım bende okuyum

Şuan hangi site olduğunu hatırlamıyorum ama bulursam buraya eklerim hocam.

Kısaca sarı ışık kalp ritmini yükseltiyormuş, kaygı ve asabiyeti artıra biliyormuş. Ayrıca gözler ve vücut sarı ışığa daha kolay ve daha çok tepki veri yormuş. Uyku düzenini bozuyormuş. Ayrıca yine farklı bir makalede bebeklerin sarı renkli odalarda daha çok ağladıklarını okumuştum. Japonya da bir yerde çok fazla intihar vakası yaşanıyormuş ve oraya mavi ışıklar koymuşlar ve intihar oranları %70 azalmış.

Oyla:

ugurbbr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
20
Arkadaslar konuyla alakası varmı bılmıyorum ama bende mi9 lite var. Netflıx'de fılm ızlerken özellikle karanlık bölgelerde sürekli olmasada pixellesme oluyor. Çok koyu siyah renkte sıkıntı olmuyor ama biraz açık siyahlı alanlarda sürekli olmasada pixellesme oluyor. Önceki telefonumda amoled ekrandı ondada boyle bir sorun vardı. Acaba netflixdenmi kaynaklanıyor bu sorun? Aydınlık bölgelerde hiçbir sorun yok

Oyla:

metaleva

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yilmaz
Cihazım
Note 10
Konular
6
Merhabalar,

Mi9T cihazı aldığımdan beri bir renk tonunda hafif graident efekti gibi bir geçiş olduğunu farkettim, bu rengi tam ekran oluşturamıyor (özellikle düşük ekran parlaklığında ve karanlık ortamda çok çok belli oluyor) bu da arada sırada gözüme takılıp canımı sıkıyor, acaba dedim bu sorun sadece benim cihazda mı var?!? Bir 9T birde prosunu incelediğimde "090909" renk paletinde cortladıklarını gördüm benimkinde de öyle, hatta Samsung'ın j7'nin orijinal amoled ekranında bu renk koduyla oluşturduğum duvar kağıdını açtığımda düşük parlaklık seviyelerinde bu rengi gösteremiyordu, bir kaç tık parlaklığı arttığımda da diğer cihazlardaki gibi lekeleli lekeli gibi hayaletimsi şeyler gözüküyor ekranda, bakın sadece bu renkte oluyor diğer hiç bir renkte bu sorun yok ve bu renk koduna en yakın paleti Xiaomi karanlık modunda kullanıyor, özellikle Wifi veya Bluetooth ekranında en alttaki kısmın hafif sola doğru karardığını görebilirsiniz :D

Test edilen cihazlar: 2 adet Mi 9T, 9T Pro, J7 2017, J5 2016

Duvar Kağıdı:

Örnek görüntüler:

Wifi & Bluetooth Ekranlarında:

090909 Renk koduyla oluşturulan duvar kağıdı tam ekran görüntülenirken:

Note 10 Pro ile test ettim bir problem göremedim.Kullanılan ekranla ilgili bir durum sanırım.

Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
3D Designer
Konular
162
Mi 9t pro cihazımda bir sorun göremedim. Attığınız duvar kağıdı ile baktım.

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Oyla:

emrrr27

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre27
Cihazım
xiaomi mi 12T
Konular
20
Arkadaşımın cihazda da baktık onda da cihaz 9t bu üçüncü 9t oluyor, aynı durum mevcut, galiba dediğiniz gibi panel kalitesi çok tırt ve ben böyle olduğunu düşünmedim çünkü daha önce hiç amoled panelli cihaz kullanmadım, tecrübe oldu benim içim, bir dahaki amoled panelli telefon alışverişimde inciğine cüncüğüne herşeyine bakacağım
bendede aynı sorun mevcut çözümü varmıdır? üst bildirim panelinde de belli oluyor özellikle şarja bagladımızda çıkan animasyondaçok belli oluyor

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
bendede aynı sorun mevcut çözümü varmıdır? üst bildirim panelinde de belli oluyor özellikle şarja bagladımızda çıkan animasyondaçok belli oluyor
Çözümünü bilmiyorum hocam bende sadece koyu gerilerde düşük parlaklıkta hafif solda bi tık koyulaşma var ve o renk tam ekranken pastel gibi gösteriyor

Oyla:
Üst Alt