Diğer Amoled Ekranların Düşmanı Olan Renk :) (Mi9T & Pro)

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
EU Rom Miui 11
Telefon Modeli
Mi 9T 128GB
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar,

Mi9T cihazı aldığımdan beri bir renk tonunda hafif graident efekti gibi bir geçiş olduğunu farkettim, bu rengi tam ekran oluşturamıyor (özellikle düşük ekran parlaklığında ve karanlık ortamda çok çok belli oluyor) bu da arada sırada gözüme takılıp canımı sıkıyor, acaba dedim bu sorun sadece benim cihazda mı var?!? Bir 9T birde prosunu incelediğimde "090909" renk paletinde cortladıklarını gördüm benimkinde de öyle, hatta Samsung'ın j7'nin orijinal amoled ekranında bu renk koduyla oluşturduğum duvar kağıdını açtığımda düşük parlaklık seviyelerinde bu rengi gösteremiyordu, bir kaç tık parlaklığı arttığımda da diğer cihazlardaki gibi lekeleli lekeli gibi hayaletimsi şeyler gözüküyor ekranda, bakın sadece bu renkte oluyor diğer hiç bir renkte bu sorun yok ve bu renk koduna en yakın paleti Xiaomi karanlık modunda kullanıyor, özellikle Wifi veya Bluetooth ekranında en alttaki kısmın hafif sola doğru karardığını görebilirsiniz :D

Test edilen cihazlar: 2 adet Mi 9T, 9T Pro, J7 2017, J5 2016

Duvar Kağıdı:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Örnek görüntüler:

Wifi & Bluetooth Ekranlarında:

090909 Renk koduyla oluşturulan duvar kağıdı tam ekran görüntülenirken:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Hocam bu bence panel kalitesi ile alakalı bir durum. Buna benzer bir sorunla alakalı daha önce forumda bir arkadaş ile baya muhabbet etmiştik yurt dışından getirdiği mi 9t nin ekranında buna benzer bir sıkıntı vardı ve biz ekranın bozuk olduğu sonucuna varmıştık. Fakat galiba tüm mi 9t cihazlarında durum böyle. Nitekim amiral gemisi cihazlarda böyle bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Misal mi 9 da böyle bir sıkıntı yok.

Oyla:

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Hocam örnek olarak verdiğiniz duvar kağıdını indirip baktım bir sorun görmedim. Cihazım m9t tr garantili eu rom yüklü.

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
clap~~
Hocam bu bence panel kalitesi ile alakalı bir durum. Buna benzer bir sorunla alakalı daha önce forumda bir arkadaş ile baya muhabbet etmiştik yurt dışından getirdiği mi 9t nin ekranında buna benzer bir sıkıntı vardı ve biz ekranın bozuk olduğu sonucuna varmıştık. Fakat galiba tüm mi 9t cihazlarında durum böyle. Nitekim amiral gemisi cihazlarda böyle bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Misal mi 9 da böyle bir sıkıntı yok.

Arkadaşımın cihazda da baktık onda da cihaz 9t bu üçüncü 9t oluyor, aynı durum mevcut, galiba dediğiniz gibi panel kalitesi çok tırt ve ben böyle olduğunu düşünmedim çünkü daha önce hiç amoled panelli cihaz kullanmadım, tecrübe oldu benim içim, bir dahaki amoled panelli telefon alışverişimde inciğine cüncüğüne herşeyine bakacağım

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Ayarlardakı renk modu ne. Sıcaklık vs.. Onuda belirtirsen test edenler ıcın kolaylık olur

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Ayarlardakı renk modu ne. Sıcaklık vs.. Onuda belirtirsen test edenler ıcın kolaylık olur

Kendime göre en iyi beyazı bu şekilde ayarladım, kendi ayarında sarımtırak oluyor

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Kendime göre en iyi beyazı bu şekilde ayarladım, kendi ayarında sarımtırak oluyor

Sarımtrak iyidir aslında. Mavı rengin göze kalıcı hasar verdiği söyleniyor. Ayrıca en çabuk yanan dıotlarda mavı oldugu ıcın amoled ekranın sağlığı acısınsan ıyı. Bende hep standartda duruyor aksamları ise okuma modu. Alısınca aramıyorsunuz diğerini

Mesjada asıl bahsetmek ıstedıgımse dıger telefonlardan mesela, denerken onlarda da otomatıkte mıydı. Çünkü aynı kodu yansıtmayabılır ekran farklı modda deneyen olursa.

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Sarımtrak iyidir aslında. Mavı rengin göze kalıcı hasar verdiği söyleniyor. Ayrıca en çabuk yanan dıotlarda mavı oldugu ıcın amoled ekranın sağlığı acısınsan ıyı. Bende hep standartda duruyor aksamları ise okuma modu. Alısınca aramıyorsunuz diğerini

Mesjada asıl bahsetmek ıstedıgımse dıger telefonlardan mesela, denerken onlarda da otomatıkte mıydı. Çünkü aynı kodu yansıtmayabılır ekran farklı modda deneyen olursa.
Valla hocam ölecekse düzgün beyazda ölsün, beyazları sarı görünce elim ayağım titriyor :D

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Valla hocam ölecekse düzgün beyazda ölsün, beyazları sarı görünce elim ayağım titriyor :D

Konu ile alakasız aslında ama geçenlerde okuduğum bir makaledeki bilgiyi paylaşayım. Mavi ışık gözlerin sağlığını bozarken, sarı ışık genel sağlığı bozuyormuş. Yani aşağı türken sakal, yukarı tükürsen bıyık. En sağlamı normal ayarlarda olabildiğince az elektronik cihaz kullanmak. :)

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Konu ile alakasız aslında ama geçenlerde okuduğum bir makaledeki bilgiyi paylaşayım. Mavi ışık gözlerin sağlığını bozarken, sarı ışık genel sağlığı bozuyormuş. Yani aşağı türken sakal, yukarı tükürsen bıyık. En sağlamı normal ayarlarda olabildiğince az elektronik cihaz kullanmak. :)

Ekranı kapalı kullanacağız artık :D

Oyla:
Üst Alt