Yardım Amerikadan Xiaomi mi 8 aldım. İlk defa Xiaomi kullanıcam sorularıma cevap verebilirmisiniz ?

Verygood17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
9
Arkadaşlar merhaba Amerikada internet sitesinden Xiaomi mi 8 sipariş ettim ve yıllardırr Apple kullanıcısıyım ilk defa Xiaomi kullanıcam o yüzden hiç bir şey bilmiyorum.Öncelikle fiyatı çok uygundu ve kaçırmadan aldım o yüzden türkiyede garantisi yok bu çok önemli bi sorun mu ? Ve sanırım çin rom ile geliyormuş tam bilmiyorum bu rom meselelerini fakat çince ve ingilizce dil olduğu için çince rom diyorum bunu global roma çevirmem gerekiyor sanırım global rom yayınlandı mı biliyormusunuz ? Telefonu açıp kullanıcam burada o yüzden türkiyede gümrükten geçerken vergi ödemem gereklimi ve türkiyeye geçince telefonu pasaporta işletmem gerekli mi ? bunların dışında bl kilidi açmam gerekiyor sanırım ne olduğunu bilmiyorum ama rom için gerekliymiş sanırım. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
türkiyede garantisi yok bu çok önemli bi sorun mu ? Hsyır değil cünkü sık arızalanan cihaslsr değil.ki işini iyi yapan tamirciler de var

global rom yayınlandı mı biliyormusunuz ?Mi8 Global Stable Rom cevabı burada bulabilirsiniz.

Telefonu açıp kullanıcam burada o yüzden türkiyede gümrükten geçerken vergi ödemem gereklimi ve türkiyeye geçince telefonu pasaporta işletmem gerekli mi ?
ticaretini yapmadığınız için ekstra vergi ödemezsiniz anck pasaport ksydı sart ücretlr yapan yerler var iyi arsstırmsk lazım

bl kilidi açmam gerekiyor sanırım ne olduğunu bilmiyorum ama rom için gerekliymiş sanırım

Bl kilidini açmak zor değil.@mkalkan Hocam global cıktığını söylemiş o zaman yapmanız gereken site içinde aramak

Son düzenleme:
Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Arkadaşlar merhaba Amerikada internet sitesinden Xiaomi mi 8 sipariş ettim ve yıllardırr Apple kullanıcısıyım ilk defa Xiaomi kullanıcam o yüzden hiç bir şey bilmiyorum.Öncelikle fiyatı çok uygundu ve kaçırmadan aldım o yüzden türkiyede garantisi yok bu çok önemli bi sorun mu ? Ve sanırım çin rom ile geliyormuş tam bilmiyorum bu rom meselelerini fakat çince ve ingilizce dil olduğu için çince rom diyorum bunu global roma çevirmem gerekiyor sanırım global rom yayınlandı mı biliyormusunuz ? Telefonu açıp kullanıcam burada o yüzden türkiyede gümrükten geçerken vergi ödemem gereklimi ve türkiyeye geçince telefonu pasaporta işletmem gerekli mi ? bunların dışında bl kilidi açmam gerekiyor sanırım ne olduğunu bilmiyorum ama rom için gerekliymiş sanırım. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.

Garanti konusunda donanımsal bir sorun çıkmadığı sürece sorun yok. Zaten donanımsal sorunların hepsi de garantiye girmez. Ve bir çok kişi garantisiz şekilde kullanıyor. Yani ciddi bir sorun değil bu.
Global rom mevcut. Yapmanız gereken cihaz elinize geldiğinde ilk iş olarak bootloader kilidini açmak (15 gün sürecek kilidi açmak). Sonra global romu yüklemek.
Kayıt konusunda; pasaport varsa ki sanırım son 4 ay içerisinde yurt dışında gidip gelmiş olması lazım pasaport üzerine kayıt ettirmek veya başak türlü imei attırmak.
İmei attırırsanız işi bilen birilerine attırın yoksa cihazın başına bişey gelebilir.
Vergi konusunda bişey diyemem bilgim yok.
Bootloader kilidi hakkında arama motoruna yazarsanız bile bir çok rehber çıkar karşınıza.
Kısacası yapmanız gerekenler eğer gümrükten geçip elinize sağ salim gelirse;
1) Bootloader Kilidi Açmak (forumda anlatım rehberi mevcut)
2) İmei atmak veya pasaport kaydı yapmak
3) Global rom yüklemek(forumda açılmış konuları mevcut)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt