Sohbet Aman kullandığınız rom hayatınızı karartmasın

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Ben birakin custom romu İnternette dolaşan global yok bilmem india endenozya vs vs romlardan bile şüphe duyuyordum ki yersiz değil aslinda, yayinladiklari global rom vs diye indirdiğimiz dosya icine yerlestirecekleri bir patch biz anlayamayiz bile sen flashlar gecersin arka plana sizar o rom içine yerlestirdikleri.. Kalmadi rom sevgimiz falan şu saatten sonra

vtechno

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
Redmi Note8
Konular
6
Helal olsun cocuklar gelipde cevap atmislar. Bu ince bir davranis.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Bu satırlar sadece hangi dosyanın nereye oluşturacağı ile ilgili nereden anladınız bilgilerinizi çalıyorlar diye konu açıldı hangi satır yabancı geldi ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
arkadaşı şüphelendiren rom bu MIUI 11 Schr.0dinger Repack v3.0
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Durumun kesin olmadığı belirteyim. Şuanlık şüpheli sadece
Kodlama işinden anlayan arkadaşlar ilgilenirse durum açıklığa kavuşacaktır.

Arkadaşın incelediği
MIUI 11 REPACK V3 [PIE][9.0][Oxygen][STABLE]

romun yapımcıları bunlar;
Rom : kmkailasnath & beingtejas
Vendor : @Hard_Rock83 & Beingtejas
Kernel : @Hard_Rock83
Incall volume bug fix : @snekkill

incelediği konum bu META-INF/com/google/android/updater-script

şüphelendiği durumlar bunlar ;
Google'ın update kodları ve bunun içine sızıp 2 sayfa olan kodu 123 sayfaya çıkarıyorlar
Google bütün olanları fark ediyor ve bu geliştiricilerin romlarında her yeniden başlangıçta uyarı koyuyor ve google sertifikalarını iptal ediyor.
Ayrıca xiaomi servisleri yerine ne olduğu belirsiz servisler de var programların içinde
Rom MIUI olmasına rağmen ilk başlarda poco launcherla geliyor. Üstelik romu ilk kurduğumuzda MIUI kurulum ekranı değil aosp kurulum ekranı geliyor.
Parmak izi servisleri ise fingerprint sensor değil başka bir program
Ayrıca zipin içinde olan çoğu programda Link2SD ile gözükmüyor bile
Ayrıca bu uygulamalrın bir kısmında geliştirici imzası bile yok
En basit durum çubuğunu değiştirmek için freeform izni isteniyor ve pil çok hızlı tükeniyor.

google servis kodlarının arasına yerleştirdiklerini düşünüyor . İnceleyen arkadaş uzman değil .

Bahsi geçen kaynak ektedir.

Paylaştıkları romların %99unu herhangibir forumdan yayınlamıyorlar ve açık kaynak kodlarını paylaşmıyorlar.
Yukarıda bahsi geçen geliştiricelerin dahil olduğu bir telegram kanalları var oradan paylaşımlarını yapıyorlar.

Eklemiş olduğunuz dosya ayrıntılı, geliştiricilerin yayınlamış olduğu diğer romlar ise genel hatlarıyla ekibimiz tarafından incelenmiş ve bahsettiğiniz güvenlik sorunlarına rastlanılmamıştır. Belirtilen geliştiricilerin geçmiş dönemlerde yayınlamış oldukları işler, yayınladıkları romlar, sağladıkları kullanıcı destekleri de göz önüne alındığında iyi niyet karinesinin bozulmasını gerektirecek hiç bir sorun görülmemektedir.

Ancak arkadaşınızın yeterli deneyimi olmadan böylesine bir iddia ortaya atması ve sizin bu iddiayı araştırmadan bu konuyu açmış olmanız "iftira" olarak değerlendirilmektedir. Normal şartlarda bu tarz bir suçun işlemesi halinde ceza olarak süresiz uzaklaştırma uygulamamız gerekirdi ancak uzun zamandır üyemiz olmanız nedeniyle az çok sizi tanıyoruz. Bu nedenle iyi niyetinizin arkadaşınız tarafından suistimal edildiğine kanaat getiriyoruz. Sizden forumumuzda da üye olan bu geliştirici arkadaşlarımızdan herkese açık bir şekilde özür dilemenizi, arkadaşınızın bilgilerini ise özel mesaj yoluyla şahsıma iletmenizi rica ediyorum.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Eklemiş olduğunuz dosya ayrıntılı, geliştiricilerin yayınlamış olduğu diğer romlar ise genel hatlarıyla ekibimiz tarafından incelenmiş ve bahsettiğiniz güvenlik sorunlarına rastlanılmamıştır. Belirtilen geliştiricilerin geçmiş dönemlerde yayınlamış oldukları işler, yayınladıkları romlar, sağladıkları kullanıcı destekleri de göz önüne alındığında iyi niyet karinesinin bozulmasını gerektirecek hiç bir sorun görülmemektedir.

Ancak arkadaşınızın yeterli deneyimi olmadan böylesine bir iddia ortaya atması ve sizin bu iddiayı araştırmadan bu konuyu açmış olmanız "iftira" olarak değerlendirilmektedir. Normal şartlarda bu tarz bir suçun işlemesi halinde ceza olarak süresiz uzaklaştırma uygulamamız gerekirdi ancak uzun zamandır üyemiz olmanız nedeniyle az çok sizi tanıyoruz. Bu nedenle iyi niyetinizin arkadaşınız tarafından suistimal edildiğine kanaat getiriyoruz. Sizden forumumuzda da üye olan bu geliştirici arkadaşlarımızdan herkese açık bir şekilde özür dilemenizi, arkadaşınızın bilgilerini ise özel mesaj yoluyla şahsıma iletmenizi rica ediyorum.
Konuya bir açıklık getirildi, size ve ekibinize teşekkür ederiz.

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Bizim konuyla alakamiz yok ama bizlerde özür dileriz calismalar devam etsin lütfen, forum adina özür dileriz

Üst Alt