Uygulama Always on display ekrana zarar verir mi

yiigitxq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
9
arkadaşlar bende redmi note 8 var ve magisk ile always on display kurdum ve 10 saniye yanması için ayarladım. telefonumun ekranına herhangi bir zarar verir mi ghost screen vb.

pitbull1212

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgay
Cihazım
Lenovo vibe
Konular
35
arkadaşlar bende redmi note 8 var ve magisk ile always on display kurdum ve 10 saniye yanması için ayarladım. telefonumun ekranına herhangi bir zarar verir mi ghost screen vb.
Senin telefonun ekranı IPS ekran bu özellik amoled ekran telefonlar için var always on display devrede iken sadece o saatin olduğu yer ışıklandırılır ama sen de iyi bakarsan tüm ekran ışıklandırılıyor yani IPS ekranlar tüm pixelleri açık tutmak zorunda bu da hem fazla şarj tüketimi demek hem de sorunun cevabına gelirsek evet ekrana zarar verir ghost screen olur

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
10 Sn gibi kısa süreli kullanımlarda sorun yaratmaz ancak stabil çalışacağını sanmıyorum.

yiigitxq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
9
10 Sn gibi kısa süreli kullanımlarda sorun yaratmaz ancak stabil çalışacağını sanmıyorum.
zaten ips panel olduğu için karanlık ortamlarda diğer piksellerin yandığını da görüyorum onun haricinde stabillik konusunda bi problem olmuyor sadece snapchat bildirimleri geldiğinde ekran kapalıyken göstermesi gerekirken ekranı tamamen açıyor. başka bir sorunla karşılaşmadım şuana kadar

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
zaten ips panel olduğu için karanlık ortamlarda diğer piksellerin yandığını da görüyorum onun haricinde stabillik konusunda bi problem olmuyor sadece snapchat bildirimleri geldiğinde ekran kapalıyken göstermesi gerekirken ekranı tamamen açıyor. başka bir sorunla karşılaşmadım şuana kadar
AOD varsayılan olarak yüklü gelen cihazlarda dahi stabil çalışmıyor, ya bildirimi göstermiyor ya da parlaklığı düşürdüğünden ekran okunmuyor. giggle~~

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
10 saniyeden hiç bir şey olmaz. AOD Ips ekranda sürekli açık kalırsa cihaza yazık olur.

yiigitxq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
9
Eğer 10 saniyeli kullanacaksa problem olmaz ama sürekli açık kalacaksa olur
tamamdır hocam teşekkür ederim hepinize.

Aklımdaki soru işaretlerini giderdim konu kapanabilir herkese tekrardan teşekkürler

Yiğit_Cihan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit Cihan
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Yok
Konular
14
Uzun süreli kullanımda zarar verebilir ama 10sn gibi sürenin zararı olacağını sanmıyorum. Aynı şekilde bende böyle kullanıyorum.

Üst Alt