Soru ALtyapım oldu.

• Konbuyu başlatan ProGG
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 9
  • Görüntüleme 278

ProGG

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Pro GG
Cihazım
DELL
Konular
2
Selam arkaşdaşlar ben pazertesi günü TT' ye gidip altyapı başvurusu yapmıştım. Salı günü bi altyapımı sorguladım altyapım 75 mbps diyor. Yani olmuş.
Arkadaşlar bir mesaj geldi cuma günü gelip internet kurulumu yapacağız diye. Yani bugün gelip eve internet bağlayacaklar. Kısacası bu iş için 5 günüm gitti.
Birde arkadaşlar ben TT' den 24 mbps' lik bir paket aldım. Benim bir Huawei hg521 modemim var üstünde ADSL2+ yazıyor ve 300 mbps destekliyor yazıyor.
arkadaşlar bu modem 24 mbps desteklermi ? Yoksa VDSL olması mı lazım ?
Teşekkürler.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Aslında 24 Mbps'e Kadar Adsl üstünden verilebilir ancak bu karar sizin değil, sağlayıcı firmanındır.. Başka bir yer zaten vermiyor diye biliyorum ancak Türk Telekom verebilir.. Zaten onlar size modem vereceklerdir, dert etmenize gerek yok hocam.. Hayırlı olsun.

Oyla:

ProGG

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Pro GG
Cihazım
DELL
Konular
2
Aslında 24 Mbps'e Kadar Adsl üstünden verilebilir ancak bu karar sizin değil, sağlayıcı firmanındır.. Başka bir yer zaten vermiyor diye biliyorum ancak Türk Telekom verebilir.. Zaten onlar size modem vereceklerdir, dert etmenize gerek yok hocam.. Hayırlı olsun.
Yok, modemle pahalıydı bende modem istemedim. Onun için diyorum benim modem desteklermi 24 mbps ?

Oyla:

cdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi 10T
Konular
3
Adsl2+ teoride 24Mbps ye kadar destekliyor .
Yalnız hattı VDSL sinyali verecek şekilde ayarlayacaklarsa; ADSL modem ile bağlantı alamazsınız sanırım.

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Yok, modemle pahalıydı bende modem istemedim. Onun için diyorum benim modem desteklermi 24 mbps ?
Hocam 24 Mbps'e Kadar olarak Adsl verilebilir ancak bunu türk telekom yapar mı, kendilerinin bileceği iş.. Ama teknik olarak mümkün.. Ama iş Türk Telekomda bitiyor maalesef.
Modeme gelince adsl olarak verirse Türk Telekom sorun yok ancak vdsl olarak verirse modemi değiştirmeniz gerekir.. Adsl modemle vdsl bağlantı sağlamanız pek mümkün görünmüyor.. Arayıp sormanız iyi olur ona göre hareket edersiniz.

Oyla:

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Sizin modeme baktım sadece adsl destekliyormuş. Eğer paketiniz vdsl ise modem çalışmaz. Genelde 24mbps paket vdsl olur. Adsl de 16 lık paketi maks veriyorlar diye biliyorum.

Oyla:

ProGG

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Pro GG
Cihazım
DELL
Konular
2
Adsl2+ pratikte 24Mbps ye kadar destekliyor .
Yalnız hattı VDSL sinyali verecek şekilde ayarlayacaklarsa; ADSL modem ile bağlantı alamazsınız sanırım.
24 mbps deskliyorsa iyi. ADSl ile bağlantı alabilinir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Not: Çalışmaz mı ? Ben kullanım vdsl' de çalışır.

Oyla:

cdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi 10T
Konular
3
24 mbps deskliyorsa iyi. ADSl ile bağlantı alabilinir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Not: Çalışmaz mı ? Ben kullanım vdsl' de çalışır.
Metin hocamın söylediği gibi, Telekomdan bilgi alın. ADLS 24 veriyorlarsa, ve bu hız sizin için yeterliyse modemi değiştirmezsiniz. ;)

Oyla:

Kİng_alone

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Mi8 lite 6/128
Konular
3
VDSL alabiliyorsan VDSL bağlantı al ilerde yükselteyim dersen VDSL port bulamayabilirsin,
Benim tavsiyem mutlaka VDSL bağlantı al , ikinci el bile olsa git kendine birtane VDSL modem al letgoda birsürü var.

Oyla:
Üst Alt