Yardım Alt Köşelerde Dokunmatik Sorunu

Ömür Kaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömür
Cihazım
POCO F2 PRO
Konular
7
Herkese merhabalar, yakın bir süreç içerisinde sadece bende olduğunu düşündüğüm bir durum vardı ama biraz araştırınca çoğu kişide olan bir hata farkettim.

Hata şu; touch testte sağ ve sol alt köşeye direkt basılı tutunca algılamıyor ama üstüne basılı tutup hareket ettirirseniz algılıyor ya da direkt bas çek yaparsanız.

Bu problemi whatsapptan sesli mesaj gönderirken, Instagram'da hesap değiştirmeye çalışırken farkettim.

Ekran panelinde bir sorun yok gibi, yazılımsal olabileceğini düşündüm ve neden yapabileceklerini anlamadım, bu sorunun çözümü var mı? custom romlarda da bu var mı?

Sizlerden ricam touch teste girip alt köşelere sadece o (X) işareti olan kısma basılı tutmanız ve algılıyor mu algılamıyor mu onu anlamak.

Saygılarımla

Düzenleme: Şimdi bir şey farkettim, ana sayfaya dönünce o sıkıntı ortadan kalkıyor, yani ana sayfada böyle bir sorun yok sadece uygulamalarda var böyle bir sorun. Ana sayfada köşede bende kamera var ve basılı tutunca algılıyor

Touch test nasıl açılır?

Telefon hakkında>Tüm özellikler>Çekirdek sürümü(birkaç defa üstüne basın bir uygulama açılacak oradan touch testi açabilirsiniz.

Son düzenleme:

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
önemli ipuçları kısmına ekleyeyim de ihtiyacı olan kullansın. daha öncede çok uğraşmıştım bu sorunla kimse de net bir çözüm üretememişti iyi oldu bulduğum

Oyla:
Üst Alt