Soru Almanyadan telefon getirttirmek?

OcakSöndüren

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Ziraat Mühendisi
Konular
19
Arkadaşlar Almanyada halamgil var. Onlar bana telefon alsa kargo ile gönderse gümrükten felan bir sıkıntı çıkar mı. Ekstra bi para ödemem gerekir mi? Veya başka bir sıkıntı ile karşılaşır mıyım? Telefon gelince burda imei attırmayı düşünüyorum. ( Sanırım One Plus 7t getirttireceğim.)

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Bu başlığı okurken yan sekmede amazon.de açtım.Xiaomi telefon fiyatlarına baktım döndüm birde türkiye fiyatlarına baktım.Yine birilerine sövdüm kısacası.

Oyla:

OcakSöndüren

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Ziraat Mühendisi
Konular
19
Bu başlığı okurken yan sekmede amazon.de açtım.Xiaomi telefon fiyatlarına baktım döndüm birde türkiye fiyatlarına baktım.Yine birilerine sövdüm kısacası.
Ve sonra böyle konular açıp fırsat kovalar olduk. Onuda başaramadık devlet heryerden vergilendiriyormuş...

Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Ocak söndüren Almanya derken hocam orda mı yaşıyorsunuz.
yok hocam orda yaşamıyorum akrabalar orda ordaki fiyalara baktım baya yüksek geliyor. adamlar 1000 euraya araba satarken 1200 euraya telefon veriyorlar D:

Oyla:

Can123im

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Redmi note 9pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
yok hocam orda yaşamıyorum akrabalar orda ordaki fiyalara baktım baya yüksek geliyor. adamlar 1000 euraya araba satarken 1200 euraya telefon veriyorlar D:
Hocam bide şu açıdan bakarsanız sevinirim biliyorsunuz zaten de söyleyim Almanya da 1550 civarı asgari ücret 2 ay çalışsan normal Bi araba ve en iyi telefonu alabiliyorsun. Bide bizim ülkeyi kıyaslayın başka da bir şey demiyorum

Oyla:

mertsamet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Samet E
Cihazım
Motorola g
Konular
0
Hocam bide şu açıdan bakarsanız sevinirim biliyorsunuz zaten de söyleyim Almanya da 1550 civarı asgari ücret 2 ay çalışsan normal Bi araba ve en iyi telefonu alabiliyorsun. Bide bizim ülkeyi kıyaslayın başka da bir şey demiyorum
Hocam ama orda tazefasülye pahalı 10 eyro. Bi almancı öyle demişti. Birde etçi bu adam. Abi biftek 5 eyro boşver fasülyeyi et ye demiştim. Çok et bayıyor insan sebze istiyor diye cevap vermişti yüzsüz yüzsüz.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Can123im

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Redmi note 9pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Hocam ama orda tazefasülye pahalı 10 eyro. Bi almancı öyle demişti. Birde etçi bu adam. Abi biftek 5 eyro boşver fasülyeyi et ye demiştim. Çok et bayıyor insan sebze istiyor diye cevap vermişti yüzsüz yüzsüz.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İllaki pahalı olan şeyleri vardır ama hayat standartları yüksek kim ne dersin hocam insanlar yaşıyor kısaca asgari ücrette çalışanlar küçümsemek için değil sakın yanlış anlaşılmasın 1 ay tatile buralara gelip güzelce tatil yapabiliyorlar şimdi siyasete girmemek için fazla bir şey yazmıyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun bakalım.

Oyla:

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Ürün faturalı şekilde yurtdışı servisine gönderilip, oradan kargoyla alınmıyorsa veya firma direk faturalı şekilde kendisi ithal edip size yollamıyorsa imeisi olan hiç bir cihazı kargo ile yasal olarak geçirmeniz mümkün değil. Ya yolcu beraberinde geçecek, ya da kaçak şekilde yolcu beraberinde geçecek. 1 adet yasal olarak yolcu da sokabilir ama vergisini ödemek zorunda. Kargo işi mümkün değil.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
:) ben almanyada gecim zor demedim yanlış anlaşılmasın ordan telefon almak sıkıntı biraz. bir de terstende okunabilir araba fiyatına telefon değilde telefon fiyatına araba alıyorlar. Almanyayı kötüleyenler sırf başkları gelmesin die kötülüyor.

Oyla:

raappopis

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
EMRE
Cihazım
LENOVO
Meslek
DEVELOPER
Konular
1
Yıllardır cogu kez yurtdısından (alıexpress) simkartlı tablet, telefon, esigara vs vs yurtdısı kacak sayılan bır cok urun aldım ve sorun yasamadım. yapmanız gereken cihazı ıyı muhafaza etmek yanı: 2020 yılında elımdekı teeno vmobile xs pro cıhazı aldım. satıcı saolsun sadece cıhazı bayan cantası ıcıne koyarak uzerınede hediye ve baska mp4 calar faturası ekleyerek yolladı. urun kutusu acık ve sadece canta ıcınde karısık geldıgı ıcın gumruk vergısı (35.75) odedim sadece.
dedigim gibi işi bilmenız kafi :)

Oyla:
Üst Alt