Soru Aliexpress Takipli - Takipsiz Gönderi

tr06

m!u!
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tr
Cihazım
discovery
Konular
36
Bugüne kadar yüzlerce paket geldi bana. Sadece 3 tanesi UKİM'e girdi. Ben de buna güvenerek 2 ay önce ön siparişle Redmi3 satın aldım. Bir ay sonra ürünü yolladılar. 2 hafta önce geldi ve direkt UKİM'e girdi. Bana da bir mektup geldi ve yasaklı ürün olması nedeniyle geri gönderileceği yazıyordu. Halen daha geri gitmedi, bekliyor. Yine Allah'tan geri gidecek. Öyle bir umut var yani. Bakalım ürün satıcının eline ne zaman ulaşacak ve parayı nasıl geri ödeyecekler? Bile bile bir kumar oynadım ve kaybettim. Elbetteki bunun bilincinde olduğum için her yerde "ne yapacağım şimdi" diye yaygara koparmıyorum. Forumlarda yurtdışı alışveriş konularına bakılacak olursa, ağlayan ağlayana. Okumak bile gelmiyor insanın içinden.
Bu bilinçle isteyen, istediği yerden, istediği şeyi satın alabilir.
Bu arada sakın ha öyle disk kutularının içine, bilmem neyin içine gizleterek satın almayın. Bu bir suçtur ve adli makamlara sevk edilir. Kaçakçılıktan, para cezası haricinde hapis cezası bile alınabilir.

Sent from my MI PAD using Tapatalk
Hocam katılıyorum her cümlenize.. İnşallah paranızı ya da cihazı alırsınız. İnsan o aliexpress'de falan o cihazları o fiyatlara görünce gerçekten zor tutuyor kendini ve bir atraksiyona girmemek cok zor, girince de malum durumları söylemişsiniz.. Bu iş "kumar".. O kutuları şöyle böyle şeklinde getirtin vs diyenler de çok, onun da akıbatini yazmışsınız zaten yakalanınca. Sakat iş vesselam :)

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
Arkadaşlar Merhaba,

Konuyu hortlatmış olacağım biliyorum ama şöyle bir sorum olacak size. Aliexpress'den saat alımı yaptım ve satıcı ürünü kısa sürede gönderdi ve şu an UKIM denilen yerde bekliyor. UKIM'den çıkışı ne kadar sürer merak ediyorum. Konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum.
İyi forumlar herkese :)

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
Çin'den şarj kablosu almıştım o kadar yer gezdi Çin'de hiç birşey olmadı,Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra kayboldu :)

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Arkadaşlar Merhaba,

Konuyu hortlatmış olacağım biliyorum ama şöyle bir sorum olacak size. Aliexpress'den saat alımı yaptım ve satıcı ürünü kısa sürede gönderdi ve şu an UKIM denilen yerde bekliyor. UKIM'den çıkışı ne kadar sürer merak ediyorum. Konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum.
İyi forumlar herkese :)

Ukim e girdiyse gümrük denetiminden geçiyordur. Eğer 22€ 'dan değerliyse vergi kesilebilir. Vergi sınırını geçmediyse bile benim her ukim'e giren kargo için 0.6 tl (60kuruş) damga vergisi aldılar. İşlemler 2-3 gün sürüyor normalde.

ONEPLUS A5000 cihazımdan gönderildi

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
Ukim e girdiyse gümrük denetiminden geçiyordur. Eğer 22€ 'dan değerliyse vergi kesilebilir. Vergi sınırını geçmediyse bile benim her ukim'e giren kargo için 0.6 tl (60kuruş) damga vergisi aldılar. İşlemler 2-3 gün sürüyor normalde.

Şimdi tekrar kontrol ettim ve dediğin gibi vergi çıkartmışlar. Peki bunun ödemesi nasıl oluyor ?

ÜCRETLER
  • Gümrük Vergisi : 0.0 TL Damga Vergisi : 0.7 TL Gümrüğe Sunma Ücreti : 4.5 TL Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TLTOPLAM : 5.2 TL

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Şimdi tekrar kontrol ettim ve dediğin gibi vergi çıkartmışlar. Peki bunun ödemesi nasıl oluyor ?

ÜCRETLER
  • Gümrük Vergisi : 0.0 TL Damga Vergisi : 0.7 TL Gümrüğe Sunma Ücreti : 4.5 TL Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TLTOPLAM : 5.2 TL

Damga vergisi 60 kuruştu 70 kuruş olmuş herhalde. Zam gelmiş.
Sanırım sizin ürüne vergi çıkmamış. Sadece gümrük kontrolü için ücret ödüyorsunuz. Çok hoş bir durum değil.
Gelen postacı ücreti kapıda tahsil ediyor. Kargonuzu alırken ödüyorsunuz.

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
Damga vergisi 60 kuruştu 70 kuruş olmuş herhalde. Zam gelmiş.
Sanırım sizin ürüne vergi çıkmamış. Sadece gümrük kontrolü için ücret ödüyorsunuz. Çok hoş bir durum değil.
Gelen postacı ücreti kapıda tahsil ediyor. Kargonuzu alırken ödüyorsunuz.

Bilgi için teşekkür ederim.

Üst Alt