Soru Aliexpress Takipli - Takipsiz Gönderi

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
Merhaba arkadaşlar. Bildiğim kadarı ile China Post Registered Air Mail Türkiye'ye girince takip ediliyor. Bunun dışında hangi kargo firmaları Türkiye'ye girince takip edilebiliyor?

Bunlar Takip Edilemeyen (Kaybolma Riski Yüksek Olan)

1-) Seller's Shipping Metod

2-) Aliexpress Standard Shipping

3-) China Post Ordinary Small Packet Plus

Başka Bildiğiniz Var İse Yazarmısınız?

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
Bunlar dışında olanlar da ücretli kargo şirketleri onların da fiyatları çok yüksek oluyo en güzeli çin kayıtlı postası hem kaybolmaz hem fiyatı uygun satıcıya göre ücretsizde olabiliyo

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TahaKaradeniz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Taha
Cihazım
MI5
Konular
3
Çok geç geliyor ya. Çin postası ile ayın 13'ünde aldığım 3 üründen biri hala shipping air durumunda. Hem de 5-6 gündür.

Diğerleri ise hala warehouse durumunda. Ne zaman gelir bilmek zor.

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Kayıtlı kayıtsız bolca kargom kayboldu. En son Galaxy Note için LCD aldım. Çin Postası ile geliyordu. Kayıtlı olan. Kayboldu. Para iadesi aldım. Hepsinde kaybolma riski var kısacası. Takiplilerde daha düşük tabiki. Sellers Shipping Methot denilen sevkiyat şeklinide satıcıya sorarsanız söylüyor size. Sürpriz yaşamayın sonra.

fanatik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
OPO
Konular
4
singapur post ta takip numarası ile geliyor.Tüm takipli postalarım genelde 3-4 hafta icinde geldiler. Fakat bazı satıcılar ücrersiz registered post olarak yazsalarda malı takipsiz gönderdikleri çok oluyor.o yüzden satın almadan teyit alın karsıdan. Benım basıma bir kac kez geldi.mazaret olarakta postamızı belli sebeplerden dolayı değiştirmek zorunda kaldık ve daha güvenilir daha hızlı olarak baska postayla gönderdik yazıyolar.Halbuki gönderdikleri posta takipsiz ve zaman bakımından da aynı sürede geliyor.

tr06

m!u!
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tr
Cihazım
discovery
Konular
36
Bu işler nası dönüyor hala net olarak anlamış değilim, kafa da yormadım gerçi. Ama tam bir "kumar" oynamak gibi vaziyetler.. Getiren var, getiremeyen var, gümrük mevzusu var, getiren nası getiriyor, ne şekilde.. Gelmeyen var, giden var, kaybolan var, dönen var.. Buradaki arkadaşlara değil bu sözlerim yanlış anlaşılmasın, genel anlamda sistemden bahsediyorum..

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
Bu işler nası dönüyor hala net olarak anlamış değilim, kafa da yormadım gerçi. Ama tam bir "kumar" oynamak gibi vaziyetler.. Getiren var, getiremeyen var, gümrük mevzusu var, getiren nası getiriyor, ne şekilde.. Gelmeyen var, giden var, kaybolan var, dönen var.. Buradaki arkadaşlara değil bu sözlerim yanlış anlaşılmasın, genel anlamda sistemden bahsediyorum..
Aliexpress alışverişine 2015 de başladım bn 3 4 tane alışverişim oldu küçük alışverişler olduğu için gümrük sorunu olmadı bide kayıtlı posta olmasına dikkat ettm hiç bi sorun cıkmadı bütün paketler elime ulaştı bide satıcıların geribildirimlerine dikkat edin düşük olanlara yanaşmayın yeter genelde sıkıntı çıkmıyo

tr06

m!u!
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tr
Cihazım
discovery
Konular
36
Aliexpress alışverişine 2015 de başladım bn 3 4 tane alışverişim oldu küçük alışverişler olduğu için gümrük sorunu olmadı bide kayıtlı posta olmasına dikkat ettm hiç bi sorun cıkmadı bütün paketler elime ulaştı bide satıcıların geribildirimlerine dikkat edin düşük olanlara yanaşmayın yeter genelde sıkıntı çıkmıyo

telefon için teslimat garantisi veren satıcılar varmış orda , bilginiz varmıdır? nası yapılıyor alışveriş? telefon olayı riskli değil mi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bugüne kadar yüzlerce paket geldi bana. Sadece 3 tanesi UKİM'e girdi. Ben de buna güvenerek 2 ay önce ön siparişle Redmi3 satın aldım. Bir ay sonra ürünü yolladılar. 2 hafta önce geldi ve direkt UKİM'e girdi. Bana da bir mektup geldi ve yasaklı ürün olması nedeniyle geri gönderileceği yazıyordu. Halen daha geri gitmedi, bekliyor. Yine Allah'tan geri gidecek. Öyle bir umut var yani. Bakalım ürün satıcının eline ne zaman ulaşacak ve parayı nasıl geri ödeyecekler? Bile bile bir kumar oynadım ve kaybettim. Elbetteki bunun bilincinde olduğum için her yerde "ne yapacağım şimdi" diye yaygara koparmıyorum. Forumlarda yurtdışı alışveriş konularına bakılacak olursa, ağlayan ağlayana. Okumak bile gelmiyor insanın içinden.
Bu bilinçle isteyen, istediği yerden, istediği şeyi satın alabilir.
Bu arada sakın ha öyle disk kutularının içine, bilmem neyin içine gizleterek satın almayın. Bu bir suçtur ve adli makamlara sevk edilir. Kaçakçılıktan, para cezası haricinde hapis cezası bile alınabilir.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
telefon için teslimat garantisi veren satıcılar varmış orda , bilginiz varmıdır? nası yapılıyor alışveriş? telefon olayı riskli değil mi
Telefonlar gümrüğe takılır ülkeye sokamazsın kısaca uğraşır durursun denememeni tavsiye ederim chatin_62 usta deneyimini paylaşmış zaten

Üst Alt