Soru Aliexpress den xiaomi telefon alma

BAHAT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Mİ A1
Konular
3
Arkadaşlar şuanda aliexpresse bakarsanız seçili markalarda ciddi indirimler var ve bu markaların arasında xiaomi de var aliexpress den telefon getirmenin bir yolu varmıdır?

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lewizsthank1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Mi 10T PRO
Meslek
Yazarkasa Teknisye
Konular
25
Yurt dışından telefon getirtmek şans meselesidir. Bazı satıcılar işini çok iyi yapıyor ve ne olursa olsun o gümrükten geçiriyor telefonu. Zaten yorumlara bakarsanız Türk'lerin yaptığı yorumları da görürsünüz. Diyelim ki gümrükten geçmedi, paranız asla çöp olmaz geri iade alırsınız. Eğer ekstradan kargo ücreti varsa onu kesebilirler. Fakat ücretsiz gönderim yazıyorsa paranın tamamını iade alırsınız.

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Hemen düzeltme yapayım....

Bilginiz yanlış. Konunun özü şu şekildedir. Öncelikle alınan ürünün temsilcisi mevcutsa ve üründe ab, global ve uluslar arası garanti mevcutsa burada da garanti geçerlidir.

Süre genelde 1 yıldır....

Ama....

Xiaomi türkiye temsilcisi olmadığı için kvk yada diğer servisler sıkıntı çıkarabilir.
Markaların garanti koşullarına ve anlaşmalarına bağlı olarak sizin kesin bildiğiniz bu durum farklılık göstermektedir.
Hong kong mi store dan aldığım mi3 cihazımı China ve Singapore service center onarım için kabul etmediği gibi yine Hong kong service center e göndermek durumunda kalmıştım.
Kaldı ki aynı durumu ülkemizdeki diğer bir çok marka içinde geçerlidir. Mesela mea veya eu yurtdışı huawei marka telefonları huawei servisi hiçbir şekilde onarıma kabul etmiyor. Aynı durumun bir çok farklı marka da örneği mevcuttur. |(

Oyla:

msamisengul

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Sami ŞENG
Cihazım
Asus zenfone
Konular
4
O kabul etmiyor, bu kabul etmiyor konusu tamamen firmaların işgüzarlığı yada bilgisizliğinden kaynaklanıyor.

Sonuçta her ülkenin kanun, kural ve yürütmeleri mevvuttur.

Yurtdışı örneği honkong bazı durumlarda eu standartlarıyla hareket edebiliyor, hatta bazı durumlarda çin yasaları etkisiz kalabiliyor.

Sanırım serbest ticaret bölgesi olduğu için mevzuuatları değişiktir.

Dediğim gibi konu ülkemiz için, bende yorum yaptım. Sorun halinde çözüm kurumları mevcuttur.

Lakin bir istisnasını yaşadım. Bunuda kısaca anlatayım.

Çok ünlü bir arazi aracı firması türkiye ye bu araçlardan satmak istemiyormuş.
Ama marka meraklılarıda bir şekilde mevzuatla getirtip kullanıyormuş.

Sonuçta üretici eser hakları kanunu ile dava açıp gerekçesinde ise, türkiye içinde servis ve usta olmadığı için aracında patenti ve kendine özgü olduğu için oluşacak arızalarda bakmama ve toplatma kararı aldırtmıştı.

Telefon konusunda da iklim şartları, nem, elektrik tesisatlarını bahane edip cayabilirler. Bildiğim bir marka için iştahatlar mevcuttur.

İstisnada olsa konu bundan ibaret olabilir. Ama ilk yorumda dediğim gibi bir marka veya bir model konusu türkiye için mevcut satış yapılmadığı konusunda duyurusu yoksa ve türkiye de satış yapılan model yurtdışından da alınsa olası problemde servis noktası bakmakla yükümlü olup mağduriyet'i gidermekle yükümlüdür.

Oyla:

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Konuya açıklık getirmek istiyorum

AliExpress TR Depot diye bir mağaza var ve bu mağazada Xiaomi telefonları çin de kaç para ise üzerine ufak komisyon ile satıyor adam cihazlar önce İstanbul a sonra İstanbul dan size kargoyla geliyor

Önce cihaz 4 gün sonra kutusu geliyor

Redmi Note 5 Aİ 3/32 burada 1200₺ civarı ama ülkemizde 1700₺ bir düşünün derim ben aldım arkadaşa gayet de memnun Redmi 5 Plus dan garanti sadece 1 yıl oda yurtdışına gidiş geliş vs oluyor ama garantilik bir olay olmadı şu ana kadar

Satın alırken imei kayıt içinde orada ekstra para veriyorsunuz isterseniz istemez iseniz direk IMEI sizin kaydetmeniz lazım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Her şeyi yanlış anlamayın gayret güzel olduğundan bahsetmiş

Oyla:

BayVenois

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yns
Cihazım
Poco x3 nfc
Konular
4
Konuya açıklık getirmek istiyorum

AliExpress TR Depot diye bir mağaza var ve bu mağazada Xiaomi telefonları çin de kaç para ise üzerine ufak komisyon ile satıyor adam cihazlar önce İstanbul a sonra İstanbul dan size kargoyla geliyor

Önce cihaz 4 gün sonra kutusu geliyor

Redmi Note 5 Aİ 3/32 burada 1200₺ civarı ama ülkemizde 1700₺ bir düşünün derim ben aldım arkadaşa gayet de memnun Redmi 5 Plus dan garanti sadece 1 yıl oda yurtdışına gidiş geliş vs oluyor ama garantilik bir olay olmadı şu ana kadar

Satın alırken imei kayıt içinde orada ekstra para veriyorsunuz isterseniz istemez iseniz direk IMEI sizin kaydetmeniz lazım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Her şeyi yanlış anlamayın gayret güzel olduğundan bahsetmiş
Yanlış anladıysam kusura bakmasın ama yanlış anlaşılmaya müsait bir yorum.

Oyla:
Üst Alt