Yardım aktivasyon sms i alınamadı

Ege Sayman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin Gül
Cihazım
redme not 8 pur
Konular
10
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
mitu global 12 53
Telefon Modeli
red me note 8 puro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
merhaba arkadaşlar.
redme note 8 puro telefonumda kapatıp açılışta aşağıdaki mesaj geliyor.. Google'de bulduğum tüm işlemleri videolu tarileri yaptım ama çözemedim.
bu arada internet zayıflaması da oldu.. Yani videoları bazen açamıyorum. Bağlantı var mı bilmiyorum.
yardımcı olursanız sevinirim.

Hizmet etkinleştirilemedi Aktivasyon SMS'i alınamadı. SIM 1 düzgün çalıştığından emin olun ve tekrar deneyin.. Herhangi bir sorunuz varsa, Mi Hesabı Kullanım Kılavuzu'na bakın
mesajı geliyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20211020_222214.jpg
    IMG_20211020_222214.jpg
    152,7 KB · Görüntüleme: 6

umutphlvnoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Siber güvenlik
Konular
16
aktif etmek istiyorsanız hattınızda kontör olmalı aksi taktirde aktivasyon smsini gönderemez.
onun dışında deaktif etmek istiyorsanız bildirim geldiğinde üzerine basılı tutup tüm bildirimleri kapat derseniz bir daha görünmüyor bu uyarı iyi forumlar.

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
gsm operatorlerinde yurt dısı ARAMA ve sms GÖNDERME açık olmalı ama kullandığınız paket aşımı kapatıldı ise benim gibi o özelliği açtırsanız bile paket aşımı engelinden dolayı sim aktivasyonu yapamazsınız.

bu neye engel.. özellikler not lar gibi önemli şeyleri kaydettiğiniz kısmın yedeklenmesini engelliyor.
maalesef faturalı hatlarda bu tür engeller mevcud. son dönemde fatura aşımlarından kaynaklanan mahkemeler neticesinde alındı. hattınız eğer .. misal 29 liralık bir paket ise (kontürlü diye tabir edilen) sizin para yüklemeniz ile 1 aylık kullanım sağlanıyor ise, extra para yükleyerek bu işlemi sorunsuz yapabilirsiniz..
bu arada sim1-2 olayına da dikkat etmenizde fayda var..

internet hız olayını da.. önce wifi den bir hız testi yapın. daha sonra da mobil ağ üzerinden hız testi yapmanız uygun olur

ben mi 10t pro da vodafone kullanırken maalesef şehir içinde internet çekme hız sorunları anlamsız şekilde çok sık yaşayınca turkcell faturalıya geçtim.. ve futura aşım engelini kaldırmak istemediğim içinde sim aktivasyonsuz kullanıyorum

Oyla:

Ege Sayman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin Gül
Cihazım
redme not 8 pur
Konular
10
gsm operatorlerinde yurt dısı ARAMA ve sms GÖNDERME açık olmalı ama kullandığınız paket aşımı kapatıldı ise benim gibi o özelliği açtırsanız bile paket aşımı engelinden dolayı sim aktivasyonu yapamazsınız.

bu neye engel.. özellikler not lar gibi önemli şeyleri kaydettiğiniz kısmın yedeklenmesini engelliyor.
maalesef faturalı hatlarda bu tür engeller mevcud. son dönemde fatura aşımlarından kaynaklanan mahkemeler neticesinde alındı. hattınız eğer .. misal 29 liralık bir paket ise (kontürlü diye tabir edilen) sizin para yüklemeniz ile 1 aylık kullanım sağlanıyor ise, extra para yükleyerek bu işlemi sorunsuz yapabilirsiniz..
bu arada sim1-2 olayına da dikkat etmenizde fayda var..

internet hız olayını da.. önce wifi den bir hız testi yapın. daha sonra da mobil ağ üzerinden hız testi yapmanız uygun olur

ben mi 10t pro da vodafone kullanırken maalesef şehir içinde internet çekme hız sorunları anlamsız şekilde çok sık yaşayınca turkcell faturalıya geçtim.. ve futura aşım engelini kaldırmak istemediğim içinde sim aktivasyonsuz kullanıyorum
Teşekkürler.
Hattım Türkcell tarifeli . Bu uyarılar gelmeye başladıktan sonra video açma yavaşlaması oldu. Paket yenileme nedeniyle 20 gb hediye geldi 15 gb de tarife hakkı. Ama çok zaman izmir gibi merkezi yerde internet sıkıntırı yaadığıdan hediye büyük oranda boşa gitti.
hız testinde mobil veri 24 ve 23
wifi de 34 e 5.3 görünüyor. şu an tarife taahhüdüm var.
Türkcell telefon ile ilgili sorun dedi..sms gönderme seçeneğini açtı ama sorun aynen devam ediyor.. youtubede çok video var ama hepsini denedim olmadı..
fabrika ayarlarına dönsem farkedermi bilmiyorum..
aktivasyonsuz kullanım hızı etkiler mi merak ediyorum.
ilginiz için teşekkürler.. selamlar

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
şuan tlf um aktivasyon olmadan gayet iyiyim.
vodefon ile aktivasyon yaptığım halde aşırı sorun yaşıyordum

532 yi arayıp .. hattıın sinyal ayarlarını sıfırlattırın ve 4.5G için ayarları yeniletin. note 8 pro sanırım 4.5G li tlf modeli.. ona göre siz de sim ayarlarınızdaki ayarları kontrol edin.

Oyla:

Ege Sayman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin Gül
Cihazım
redme not 8 pur
Konular
10
aktif etmek istiyorsanız hattınızda kontör olmalı aksi taktirde aktivasyon smsini gönderemez.
onun dışında deaktif etmek istiyorsanız bildirim geldiğinde üzerine basılı tutup tüm bildirimleri kapat derseniz bir daha görünmüyor bu uyarı iyi forumlar.
TEŞEKKÜRLER
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

532 yi arayıp .. hattıın sinyal ayarlarını sıfırlattırın ve 4.5G için ayarları yeniletin. note 8 pro sanırım 4.5G li tlf modeli.. ona göre siz de sim ayarlarınızdaki ayarları kontrol edin.
TEŞEKKÜRLER..SAYGILAR
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

TEŞEKKÜRLER..SAYGILAR

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Ege Sayman, Forumda büyük harf kullanmıyoruz.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım