Yardım Airpods 2.nesil düşük ses problemi

omrcngkts

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asd
Cihazım
mi 8
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 11.0.6 Kararlı
Telefon Modeli
Mi 8
Bootloader Kilidi
Kapalı
Mi 8 kullanıyorum ancak son 3-4 gündür aşırı soğumuş durumdayım. Airpods 2.nesil kulaklık aldım ve memnunum da fakat ne zaman telefonuma bağlasam soğuyorum çünkü ses yüksekliği cidden tatmin etmiyor. Sorunun kaynağı kulaklıktır diyeceksiniz fakat bilgisayarımda, iphone cihazlarda veya diğer android telefonlarda böyle bir sorun yok, ses gayet yüksek geliyor bu arada evde 2. bir xiaomi telefonda var; Redmi Note 8 ve aynı problem bu telefonda da var. Sırf bu problem yüzünden telefon değişikliğine gideceğim neredeyse. Yok mudur bunun bir çözümü? Şimdiye kadar mutlak ses ayarlarını değiştirmeyi denedim ancak bir çözüme kavuşamadım

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Geliştirici seçeneklerinden (menüyü aktif etmek için miui sürümüne 5 kez tıklayın) mutlak sesi devre dışı bırak seçeneğinin tikini kaldırın, yada işaretleyin belki düzelir.

Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici seçenekleri

Oyla:

omrcngkts

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asd
Cihazım
mi 8
Konular
1
Maalesef dediğim gibi mutlak ses ile ilgili ayarları denemiştim fakat sonuç alamadım :(.

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Maalesef dediğim gibi mutlak ses ile ilgili ayarları denemiştim fakat sonuç alamadım :(.

Mutlak ses ayarını yaptıktan sonra eşleştirmeyi tamamen kaldırıp tekrar eşleştirmeniz gerekiyor bu şekilde yapmanıza rağmen düzelmediyse başka aklıma birşey gelmiyor

Oyla:

omrcngkts

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asd
Cihazım
mi 8
Konular
1
Yardımınız için teşekkürler fakat işe yaramadı :/.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Zannediyorum bu mesaj sorularınızı giderecektir.

bugün bir araştırıyım dedim durumu yabancı forumlarda airpods 2 ve airpod pro'da son güncellemeler sonrasında apple tarafından bilinçli olarak yapılan bir işlemmiş, şöyleki iphone'a kulaklıkları bağladığınızda çift tıklama ayarlarını atamak için ya da kurulum için ( şayetki kulaklıklar eski sürümse ) yazılım güncellemesi yapıyor ve yeni güncelleme ile iphone başarılı bir ses alıyorsunuz fakat gel gelelim android cihazlarda ( özelliklede xiaomi den bahsediliyor ) ses seviyesi düşüyor
işin garibi apple bunun için kulaklıklara yazılım sürüm düşürme downgrade işlemide uygulatmıyor hiçbir şekilde
çözüm apple'dan yeni sürüm güncellemesini yapmasını ummak ve beklemek gibi gözüküyor şayet ki yaparsa

ya da bir apple store a gidip önceki sürüme dönüş işlemini talep etmek ( yapabilirler mi emin değilim, belki elle tutulur bir nedenle gidilirse değişim yapabilirler en azından, sonrasında interneti kapalı bir iphone'lada sürüm güncellemesi yapmadan eşlemeyi yapıp kullanmak android cihazda )

bknz ;

sürümler ;

güncelleme almamış ve airpods 1,2 ya da airpods pro kullanan arkadaşlar şayetki gözü buraya ilişirlerse ; güncelleme yapmadan kulaklıklarını android yazılımlı telefonlarda kullanmaya devam etmeliler illaki bir iphone ile bağlantı yapmaları gerekiyorsa da interneti kapatıp yapmaları faydalarına olacaktır.

Oyla:

omrcngkts

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asd
Cihazım
mi 8
Konular
1
Bu konuyu da incelemiştim fakat şimdiye kadar Sony, Samsung, Huawei gibi telefonlarda denedim ve ses şiddeti aynı iPhone ile fakat anlayamadığım bir şekilde Xiaomi'de bu sorunla karşılaştım ve cidden hoşuma gitmedi bu durum ve severek kullanıyorum Mi 8'i, sırf bu sebepten değiştirmek istemiyorum.

Oyla:

Cengo1995

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi Max 3
Konular
0
Bu konuyu da incelemiştim fakat şimdiye kadar Sony, Samsung, Huawei gibi telefonlarda denedim ve ses şiddeti aynı iPhone ile fakat anlayamadığım bir şekilde Xiaomi'de bu sorunla karşılaştım ve cidden hoşuma gitmedi bu durum ve severek kullanıyorum Mi 8'i, sırf bu sebepten değiştirmek istemiyorum.
selam ben bayağdır uğraşıyorum bu konuyla dolby ve powerump yükle düzeliyor en fazla sesi bu kombinde veriyor powrump google markette var yükleyebilirsin

Oyla:

omrcngkts

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asd
Cihazım
mi 8
Konular
1
selam ben bayağdır uğraşıyorum bu konuyla dolby ve powerump yükle düzeliyor en fazla sesi bu kombinde veriyor powrump google markette var yükleyebilirsin
Spotify kullandığım için poweramp işimi görmüyor fakat dolby atmosu nasıl kuracağıma dair yardımcı olur musunuz? Twrp gerekiyor yanılmıyorsam. Bu yöntemlede çözemezsem ay sonu telefon değiştireceğim.

Oyla:

Cengo1995

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi Max 3
Konular
0
Spotify kullandığım için poweramp işimi görmüyor fakat dolby atmosu nasıl kuracağıma dair yardımcı olur musunuz? Twrp gerekiyor yanılmıyorsam. Bu yöntemlede çözemezsem ay sonu telefon değiştireceğim.
telefonu rootlayıp twrp kurman lazım uzun bir iş nasıl uapacağına dair başlıklar var fakat onları da yapsanda airpost un gerçek sesini alamıycaksın bu ixiaomi telefonlarda bu konuda bir sıkıntı var bende telefon değiştirmeyi düşünüyorum veya android uyumlu bir kulaklık alıcam bi suru seçenek varken yanlış kulaklık aldık jabra elit t75 huwai freebuds 3 samsung buds bunların hiç birisinde sorun çıkarmıyor.benim telefonum rootlu mi max 3 eu stabil rom var her şeyi denedim bir sürü rom modül olmadı.karar senin

Oyla:
Üst Alt