Soru Airdrop modülü

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Android cihazlar için airdrop modülü ya da bir metodu var mıdır?

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Android cihazlar için Airdrop'a alternatif olarak birkaç farklı seçenek bulunuyor. Bunlar:

1. Nearby Share: Google tarafından geliştirilmiş bir özellik olan Nearby Share, cihazlar arasında hızlı ve kolay bir şekilde dosya paylaşımı sağlar. Bluetooth ve Wi-Fi ağı üzerinden çalışır.

2. ShareIt: ShareIt, Android ve iOS için geliştirilmiş bir uygulama olup, cihazlar arasında dosya paylaşımı sağlar. Uygulamanın kullanımı oldukça kolay ve hızlıdır.

3. Xender: Xender, Android ve iOS için geliştirilmiş bir uygulamadır ve cihazlar arasında dosya paylaşımı sağlar. Wi-Fi ağı üzerinden çalışır ve oldukça hızlıdır.

4. Send Anywhere: Send Anywhere, Android ve iOS için geliştirilmiş bir uygulamadır. Uygulama sayesinde, cihazlar arasında dosya paylaşımı yapmak oldukça kolaydır.

Bu alternatiflerden herhangi birini kullanarak, cihazlar arasında kolaylıkla dosya paylaşımı yapabilirsiniz.

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
airdrop'un kullandığı port sabit değil, ayrıca io (input-output) api'si de android'te yok. o yüzden android cihazı airdrop ile konuşturmak şimdilik imkansız.

Gerçekten ChatGPT konusuna mı yazdım ben :D

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
airdrop'un kullandığı port sabit değil, ayrıca io (input-output) api'si de android'te yok. o yüzden android cihazı airdrop ile konuşturmak şimdilik imkansız.

Gerçekten ChatGPT konusuna mı yazdım ben :D
Böyle bir makale var ama hem 2 yıllık hem de cihazımda root olmadığı için denemedim :)

Belki bir yöntemi vardır diye sormuştum :)

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
Böyle bir makale var ama hem 2 yıllık hem de cihazımda root olmadığı için denemedim :)

Belki bir yöntemi vardır diye sormuştum :)
Çok zayıf bir api denemesi olmuş açıkçası.

Hocam aslında marka farketmeksizin bu işin bir standardı olmalı. Covid apisi mesela ios ve androidte ortak, çünkü birlikte yaptılar

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Çok zayıf bir api denemesi olmuş açıkçası.

Hocam aslında marka farketmeksizin bu işin bir standardı olmalı. Covid apisi mesela ios ve androidte ortak, çünkü birlikte yaptılar
Keşke olsa hocam. Geçenlerde hanım ile nişana gittik. 4 çiftiz toplamda 8 kişi yani.
Bir kişide iPhone 14 Pro vardı, kamerası güzel diye fotoğrafları o çekti. Gecenin sonunda fotoğrafları göndermeye başladı. Bir tek hanımla bende Android cihaz varmış :)
Herkese airdrop ile gönderdi hemen bize WhatsApp'tan attı, haliyle kalite bozuldu biraz :)
Hanıma dedimki ikimizden birine iPhone almamız şart oldu :D

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Keşke olsa hocam. Geçenlerde hanım ile nişana gittik. 4 çiftiz toplamda 8 kişi yani.
Bir kişide iPhone 14 Pro vardı, kamerası güzel diye fotoğrafları o çekti. Gecenin sonunda fotoğrafları göndermeye başladı. Bir tek hanımla bende Android cihaz varmış :)
Herkese airdrop ile gönderdi hemen bize WhatsApp'tan attı, haliyle kalite bozuldu biraz :)
Hanıma dedimki ikimizden birine iPhone almamız şart oldu :D
Telegramdan ya da wp den dosya olarak gönderselermiş yine olurdu :)

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Telegramdan ya da wp den dosya olarak gönderselermiş yine olurdu :)
Telegram benden başka kullanan yok :) belge gönderimi de zahmetli biraz. Üstelik 50'den fazla fotoğraf olunca zor oluyor.
SHAREit gibi uygulama ile isteyecektim ama uğraştırmak istemedim. Sanırım en iyisi hanıma iPhone almak :D

Üst Alt